Wybór telewizora - ostatnie starcie

Koperfild

New member
Witam, mam do wydania 12 000zł na telewizor, ma on mieć:
- najlepszą możliwie jakość obrazu
- rozmiar 46" - 52"
- roździałke 1920x1080
- 1:1 pixel mapping
- 1080/24p (brak judderingu przy takim materialie)

Nie musi być to plazma, ale myśle że jednak będzie, bo w tej cenie zasadniczo plazmy są lepsze od LCD z tego co mi wiadomo.

Telewizor chciałbym kupić w przeciągu najbliższego tygodnia, więc prosze o konkretne wypowiedzi. Ewentualnie jak ktoś ma jakieś informacje na tema tego co ma wyjść w najbliższym czasie i na co warto poczekać, również proszę pisać.

P.S. Myślałem o Samsungu PS-50P96FD, co o tym sądzicie?
 

median

New member
Ja mysle ze LCD bylby lepszy, plazmy szybko sie wypalaja. Nie wiadomo jak z tymi nowymi. Tutaj masz fajny model LG 47LF65R, objerzyj sobie.
 

Hawkmoon

New member
weź nie gadaj głupot o plazmach, skoro jak sam piszesz sam nie wiesz jak to jest z nowymi plazmami...

moim zdaniem dysponując 12k zainteresuj się:
wśród plazm:
- panasonic 50 py 700
- pioneer 50" Kuro

wśród lcd:
- sharp 50xl1e (ewentualnie jeśli ci się nie spieszy poczekaj do xl2)

W sumie sam między nimi wybieram (zastanawiam się jeszcze czy nie obejrzeć jakiegoś tylnoprojekcyjnego w warunkach domowych - może przełamię swoją niechęć). Tak czy inaczej sam muusisz podjąć decyzję, bo jak to widać zwłaszcza na testach zdjęciowych na tymże forum obraz, który dla oka jednego jest idealny dla drugiego jest beznadziejny, i żeby nie być zawiedzionym sam to oceń...
 

mosca

New member
Jeżeli interesują cię LCD to tylko powinieneś się zainteresować modelami FullHD z technologią 100HZ. Dopiero wchodzą na rynek. Ja osobiście najbardziej jestem ciekawy modelu JVC LT-47V80 INFO: http://www.jvc.co.uk/site/lcd_tv/pop_dv.html . Sam mam model Hd Ready ale w technologii 100 hz Lt-37P80 i naprawdę polecam każdemu telewizory firmy JVC. Co do różnic pomiędzy plazmą a LCD to znalazłem następujące:
- plazma lepiej nadaje się do ciemnych pomieszczeń ponieważ matryca odbija światło. W LCD matryce antyrefleksyjne zdają egzamin.
- w plazmach możesz się spotkać z wypalaniem na matrycy np. logo stacji telewizjnej przy dłuższym oglądaniu (podobno w Kuro problem ten już nie występuje)
- docieranie się plazm (początkowo możesz być niezadowolony z jakości)
- lepsza czerń w plaźmie (obecnie uważam, że najnowsze modele LCD spokojnie dorównują plazmom)
- lepsza jasność i poswietlenie matrycy w LCD
- lepsza płynność plazmy (to była najpoważniejsza wada LCD ale obecnie przy technologii 100 HZ problem ten nie występuje. Np. w moim JVC wogóle nie widać smużenia)
 

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
- pioneer 50" Kuro

wśród lcd:
- sharp 50xl1e (ewentualnie jeśli ci się nie spieszy poczekaj do xl2)

Tak czy inaczej sam muusisz podjąć decyzję, bo jak to widać zwłaszcza na testach zdjęciowych na tymże forum obraz, który dla oka jednego jest idealny dla drugiego jest beznadziejny, i żeby nie być zawiedzionym sam to oceń...

i na Kuro Full HD i na XL2 trzeba będzie poczekać
popieram przedmówcę

@Koperfild a decyzję podjąć samemu ( nie patrząc na parametry na papierze ) puszczając różny materiał na wybrane Tv lub zamówić prezentację

pozdr.
 

Koperfild

New member
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Dyskutujemy więc dalej...

@km1963
Prezentacje? Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :p Gdzie można zamówić coś takiego w warszawie i ile to kosztuje?

@Mosca
Czy ten JVC będzie w miare "topowym" LCD kiedy wyjdzie czy byłaby ewentualnie jakaś jego alternatywa? Akurat tak się składa, że zakup JVC bardzo by mi pasował, gdyż mam dojście do nich po cenach magazynowych. No i najważniejsze kiedy będzie on dostępny w polsce?

