KABEL HDMI firmy Da Vinci-co o tym sądzicie?

Gucio50

New member
Bez reklam
weksla napisał:
Witam!
Co sądzicie o tym kablu??
http://www.allegro.pl/item229244367__kabel_hdmi_1080p_full_hd_dolby_dts_1_6m.html
Widzę że rozszedł się jak ciepłe bułeczki, sam się skusiłem, zobacze co z tego będzie, chciałem tylko zaczerpnąć od bardziej doświadczonych forumowiczów rady czy wiedzą coś na jego temat. Sprzedawca bardzo ten kabel zachwalał. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam

1. Da-Vincito dobra firma
2. HDMI to łącze cyfrowe, jak nie "chodzi" na najgorszym smieciu za 12zł to znaczy że coś jest zepsute

3. Ja mam Vivanco, na siebie nie skąpie ale mam świadomość że to nie jest potrzebne.

Oczywiście sprzedawcy, inni forumowicze powiedzą tak
To łacze cyfrowe ale musi mieć pozłacane styki itp itd.

Lipa, ja mam Blu-Ray i tuner Onkyo i "chodzi" na kablu HDMI od nKi
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
HDMI to łącze cyfrowe, jak nie "chodzi" na najgorszym smieciu za 12zł to znaczy że coś jest zepsute

Przychylam się do opinii Gucia50. Ja wierzę w "szkiełko i oko" anie jakieś pierdy. Po co komu na kablu HDMI złozcone złącza olbo potrójna izolacja ?
Sam uzywam normalnych kabli HDMI po 49 pln. Mają nawet po 2 tłumiki (sam nie wiem po co :D )...
... a obraz... żyleta.
Pozdr,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Problemy z jakością kabla mogą pojawić się przy większych długościach. Też uważam że przepłacanie za kable nie ma sensu. Szczególnie za kable cyfrowe.

ArtS :)
 

marivs

New member
Takie coś usłyszałem od sprzedawcy w sklepie:
"Stosowanie kabli z pozłacanymi końcówkami może mieć dopiero sens w chwili gdy gniazda w sprzęcie (np. tv i amplituner) również są pozłacane w innym przypadku następuje niedopasowanie materiału tzn. różna przewodność. Po zastosowaniu tych złoconych może nagle się okazać, że sygnał jest gorszy niż przy zastosowaniu "zwykłych" końcówek."
Jest w tym pewien sens bo jakoś w mojej plaźmie nie zauwazyłem złoconego gniazda... tak samo jak i w dvd, więc jadę na kabelku za 45zł ze zwykłymi końcówkami :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kable HDMI maja spełniać normy firmy , która ten standard wymyśliła, a tak sie składa , że jest to TI. Wszystko w tym temacie.

Teksty w stylu nawinąłem sobie na felgę kawałęk gumy i jest dosia sa śmieszne.
 

weksla

New member
Bez reklam
Ok!
W takim razie cieszę się z wyboru i chyba nie przepłaciłem bo dałem 60zł. powinno być dobrze jak podłącze zobacze i napisze czy jest różnica moim zdaniem. Dzieki wszystkim
 

kozikpl

Member
Ostatnio podłączałem PS3 do mojego 32LX70 kablem hdmi 3m za 35 zł, i nie miałem żadnych zastrzeżeń do obrazu, piekne kolory, żadnych przekłamań czy smużenia.
Według mnie nie warto przepłacać, ale jak kogoś stać, to zawsze będzie się cieszył, że ma kabel za 100-200zł i pozłacane końcówki ;)
 

Ru$lan

New member
Babidi napisał:
1080p tego kabla to pic na wodę, a opinie i recenzje, ze sponsorowanych gazet, można wsadzić między bajki.

Rozumien, że swoje opinie wyrażasz na podstawie OSOBISTYCH doświadczeń?

Ale wracając do tematu właściwego, kupiłem sobie ostatnio ten kabelek (wersję 0,8 m) i jestem zadowolony. Po konfrontacji z kablem Profigolda stwierdzam, że nie dostrzegam różnicy pomiędzy obrazem przenoszonym kablem Alpharda a tym przenoszonym kablem Profigolda.
Na uwagę zasługuje natomiast jakość wykonania kabla Alpharda - zobaczcie jak są wykonane kable noname które są dostępne w tym zakresie cenowym a zrozumiecie o czym mówię.

