Jaki rozmiar LCD/Plazmy do mojego pokoju?

Mychu

New member
Witam, mam taki problemik...
Mam 2.3 m od oczu do TV. Sygnał będzie z n-ki. Jaki rozmiar LCD/Plazmy mi polecacie?

Myślałem nad 37" dla LCD lub 42" dla Plazmy (raczej kupię LCD)
A może zaszaleć i brać LCD 42" ?
 

fan HDTV

New member
Mychu napisał:
Witam, mam taki problemik...
Mam 2.3 m od oczu do TV. Sygnał będzie z n-ki. Jaki rozmiar LCD/Plazmy mi polecacie?

Myślałem nad 37" dla LCD lub 42" dla Plazmy (raczej kupię LCD)
A może zaszaleć i brać LCD 42" ?
Oto tabela z Audio Video pokazująca odległość z jakiej powinno się oglądać obraz TV w zależności od przekątnej telewizora i rozdzielczości:

attachment.php
http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=629&stc=1&d=1189034406

Wynika z niej, że jeśli używasz monitora SD, to przy odległości 2.3 m nie powinien być on mniejszy niż 32", jeśli monitora HD Ready (o rozdzielczości 720p), to nie mniejszy niż 37", a jeśli Full HD (z rozdzielczością 1920x1080), to optymalny byłby sześćdziesięcio calowy :)
 

Attachments

  • HDTV_dist3.jpg
    HDTV_dist3.jpg
    51,5 KB · Wyś: 31717
Ostatnia edycja:

mosca

New member
Jeżeli myślisz o 42 calach to sygnał z SD z takiej odległości może być często nie do zaakceptowania. Ja osobiście mam JVC LT-37P80 - oglądam z odległości 2,5 m i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie 37 cali TV był optymalny choć po 2 tygodniach oczy się przyzwyczaiły i już myślę, że 42 byłby jak najbardziej OK. Oczywiście jeżeli tylko jakość obrazu SD byłaby taka sama. Nie warto ryzykować. Jeżeli poważnie myślisz o 42 calach to lepiej załatw sobie prezentację w domu. Rozwieje wszelkie wątpliwości.

POZDR
 

smoku666

New member
Mychu napisał:
Witam, mam taki problemik...
Mam 2.3 m od oczu do TV. Sygnał będzie z n-ki. Jaki rozmiar LCD/Plazmy mi polecacie?

Myślałem nad 37" dla LCD lub 42" dla Plazmy (raczej kupię LCD)
A może zaszaleć i brać LCD 42" ?

kupuj odrazu 42' :mrgreen: , najlepiej PDP:krol:

jeśli kupisz mniejszy też będzie git, ale na 99% to tylko kwestia czasu aż zapragniesz o czymś wiekszym.:rolleyes:
 

-AS-

New member
Mam panel Pioneer'a 42" i ogladam go z sygnalem SD srednio z 2,5-3 m (428xd). Gram w gry z okolo 2m. Przy wyborze wielkosci TV ma tez znaczenie rozdzielczosc ekranu. Przy 2,5-3m nie powinienes miec tez problemow z 50" pod warunkiem, ze jest to 1920x1080, poniewaz pixele sa mniejsze. I to jest wlasnie problem dla mnie, bo zastanawia mnie nowy model Pioneer'a (lx508d), a dopiero niedawno kupilem obecny.

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Mychu napisał:
Z chęcią wziąłbym plazme (wtedy to 42") ale jedyne o co się boję to, że bedzie światło odbijać... Jakieś 2 m od TV będą dzrzwi 3-płatowe na ogródek (na stronę południową)

Wygląda to mniej więcej tak: http://img54.imageshack.us/img54/5518/40934729ot9.jpg

Czy ryzykować z plazmą? Będzie odbijać?

nie sprzedaję i nie montuję ale namawiam (bo u mnie się sprawdziły) na rolety materiałowe ( impregnowane ) rózne kolory i mogą spodobać się Naszej "lepszej połowie" kolory do wyboru a efekt wizualny i ciemności prawie absolutnej jest

pozdrawiam
 

Mychu

New member
Heh
dzięki dzięki. Mam już założone rolety zewnętrzne tylko, że nie chciałbym ich za każdym razem spuszczać jak się będę do oglądania TV zabierał...
 

gatar

Active member
Bez reklam
-AS- napisał:
Przy 2,5-3m nie powinienes miec tez problemow z 50" pod warunkiem, ze jest to 1920x1080, poniewaz pixele sa mniejsze.

Hmmm. Piksele są mniejsze, ale ... matrycy, nie obrazu.
SD ma zdaje sie w PALu 576 linii. Na 50" przy 2 m może być problem.
 