@Hawkmoon
Co do pionka to brałbym go bez wachania, jednak jego cena zapewne dojdzie do 20 000, a to dla mnie za dużo...
Co do panasa, to nie jest on zły, ale niestety nie obsługuje 1080/24p i 1:1 pixel mapping...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Koperfild napisał:
Prezentacje? Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :p Gdzie można zamówić coś takiego w warszawie i ile to kosztuje?

A kliknij sobie na ten baner animowany na górze.
Już wiesz ?
 

-AS-

New member
Moge sie zapytac dlaczego MUSI to byc panel 1080p?

Jezeli jestes zdecydowany pojsc na kompromis i zrezygnowac z tego 1080p, to najlepszym zakupem w tej cenie wg mnie bylby Pioneer pdp-508xd. Nie jest to co prawda 1080p (rozdzielczosc panelu 1365x768 ), ale doskonale sobie radzi z obsluga tego formatu i skalowaniem go, aby wyswietlic go na ekranie. Spelnia on tez wszystkie inne punkty, ktore wymieniles. Wiekszosc sygnalu i tak nie jest 1080p. Telewizja HD to 720p lub 1080i, SD najczesciej to 576i, jedynie Blue-ray, HD-DVD i najnowsze konsole pozwalaja rozkoszowac sie sygnalem 1080p.


Niestety Pioneer pdp-lx508d, ktory spelnia wszytskie Twoje warunki i jest 1920x1080 kosztuje ponad 20000zl.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Koperfild

New member
@-AS-
"Telewizja HD to 720p lub 1080i, SD najczesciej to 576i, jedynie Blue-ray, HD-DVD i najnowsze konsole pozwalaja rozkoszowac sie sygnalem 1080p."
I na nim będzie właśnie dużo tego puszczane, tj. materiałów HD DVD i BD. Chciałbym żeby to był 1920x1080 bo to będzie już telewizor na ładnych pare lat, pozatym jest to 50", a nie 37" i w tym rozmiarze już niestety ma to znaczenie.

Wybór telewizora stał się moim OGROMNYM problemem... Jest tego tak dużo i ciągle tak mało informacji i zróżnicowane zdania... Nie wiem sam już co mam robić... Z jednej strony Sharp XL2e / Samsung 46F86BD / Nec Multeos, z drugiej strony jakieś plazmy np. Samsung PS-50P96FD. Tyle modeli, a taka ilość niewiadomych: daty premier, obsługa standardów, jakość obrazu, cena...

"Niestety Pioneer pdp-lx508d, ktory spelnia wszytskie Twoje warunki i jest 1920x1080 kosztuje ponad 20000zl."
Dokładnie, on spenia wszystkie moje wymagania tak jak piszesz i brałbym go bez zastanowienia, jednak.... cena.... gdyby chociaż nie było tej 2 z przodu...
 

km1963

New member
Bez reklam
Koperfild napisał:
@-AS-

Dokładnie, on spenia wszystkie moje wymagania tak jak piszesz i brałbym go bez zastanowienia, jednak.... cena.... gdyby chociaż nie było tej 2 z przodu...

Jeśli nie jesteś w potrzebie ( możesz poczekać ) to za około pół roku cena spadnie ( podobno Pionka to nie dotyczy - ale osobiście w to nie wierzę ) lub kup sobie coś na przeczekanie mniejszego tańszego
a swoją drogą wydaje mi się iż posiadasz odpowiednią wiedzę co jest najlepsze:)
tylko na ile chcesz musisz kupić to Twoja decyzja:)
pozdrawiam
 

-AS-

New member
Pytasz o najlepszą możliwą jakość obraz, tak? Więc zapomnij o LG, Samsungach itd. Wg mnie najlepszą jakość obrazu z paneli komercyjnych dadzą Ci 2 firmy (ich najnowsze modele) -Fujitsu i Pioneer. Niestety ten świat jest tak skonstruowany, że za jakość trzeba płacić. Jeżeli chcesz, aby Twój nowy TV spełniał naprawdę WSZYSTKIE te podpunkty, musisz pogodzić się, że to nie będzie tanie. Tak jak pisałem już w innym temacie, musi być jakiś powód, dla którego jedne plazmy tej samej wielkości kosztują 2000zl, a inne 20000zl. Różnica pomiędzy nimi to elektronika, to co siedzi w środku i nie widać na pierwszy rzut oka. Jeżeli chcesz mieć TV z ładną, lśniącą obudową, dość tani, to przyszykuj się na kompromisy. Jeżeli jednak interesuję Cię jakość, to napisałem wyżej co ja bym kupił.