BTW pytanie do wszystkich którzy widzą różnicę w obrazie przesyłanym kablem Alpharda a innymi, markowymi kablami. Jeśli w obydwu wypadkach zastosowano takie same materiały (a tak przynajmniej wynika ze specyfikacji ) to skąd da (rzekoma) różnica?
 

mark

New member
Babidi napisał:
Każdy kto zna polską scenę produktów audio/video, wie, że firmy takie jak ALPHARD to po prostu śmiech na sali. Jeśli ktoś nie jest za bardzo w temacie po proponuję odwiedzenie strony producenta i zobaczenie jakim badziewiem on handluje.

Seria Da-Vinci to pewne ,,złapanie frajerów''. Pudełeczko drewniane, meteriał, jakieś tam medale i emblematy są po prostu warte to 60zł. Reszta to chiński kabel bardzo słabej jakości. Nadruki na kablu to chyba jedyna, rzecz robiona w Polsce, chociaż wątpie bo ścierają się bardzo szybko.
Ogólnie kabel to sztuczka zarobienia pieniędzy na klientach nazywając ludzi kompletnie się nie znających ,,audiofilami'' , ,,melomanami'' itd.

1080p tego kabla to pic na wodę, a opinie i recenzje, ze sponsorowanych gazet, można wsadzić między bajki.


Każdy szanujący się audiofill sprzedający sprzęt w Polsce nie będzie miał teh gazety w swoim sklepie ani nawet brał jej opinii pod uwagę.

To tyle w temacie, podsumowanie = omijać i nie dać się nabrać !

Chcesz dobry kabel ? Kup sobie Profigolda, Tech+Linka, albo Monstera , Van den Hul.

I nie mówcie proszę, że jakiś pan z Media Markt mówił, że Alphard jest mega dobry i tyle albo ,,AUDIOFILLLLLLLL " handlujący Kodą i Tagą w waszym mieście mówił to samo. Po tym właśnie poznajemy czemu mamy tak jak mamy i czemu w Polsce jest jak jest...

tu jest oferta
http://www.monstercable.com/HDMI/advancedhdmi.asp

Sam posiadam kabla firmy MONSTER tutaj jest przekroj
hdmi_products_header.jpg

details_hdmi_1000hd.jpg
 

weksla

New member
Bez reklam
Myślę zę jutro, góra we wtorek dostanę paczkę i wtedy przekonam się osobiscie, ale wg mnie kupowac kabel za 200-300 zł do sprzetu mohjego pokroju to głupota, bo nie zmienie nim w zaden sposób obrazu i dzwieku. Sądząc po przeszukanym allegro w tej cenei nic lepszegfo nie znajdę i zakładam to już teraz nie mając towaru w ręku.
 

Paweł Dziuba

New member
Babidi napisał:
Każdy kto zna polską scenę produktów audio/video, wie, że firmy takie jak ALPHARD to po prostu śmiech na sali. Jeśli ktoś nie jest za bardzo w temacie po proponuję odwiedzenie strony producenta i zobaczenie jakim badziewiem on handluje.

Seria Da-Vinci to pewne ,,złapanie frajerów''. Pudełeczko drewniane, meteriał, jakieś tam medale i emblematy są po prostu warte to 60zł. Reszta to chiński kabel bardzo słabej jakości. Nadruki na kablu to chyba jedyna, rzecz robiona w Polsce, chociaż wątpie bo ścierają się bardzo szybko.
Ogólnie kabel to sztuczka zarobienia pieniędzy na klientach nazywając ludzi kompletnie się nie znających ,,audiofilami'' , ,,melomanami'' itd.

1080p tego kabla to pic na wodę, a opinie i recenzje, ze sponsorowanych gazet, można wsadzić między bajki.

Każdy szanujący się audiofill sprzedający sprzęt w Polsce nie będzie miał teh gazety w swoim sklepie ani nawet brał jej opinii pod uwagę.

To tyle w temacie, podsumowanie = omijać i nie dać się nabrać !

Chcesz dobry kabel ? Kup sobie Profigolda, Tech+Linka, albo Monstera , Van den Hul.