-AS-

New member
Mychu - jeden z użytkowników (pedro1) wkleił na tym forum, w innym temacie, ten link ze zdjęciami 508xd. Na niektórych zdjęciach widać odbicia z okien. Zobacz sobie, a będziesz przynajmniej wiedział czego się spodziewać. Ósma generacja pioneer'a ma nowy filtr na ekranie redukujący odbicia, nie likwiduje ich zupełnie, ale nie jest to już taki duży problem jak wcześniej. Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Gatar - dokładnie to miałem na myśli. Napisałem, że przy 2,5-3m, a nie 2 i podtrzymuję to co napisałem. Niemniej jednak autor tematu pisał o 42", więc to jego nie dotyczy.

Pozdrawiam
 

Mychu

New member
Dzięki AS
Własnie tego sie boję...dlatego raczej (90%) wezmę LCD.

Tylko teraz jaki rozmiar:confused: ? 42" czy bzezpieczniejsze 37" ?
Chciałbym 42" ale nie chcę, żeby mnie oczy bolały bo oglądanie to ma być przecież przyjemność..ehh
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mychu.... zamów sobie prezentacje do domu i przestań marudzić. ;)
Weź plazme i LCD. Sam oceń wielkość i jakość obrazu.
A czy oczy będą boleć ? Kto to wie ? Może okulista :)?
 

Mychu

New member
Masz rację z ta prezentacją tylko jaki to będzie koszt?
Chce wydac koło 5kzł na TV, ile więcej kosztowałaby mnie prezentacja we Wrocku? Tak szacunkowo powiedz.
Dzieki z góry
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie należy sprawdzić i dopasować wielkość i rodzaj - podczas pokazu we własnym domu,. Wszystkie tabelki nie zawsze mają odzwieciedlenie dla naszych potrzeb. Decyduje kilka czynników.
Więc naprawdę to prezentacja daje nam najlepszą ocenę "wybrańca".
Ja bym raczej odpuscił 42 LCD - przy sygnale i przy odległości.
Pamiętaj też że Ci co są zadowoleni - mają LCD 100 Hz.
Czyli sumując - jesli masz mała odległość a chciałbyś być zadowolony z zakupu - to albo musisz ogladać programy HDTV , dvd, Albo zmniejszyć wielkość do 37" w przypadku LCD.
Co do plazmy to ważne kiedy więcej ogladasz wieczorami?
Więc odbicia bedą nieistotne .
Ale to wszystko możesz ocenić najlepiej sam w domu.
Przecież to ważne aby telewizor ze swoją jakością dawał zadowolenie i dawał wizytówkę swojemu gospodarzowi.
Więc Plazmy 42 nie odrzucałbym z uwagi na szybkość reakcji , płynność i skalowanie.
Podaj przedział cenowy ?
 

Mychu

New member
Dzięki Kiki za odpowiedź
Zatem tak:

Przedział cenowy to ok. 5 tyś zł

Sygnał będzie z n-ki, oglądam dużo piłki nożnej, tenisa i ogólnie sportu dlatego płynność, 100 Hz i czasy reakcji mają dla mnie znaczenie.
Wybrałem sobie już kandydatów:

JVC 37P80 (bo 100 Hz i podobno nie smuży)
Sharp 37RD2E (bo 100 Hz - ale cena wysoka i chyba wole JVC)
Sharp 42XD1E (bo FullHD - ale czas reakcji matrycy duzy, brak 100Hz i się boję kometo-piłek na boisku)

Co do plazmy to nie wiem, może Panas jakiś 42" PV700 ? Nie wiem w sumie...

Byłbym wdzięczny za podpowiedź

Aha, a może pójść na "kompromis" i wybrać coś z Soniacza (wysokie czasy reakcji matrycy) lub Samsunga (ale który) o przekątnej 40" ? Moze to by było rozwiązanie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC 42 V 80 - LCD full HD 100 Hz

obecnie jedyny LCD 42 Full Hd w 100 Hz na rynku w sprzedaży - to JVC 42 V 80 . Dopiero wjechał do Europy. Ale kosztuje 7500 zł .
Dziś testowaliśmy . Po kalibracji obraz fantastyczny.
Jest to jedyny model z funkcją clear motion drive .
I licząc wszystkie za i przeciw -jeśli wielkość 37: konieczna - też kierowałbym sie do JVC 37 P 80.
http://jdl.jvc-europe.com/site/de/lcd_tv/feat2.html
To jest - jeśli nie chcesz prezentacji - najbezpieczniejszy zakup.
 

Mychu

New member
A jak jest z dostepnością 37P80 ? Ceny w necie są zwariowane...

Poleciłbyś mi jakąś plazmę 42" tak do 5 tysięcy złotych?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazmę - skoro zakup na kilka lat , powinieneś sięgać po 5500 zł :
Hitachi 9700
Loewe Modus
Pioneer 4270 Xa
JVC są dostępne .
 

Mychu

New member
Ok, świetnie.
To chyba zdecyduję się na JVC 37P80

Acha, znalazłem jeszcze takiego Sharpa LC-37GE1E. To FullHD i czas reakcji matrcy 4 ms.
Spotkałeś się z nim? Co o nim sądzisz? Warto porównywać z JVC?
 
Do góry