Panasonic- plazma 37 pv7 czy lcd 32lx70 ?

Cynik

New member
Witam .Jestem tutaj nowy a więc na początku chcę się przywitać i podzielić z wami moim problemem .Do tej pory byłem zdecydowany na plazmę Panasonica 37 pv7 ale w sklepie miałem okazję porównać ją z lcd 32lx70 ,i szczerze mówiąc obraz który zobaczyłem na lcd mile mnie zaskoczył -na sygnale SD ze zwykłej kablówki był bardzo dobry .Teraz nie wiem który tv wybrać ?Odległość od telewizora to jakieś 2,5 m , sygnał SD i DVD .Proszę o radę
 

piotr72

New member
Witam.Z czystym sumieniem przynajmniej moim PLAZMA ZDECYDOWANIE!!! POZDRAWIAM.P.S. Jakbys mial jakies pytania pisz chetnie odpowiem.:eek:k:
 

raptorf22

New member
Lcd przyciągają wyświetlaniem super kolorowych obrazów, przejaskrawionych i nietarulnych, zwłaszcza jak są ustawione na maxa w sklepie ze źródła fullhd. Mi się to też podoba! "jak się kwiaty powoli rozwijają na ekranie" itp- tylko wszystko na lcd musi dziać się powoli, przynajmniej na tych, które kosztują do 5000 zł. Proponuję obejrzenie meczu siatkówki na tym lcd a później na plaźmie. Gwarantuję, że wybór padnie na plazmę.




Ortografia!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiik_pl

New member
david8213 napisał:
Poczytaj sobie na temat róznic LCD i Plazmówek

http://plazma-lcd-fakty.pl/badanie/badanie.php

Witam,

Wlasnie sobie przeczytalem ten tekst i mimo, ze jestem zwolennikiem plazm to czegos takiego jeszcze nie widzialem. To przeciez nawet Ziobro i spolka nie sa tacy jednostronni w pogladach jak ten raport. Nawet tzw. przewodnik konsumenta, na kazde zadane pytanie ma jedna odpowiedz - plazma! Wybacz, ale tego sie nie da czytac... Oczywiscie to nie Twoja wina ale takie przedstawienie chyba tylko moze zrazic do plazm, bo mozna sie zastanowic 'czemu tak bardzo sie tutaj pokazuje przewage plazmy?' a jesli pozostawia sie miejsce na domysly i manipuluje faktami(znowu Ziobro ;-) to nic nie pozostaje jak tylko taki raport wrzucic do kosza. Ostatnio mialem dyskusje ze znajomym na temat 'co lepsze' ale nigdy bym mu tego raportu nie pokazal bo by mnie wysmial ...

Proponuje sobie przejrzec fora plazm(polecam Pioneera) oraz LCD(Sharp) zeby sie przekonac co kazda ztechnologii oferuje. Jest tez test Kiki'ego porownujacy LCD Sharpa z plazma Pioneera i to daje jakis poglad na sprawe. Prawda jest taka, ze jedni wola plazme a inni LCD, tak jak z samochodami - jedni bezyne a inni diesla. Oba maja swoje wady i zalety a wybor jest sprawa bardzo indywidualna. Trzeba pojsc i sprawdzic 'organoleptycznie' ;).

pozdrawiam,
robiik_pl
 

Cynik

New member
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.Przeglądałem stronę porównującą lcd i plazmy ,rzeczywiście jest nieobiektywna ,ale czego się spodziewać po stronie sponsorowanej przez producentów plazm;) .Wracając do tematu ,chyba kupię 37pv7 ale obawiam się ze 37" może być za duża do mojego pokoju -tv będę oglądał z 2,5 m z sygnału SD ,dlatego zwróciłem uwagę na lcd 32lx70p.Jakieś sugestie i propozycję ?
 

tkirmuc

New member
Plazma vs. LCD

Plazam ma bezsprzecznie lepszy, powiedziałbym bardziej naturnalny, taki bardziej kinowy obraz. Do niedawna chorowałem na plazmę, od dłuższego czasu z lubością oddaję się oglądaniu 37PV7 i 42PV7 w sklepach dla idiotów.
Niestety, wczoraj na imprezie u znajomego mogłem zapoznać się z plazmą (Panasonic, nie pamiętam modelu) pod dwóch latach od zakupienia. Otóż miała pięknie wypalone wszystkie loga stacji TV. Przy normalnym obrazie jeszcze ujdzie ale przy wszystkich ciemnych scenach byly widoczne 'piekne' duszki z wypalonymi logami - lacznie z paskiem TVN24.
Według mnie, to bezczelność ze strony producentów sprzedawać PDP jako telewizory. One do telewizji nie nadają się w ogóle z powyższego powodu.
Szkoda, bo tak mi się te nowe Panasoniki podobały...
 

