KABEL HDMI firmy Da Vinci-co o tym sądzicie?

mirek74

New member
Witam
Z kablami mam do czynienia od lat, na polu systemów stereo. Kiedyś podchodziłem do tematu bardzo sceptycznie, ale w miarę jak system był coraz lepszy, to w końcu zacząłem próbować także kable, co przerosło moje oczekiwania. Dziś wiem, że dobry system stereo potrzebuje dobrych kabli. Idąc tym tropem kupiłem kabel HDMI niemieckiej firmy nawet teraz nie chcę mi się patrzeć jakiej, w cenie 150zł, kabelek jest wykonany naprawdę solidnie. Wcześniej miałem podpięty zwykły drut HDMI za 15zł, więc gdy przyszedł mi ten droższy to czekałem z niecierpliwością, jaka będzie różnica i po podłączeniu tego droższego ogarnęła mnie mała konsternacja, nie widzę żadnej różnicy no może minimalną, ale nie wartą tych 135zł więcej.
Jaki z tego wniosek, myślę, że w systemach stereo, co wiem z doświadczenia kable odgrywają dużą role a nawet mogę stwierdzić, że w klockach tak około 10000 za element i droższych można powiedzieć, że kabel to element toru równorzędnie traktowany jak CD, kolumny czy wzmacniacz, natomiast w połączeniach cyfrowych takich jak HDMI przestaje mieć to zbytnie znaczenie, różnica jest, ale nie tak oczywista jak w systemach stereofonicznych. Kwestie wyboru musimy podjąć sami, kupować droższe kable HDMI czy te tańsze, jak wiem jedno więcej w ten typ kabli nie będę inwestował moim zdaniem strata pieniędzy.
Pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
Przypomniala mi sie anegdotka. U mnie w technikum, ktoregos roku znalazl sie chlopak, ktory jako prace dyplomowa mial wykonac prostownik. Bylo to pudeleczko z wejsciem i oczywiscie wyjsciem na ktorym bylo napiecie stale 12voltowe. Niestety poproszono go, aby otworzyl swoje urzadzenie, po czym okazalo sie ze w srodku byla bateryjka 12voltowa przyczepiona to zlaczek wyjsciowych :) Nie wiem czy sam to wymyslil czy nie, ale zabawna historia :p

Pomyslowe i jakie tanie ;)
 

mumu

New member
blackninja napisał:
Ręce opadają :)
nie. rece opadaja, jak ktos w innym watku pyta sie o zwyczajny kabel hdmi, a ktos poleca mu wiredworld. tutaj faktycznie opadaja rece, biorac pod uwage koszty produkcji wiredworld, a ostateczne ceny ich kabli. na przeroznych przelacznikach, adapterach, kablach, wtyczkach fimry przyklejaja najwieksza kase, bo malo sie trzeba wysilic, a duzo mozna zarobic :D.
 

A_ndy

New member
Witam,
Mam taki kabelek i złego słowa o jego funkcjonalnoąci napisać nie mogę :eek:k:
W sprawie sporu, czu kupować droższe kable HDMI niż te za 5,99... słyszałem opinię że obraz video rzeczywiście jest transferowany cyfrowo i tutaj złote końcówki aż tak wiele nie wnoszą. Ale kable HDMI to także transfer audio, o ile dobrze zrozumiałem - analogowo, więc tu jakość połączeń ma zasadnicze znaczenie :cool:
Pozdrawiam, A_ndy
 

mumu

New member
na jakosc sygnalu wiekszy wplyw ma dobre ekranowanie niz te koncowki ;). wiadomo, ze kabel powinien byc porzadny, ale to nie usprawiedliwia niektorych cen. widzialem kable hdmi pewnej znanej firmy, taki sam model tylko, ze wczesniej mieli okragle, teraz plaskie. materialy praktycznie identyczne, wtyczki zmienili tylko na bardziej efektowne. roznica w cenia 3-4 razy. po prostu super ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

manfred1

New member
Przeglądam ten wątek i tak się zastanawiam bo jedni producenci piszą na swoich kablach "hdmi-hdmi" a inni wypisują 1080, full HD itd itp czy zwykły kabel no powiedzmy 20-30 zł przenosi to samo co kabel za 200-300 zł czy jednak te wpisy mają znaczenie? I jeszcze jedno czy naprawdę kabek hdmi króluje czy nie lepszy jest np component?
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
manfred1 napisał:
Przeglądam ten wątek i tak się zastanawiam bo jedni producenci piszą na swoich kablach "hdmi-hdmi" a inni wypisują 1080, full HD itd itp czy zwykły kabel no powiedzmy 20-30 zł przenosi to samo co kabel za 200-300 zł czy jednak te wpisy mają znaczenie? I jeszcze jedno czy naprawdę kabek hdmi króluje czy nie lepszy jest np component?
hdmi jest lepszy ale gdy nie masz gniazda z hdmi to oczywiste że wybierzesz component do podłączenia można powiedzieć taka słabsza alternatywa dla wysokich rozdzielczości.
 

pociej

New member
Czy kabelek HDMI Alpharda Da Vinci wciąż jest dobrym wyborem w 2014?

Widnieje przy nim zgodność z HDMI 1.3 więc teoretycznie nie zapewnia bajerów jak ARC czy kanał Ethernet które zostały dodane w wersji 1.4.

Będę potrzebował czegoś dłuższego 3-5 m w rozsądnej cenie ale porządnie wykonanego.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Też potwierdzam posiadam ich kabel 1,6 m(kątowy) pięknie zapakowany jest zero problemów z przesyłem jedynie co to sztywny jest.Armani z tej samej serii posiadasz co ja kabel?


 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam te, zdjecia od dawna wisza w mojej galeri:

user28309_pic187_1379002420.jpg
 

szejk_tomek

New member
Nie znam firmy, ale cena sensowna. Na razie używam Prolink z podobnej półki cenowej i jestem zadowolony. Ale może warto obczaić w razie czego.
 
Do góry