Pozdrawiam
 

Koperfild

New member
Coż -AS- zgadzam się z tobą w 100%, jednak w tym wszystkim jest jeszcze jeden problem. Mnie poprostu nie stać na telewizor pokroju kuro 50" full-hd i dlatego właśnie wypisuje swoje rozterki na forum, bo chciałbym wybrać coś "prawie bez kompromisów" w niższej cenie... Powiedz mi co ty byś wziął w cenie do 15 000zł (oprócz kuro hd ready), jeżeli zakup miałby być wykonany we wrześniu?
 

-AS-

New member
Będę zupełnie szczery - nie jestem dobrą osobą, aby radzić na temat kompromisów, bo... nie lubię chodzić na kompromisy, a szczególnie jeżeli chodzi o moje ciężko zapracowane :)D) pieniądze. Jeżeli naciskasz, to będę się upierał przy swoim, jeżeli Cię nie stać teraz, poczekaj miesiąc czy dwa, uzbieraj troszkę więcej i kup to co powali Cie na kolana i będziesz miał uśmiech na twarzy za każdym razem jak będziesz siadał przed TV. Przykro mi, jeżeli Cie zawiodłem ;) Decyzja należy do Ciebie. Cokolwiek byś nie wybrał, zamów demonstrację dwóch najlepszych wg Ciebie TV w swoim własnym domu, nie spiesz się z decyzją i wybierz ten, który jest dla Ciebie najlepszy. Ja swoje typy napisałem wyżej, nie zmieniam zdania :mrgreen:

Pozdrawiam
 

Koperfild

New member
OK, dziekuje Ci więc bardzo, za odpowiedzi. Jutro będe rozmawiał z gościem od prezentacji na temat tv, który wybrać, a następnie o wykonaniu jej i dopiero wtedy się ostatecznie na niego zdecyduje.

Jeżeli mógłbym mieć jeszcze prośbe, do wszystkich co czytają ten temat (oprócz -AS-, bo on już to zrobił ;)) powypisujcie modele, które wy byście wybrali, z jakąś krótką notką o zaletach i ew. "kompromisach"...

EDIT: Albo wiesz co -AS- pomagluje Cie jeszcze troche jeśli można :p Zadam Ci to samo pytanie, jedna w troche innej formie: Jaki TV ustępuje najmniej kuro, obsługując również wszystkie standardy i taki który będzie dostępny do końca września? :)
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
W plazmach uzyskanie rozdzielczości 1920x1080 jest trochę trudniejsze niż w LCD. Związane jest to z samą budową panelu i pixeli. Dlatego właśnie dobre plazmy 1080p są drogie.
Wg mnie kompromisem, który powinieneś rozważyć jest zrezygnowanie z 1080p. Pamiętaj, że większość plazm i tak obsługuje ten format, jedyna różnica jest taka, że rozdzielczość ekranu jest inna. Tak, jak ktoś mądry kiedyś napisał: "rozdzielczość to nie wszystko". Wiem, piszesz, że będziesz oglądał dużo materiału 1080p i dalej twierdzę, że będziesz zadowolony nawet jeżeli kupisz panel o mniejszej rozdzielczości ekranu, ale za to z bardzo dobrą elektoniką pozwalającą na wysokiej klasy skalowanie obrazu.
Wg mnie masz do wyboru w tej cenie:
1 - upieranie się przy 1920x1080 i kupienie czegoś z trochę gorszą elektroniką (np. samsung);
2 - zrezygnowanie z 1920x1080 i kupienie czegoś z niższą rozdzielczością ekranu, ale za to z "górnej półki", również obsługującego format 1080p z bardzo dobrymi skutkami.

Jeżeli upierasz się przy punkcie pierwszym, to umywam ręce.
Jeżeli rozważasz punkt nr 2, to proponuję:

Fujitsu P50XHA58 - nie jestem pewien czy obsluguje tryb 24 klatki na sek., pozostałe rzeczy na najwyższym poziomie;
Pioneer pdp-507xd/xa (chyba jeszcze do dostania w Polsce);
i na końcu mój faworyt:
Pioneer pdp-508xd/xa.



Czy odpowiedziałem na Twoje pytanie? Nie sądze.
Niemniej jednak, pozdrawiam. :cool:

Ps. Nie ważne ile razy mi zadasz to samo pytanie i w jakiej formie - moja odpowiedź zawsze będzie ta sama. Czas, aby napisali coś inni.
Ps2. Poczytaj w internecie na temat 1080p i rozdzielczości ekranu.

