Jak podłączyć dwa urządzenia do jednego wejścia coaxial ?

lexoduspk

New member
Witam. Posiadam amplituner Philips LX710, który jest wyposażony w wejścia:
- 1 cyfrowe optyczne
- 1 cyfrowe coaxialne
- 2 analogowe stereo (RCA)
- 1 analogowe 6.1 (RCA)

Mam zamiar podłączyć do niego cyfrowo dwa urządzenia (w grę nie wchodzi przepinanie kabli):
- odtwarzacz Philips DVP5980 (niestety posiada tylko złącze coaxialne)
- płytę główną Gigabyte P35-DS3R (posiada złącza coaxialne i optyczne, ale komputer stoi w odległości prawie 10m od amplitunera, więc nie mogę użyć kabla optycznego, ponieważ w sklepach są o długości co najwyżej 5m)
Muiszę więc podłączyć dwa urządzenia kablami coaxialnym do amplitunera z jednym wejściem coaxialnym, pod uwagę biorę kilka rozwiązań i proszę o wskazanie ich wad, lub podanie własnego sposobu:
- kupić łącznik optyczny, oraz dwa kable optyczne o długości 5m i podłączyć komputer do amplitunera optycznie (nie wiem czy połączenie optyczne o długości 10m ma jaki kolwiek sens)
- kupić przełącznik coaxialny (niestety nie mogę takiego nigdzie znaleźć, są same przełączniki optyczne)
- kupić rozgałęźniacz RCA, wtyk włożyć do wejścia coaxialnego w amplitunerze, natomiast do dwóch gniazd rozgałęźniacza podłączyć amplituner i komputer)
- kupić konwerter coaxial/toslink (z komputera wychodził by kabel coaxialny, natomiast przy samym amplitunerze byłby konwerter, dzięki czemu z konwertera do amplitunera szedł by krótki kabel optyczny)
- kupić konwerter coaxial/toslink (z odtwarzacza wychodził by kabel coaxialny, natomiast późnej konwerter zamieniał by połączenie na optyczne)
- kupić konwerter toslink/coaxial (z komputera wychodził by krótki kabel optyczny, natomiast dalej byłby konwerter, dzięki czemu z konwertera do amplitunera szedł by długi kabel coaxialny)

Bardzo mi zależy na odpowiedzi, ponieważ obecnie mam podłączony komputer do amplitunera analogowo (trzy kable jack na 2xchinch), ale jakość dźwięku jest o wiele gorsza niż przy połączeniu cyfrowym. Napiszecie pewnie żebym zmienił amplituner, ale nie mam obecnie pieniędzy na nowy amplituner i głośniki. Swoją drogą obecnie mam odtwarzacz Philips DVP720SA i ma on złącze zarówno coaxialne jak i optyczne - nie wiem co odbiło inżynierom Philipsa że od roku montują oni w odtwarzaczach wyłącznie wyjście coaxialne). Napiszecie pewnie także żebym kupił inny odtwarzacz niż Philips DVP5980, ale jestem już na niego zdecydowany ponieważ posiada funkcję HD Jpeg, skaler do 1080p i wejście USB. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

lexoduspk

New member
Dzieki wielkie :) Już nie wiedziałem co mam zrobić. A masz ten kabel puszczony po linii prostej, czy skręca troche ? Nie wiesz czy jeśli będzie trochę skręcał to bedzię ok ?
 

pisk

New member
Na razie leży luzem rzucony na podłogę. Czeka na remont i położenie pod listwami. Musisz gdzieś poszukać, jak bardzo można załamać taki światłowód, ale promień ok 2 cm powinno się dać zrobić.
 
Do góry