Myszkin

New member
tkirmuc napisał:
...Niestety, wczoraj na imprezie u znajomego mogłem zapoznać się z plazmą (Panasonic, nie pamiętam modelu) pod dwóch latach od zakupienia. Otóż miała pięknie wypalone wszystkie loga stacji TV. Przy normalnym obrazie jeszcze ujdzie ale przy wszystkich ciemnych scenach byly widoczne 'piekne' duszki z wypalonymi logami - lacznie z paskiem TVN24. ...

Z tego co wyczytałem w rozmaitych źródłach, nowsze modele plazm lepiej już sobie radzą z powidokami. Najgorzej jest wtedy gdy ktoś wali kontrast na maxa, a tak czyni większosć państwa Kowalskich. Obraz jest wtedy pozornie lepszy bo jest nienaturalnie przejaskrawiony ale na ten temat w necie masa artykułów. Ja w swoim 37PV7P używam trybu kinowego. Mam go juz ponad 2 tygodnie. Telewizji nie oglądam tylko DVD przez HDMI. Czarne pasy podobno też powodują powodoki. Początkowo nie mogłem ich wyłapać, dopiero na czarnym ekranie przy zgaszonym swietle i wytężonym wzroku dostrzegłem jakby minimalny ślad po czarnych pasach. Wystarczy, że puszczę coś na pełnym ekranie przez kilka minut, potem wrócę do czarnego ekranu i zero sladów. Nie bawiłem sie w żadne docieranie. Jak nie bedziesz walił kontarstu na maxa to będzie ok. Dziwię się jak można oglądać tak mocno kontrastowy,nienaturalny obraz z ograniczonymi przez to przejściami tonalnymi. No cóż - większosc Kowalskich tak lubi ;)

Cynik napisał:
...chyba kupię 37pv7 ale obawiam się ze 37" może być za duża do mojego pokoju -tv będę oglądał z 2,5 m z sygnału SD...

Mam 37PV7P i oglądam DVD z odległości 2,2 metra i jest super. Dla sygnału z kablówki niestety już nie - zbyt niska rozdzielczość nadawanych programów ale DVD - rewelacja!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lennox2

New member
Cynik napisał:
ale obawiam się ze 37" może być za duża do mojego pokoju -tv będę oglądał z 2,5 m z sygnału SD ,dlatego zwróciłem uwagę na lcd 32lx70p.Jakieś sugestie i propozycję ?
Porzuć więc obawy! Ja mam do ekranu niecałe 3 metry, sygnał to kablówka i dvd, więc miałem analogiczne rozterki do Twoich. Dzięki jednak poradom dobrych ludzi zaryzykowałem i kupiłem plazmę 42" (LG PC51... choć początkowo w grę wchodził TYLKO I WYłąCZNIE Panasonic...). Początkowo ekran (w porównaniu do mojego poprzedniego 29-calowego CRT) wydawał się OOOGROMNYYYY, ale... tylko pierwszego dnia. Dziś, gdybym miał wystarczającą ilość gotówki, bez wahania kupiłbym plazmę o wielkości 50'.


Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego zakupu:)
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
raptorf22 napisał:
Lcd przyciągają wyświetlaniem super kolorowych obrazów, przejaskrawionych i nietarulnych, zwłaszcza jak są ustawione na maxa w sklepie ze źródła fullhd. Mi się to też podoba! "jak się kwiaty powoli rozwijają na ekranie" itp- tylko wszystko na lcd musi dziać się powoli, przynajmniej na tych, które kosztują do 5000 zł. Proponuję obejrzenie meczu siatkówki na tym lcd a później na plaźmie. Gwarantuję, że wybór padnie na plazmę.




Ortografia!!!


po pierwsze - wyraźnie napisał, że oglądał kablówkę, a nie kwiaty.

po drugie - 100 Hz TV LCD problemy smużenia mają raczej za sobą. Siatkówkę, jak i tenis ogląda się OK.
 
Do góry