I nie mówcie proszę, że jakiś pan z Media Markt mówił, że Alphard jest mega dobry i tyle albo ,,AUDIOFILLLLLLLL " handlujący Kodą i Tagą w waszym mieście mówił to samo. Po tym właśnie poznajemy czemu mamy tak jak mamy i czemu w Polsce jest jak jest...
Odp. na " zarzuty " :
Inne firmowe kable ( np. Profigold , itd. ) też - najpewniej - są robione w
Chinach , czy na Tajwanie , a przy tym są - co najmniej - 2-3 razy droższe i wizualnie wyglądają znacznie gorzej i jeszcze do tego Da-Vinci
jest w tej samej cenie , lub niewiele wyższej od innych - z reguły badziewnych - " konkurencyjnych " ( tylko w cenie - nie wjakości ) kabli .

marivs napisał:
Takie coś usłyszałem od sprzedawcy w sklepie:
"Stosowanie kabli z pozłacanymi końcówkami może mieć dopiero sens w chwili gdy gniazda w sprzęcie (np. tv i amplituner) również są pozłacane w innym przypadku następuje niedopasowanie materiału tzn. różna przewodność. Po zastosowaniu tych złoconych może nagle się okazać, że sygnał jest gorszy niż przy zastosowaniu "zwykłych" końcówek."
Jest w tym pewien sens bo jakoś w mojej plaźmie nie zauwazyłem złoconego gniazda... tak samo jak i w dvd, więc jadę na kabelku za 45zł ze zwykłymi końcówkami :)
Na niektórych " złoconych " kablach HDMI PS3 ma problemy z przesyłaniem sygnału , albo go wogóle nie przesyła - zalecany jest kabel bez złoceń .
Czyli to co napisał kolega Marivs może mieć miejsce .
Ale to rzadki przypadek , a i może być tak że po pewnym czasie tkwienia
kabla ( przy włączonych urządzeniach ) z pozłoconymi pinami , sygnał ( jeśli go na początku nie było ) - na stałe - " zaskoczy " .
Dobrze jest też prysnąć płynem poprawiającym przewodność styków/wtyków .
Złocenia zapobiegają też - na wieki - śniedzeniu ( jak już ktoś zauważył ) ,
choć niklowanie ( jeśli jest ) robi to równie dobrze , choć nie na tak długo .

weksla napisał:
Myślę zę jutro, góra we wtorek dostanę paczkę i wtedy przekonam się osobiscie, ale wg mnie kupowac kabel za 200-300 zł do sprzetu mohjego pokroju to głupota, bo nie zmienie nim w zaden sposób obrazu i dzwieku. Sądząc po przeszukanym allegro w tej cenei nic lepszegfo nie znajdę i zakładam to już teraz nie mając towaru w ręku.
Weksla - czekam(y) niecierpliwie na ( dokładną !!! ) relację z użytkowania , testów oraz wrażeń organoleptycznych kabla Da-Vinci , najlepiej w porównaniu z jakimś innym , najlepiej tańszym kablem .
Ja planuję go kupić .
Pozdrawiam .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mirek74

New member
Na niektórych " złoconych " kablach HDMI PS3 ma problemy z przesyłaniem sygnału , albo go wogóle nie przesyła - zalecany jest kabel bez złoceń .
Czyli to co napisał kolega Marivs może mieć miejsce .
Ale to rzadki przypadek , a i może być tak że po pewnym czasie tkwienia
kabla ( przy włączonych urządzeniach ) z pozłoconymi pinami , sygnał ( jeśli go na początku nie było ) - na stałe - " zaskoczy " .
Dobrze jest też prysnąć płynem poprawiającym przewodność styków/wtyków .
Złocenia zapobiegają też - na wieki - śniedzeniu ( jak już ktoś zauważył ) ,
choć niklowanie ( jeśli jest ) robi to równie dobrze , choć nie na tak długo .


Na końcu dałeś sobie sam odpowiedź, moim zdaniem właśnie te niklowane styki mogą stwarzać problemy a nie złote, wiec nie można obarczać złoconych styków winą za nie przesyłanie sygnałów. Stosuje się złocone końcówki i styki nie na ozdobę tylko właśnie po to, aby był pewniejszy styk, jak wiadomo złoto nie śniedzieje, czyli zawsze zapewni nam połączenie, i właśnie po to się je stosuje.
 

weksla

New member
Bez reklam
Dziś dostałem kabelek, ale nie zdążyłem jeszcze nic popodłanczać gdyż mam mały remont, ja k tylko się odrobie od razu napisze.
p.s. na pierwszy rzut oka czyli estetyka pudełka i solidność wykonania mnei powala na kolana:)serio za te pieniądze...
 

Paweł Dziuba

New member
weksla napisał:
Dziś dostałem kabelek, ale nie zdążyłem jeszcze nic popodłanczać gdyż mam mały remont, ja k tylko się odrobie od razu napisze.
p.s. na pierwszy rzut oka czyli estetyka pudełka i solidność wykonania mnei powala na kolana:)serio za te pieniądze...

:eek:k:
Czekam(y) ... :)
 
Do góry