EDIT - ciężko będzie dostać tego Fujitsu w Polsce, nie mogę go znaleźć na żadnych polskich stronach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer 507 jest już nie do zdobycia .
Przy szafowaniu rozdzielczością trzeba pamietać o skalowaniu i wykorzystaniu ekranu do potrzeb. Nie na wyrost.
Ale przy takich wątpliwościach i różnicy kasy polecam do własnej oceny -prezentacje.
 

robaczek

New member
Robaczek

Właśnie kupiłem Sharpa 46XL1 i jestem więcej niż zadowolony a zapłaciłem około 10 tyś, z tego co wiem za niewiele powyżej 13tyś. można kupić 52XL1. Obraz jest rewelacyjny z BlueRay'a, bardzo dobry z kamerki amatorskiej HDV oraz z TVN HD czy N Sport a całkiem niezły z normalnego satelity. Zanim kupiłem to bardzo się upierałem za tym aby kupić coś z 24p, ale w testach na oko nie widać żadnej różnicy z BlueRay'a a tylko tam można uzyskać na wyjściu obraz 24p. jeśli nie widać to po co się upierać. Teraz myślę że bardziej chodzi o marketing, ale najlepiej jak zamówisz prezentację do domu i sam zdecydujesz. Kosztuje ona od 100 do 300zł zależy gdzie mieszkasz. Zajrzyj na www.audiovideo.com.pl. Życzę udanego zakupu
 

mark

New member
Koperfild napisał:
OK, dziekuje Ci więc bardzo, za odpowiedzi. Jutro będe rozmawiał z gościem od prezentacji na temat tv, który wybrać, a następnie o wykonaniu jej i dopiero wtedy się ostatecznie na niego zdecyduje.

Jeżeli mógłbym mieć jeszcze prośbe, do wszystkich co czytają ten temat (oprócz -AS-, bo on już to zrobił ;)) powypisujcie modele, które wy byście wybrali, z jakąś krótką notką o zaletach i ew. "kompromisach"...

EDIT: Albo wiesz co -AS- pomagluje Cie jeszcze troche jeśli można :p Zadam Ci to samo pytanie, jedna w troche innej formie: Jaki TV ustępuje najmniej kuro, obsługując również wszystkie standardy i taki który będzie dostępny do końca września? :)

Ja bym wybral ten tv/spelnia wszystkie Twoje oczekiwania+cena/ tylko szkoda ze w tej cenie jest tylko w USA/.
http://www.wolfcamera.com/product/EP15208828.htm
Mimo wszystko powodzenia w wyborze.Mark
 

grah

New member
Od miesiąca przekopuję się przez różne fora w poszukiwaniu perfekcyjnego FullHD telewizora. Wymagania takie jak Twoje + sygnał z kablówki (aster) ma być jak najlepszy, bo głównie tym będzie karmiony telewizor. Miałem parę typów, które pojawią się niebawem:
- Sharp XL2
- Toshiba Z3030D
- Samsung F86
- Phillips 9732D
- Panasonic PZ70B

Wszystkie obsługują 100Hz, 24p, 1080p, pixel 1:1 mapping. Super świetnie i w ogóle. Jeden problem - pojawią się od końca września do początku przyszłego roku. Doh...

Dzisiaj zmieniłem jednak zdanie. Po kiego mi FullHD? Przecież nie da się tego zauważyć z odległości mniejszej niż 2m (dla przekątnych 42-46"), a ja nie zamierzam leżeć przed telewizorem, a rozwalić się na kanapie (3.5m). X360, PS3, fajnie, świetnie, filmy bluray, hddvd, owszem, wysoka rozdzielczość, ale ja nie zamierzam siedzieć na telewizorze, chce go oglądać z wygodnej kanapy, a stąd już nie widać tych maciupcich pikselków, ale za to widać paskudnie wyglądającą kablówkę. Niestety, spowodowało to, że moje poszukiwania zaczęły się od nowa. Tym razem odciąłem wymóg 1080p, co od razu poszerzyło wybór (damn, teraz to mam problem...).

Jeśli coś wymyślicie wspólnie, to i ja skorzystam z porad. No i poproszę Kikiego o prezentację :)
 

km1963

New member
Bez reklam
grah napisał:
Od miesiąca przekopuję się przez różne fora w poszukiwaniu perfekcyjnego FullHD telewizora. Wymagania takie jak Twoje + sygnał z kablówki (aster) ma być jak najlepszy, bo głównie tym będzie karmiony telewizor.
Jeśli coś wymyślicie wspólnie, to i ja skorzystam z porad.

Zapytam tak dla świętego spokoju bo nie znam tej kablówki czy jest to kablówka cyfrowa czy analogowa ? bo jeśli to drugie to moim zdaniem oczekując dobrego odbioru nie powinno się zapomnieć o dobrym cyfrowym sygnale ( czyli platforma wg preferencji i oceny własnej do wyboru )
pozdrawiam
 
Do góry