Jaki kabelek HDMI 1.3

martins

New member
Czy wydac 160 zl na ten kabelek http://www.pixmania.com/pl/pl/545350/art/monster-cable/kabel-hdmi-o-wysokich-mo.html

Czy lepiej wydac 100 zloty mniej na ten poniewaz rowniez dzieki niemu mozna osiagnac full hd oraz dziala zgodnie ze standardem 1.3

http://www.allegro.pl/item226818426__kabel_hdmi_1080p_full_hd_dolby_dts_1_6m.html

Zastanawiam sie tylko czy ten tanszy kabelek to nie jest zwykly no name w ladnej otoczce ?
A moze to odbry kabelek a jego cena spowodowa jest tym ze jest on polski ?

prosze o jakas porade
Pozdrawiam i dziekuje
 

loky

New member
No offence, ale alphard to jak białe skarpetki do garnituru i pantofli, disco polo, czteropaskowe dresy albo buty itd. Odkąd podczytuje to forum, nie mogę wyjść ze zdumienia jak ta chińska bazarowa "firemka" zamieszała ludziom w głowach pudełeczkiem, świecidełkami a przede wszystkim marketingowym bełkotem.
Kabla za 150zł raczej bym nie kupił, szkoda mi pieniędzy. Proponuję iść do sklepu gdzie akceptują zwroty, kupować i zwracać kable po przystępnej cenie aż będzie Ok.
 

Ru$lan

New member
loky napisał:
No offence, ale alphard to jak białe skarpetki do garnituru i pantofli, disco polo, czteropaskowe dresy albo buty itd. Odkąd podczytuje to forum, nie mogę wyjść ze zdumienia jak ta chińska bazarowa "firemka" zamieszała ludziom w głowach pudełeczkiem, świecidełkami a przede wszystkim marketingowym bełkotem.
Kabla za 150zł raczej bym nie kupił, szkoda mi pieniędzy. Proponuję iść do sklepu gdzie akceptują zwroty, kupować i zwracać kable po przystępnej cenie aż będzie Ok.

Po pierwsz firma nie jest chińska tylko polska ( aczkolwiek kabelek jest produkowany w chinach a raczej w PRC jak to ładnie na pudełeczku ujęto :p)

Po drugie masz/miałeś ten kabel, że go krytykujesz? Masz do niego jakieś KONKRETNE zastrzeżenia?

Po trzecie jeśli ktoś chce kupić tani kabel ma dwie alternatywy kupić badziewnie wykonanego "nonama" tudzież za te same pieniądze kupić solidnie wykonanego Alpharda. Oczywiście zawsze można dorzycić 100pln i kupić Profigolda, Techlinka ale skoro nie widać anie nie słychać różnicy (przynajmniej ja nie widzę) to po co przepłacać???
 

loky

New member
Ru$lan napisał:
Po pierwsz firma nie jest chińska tylko polska ( aczkolwiek kabelek jest produkowany w chinach a raczej w PRC jak to ładnie na pudełeczku ujęto :p)

Po drugie masz/miałeś ten kabel, że go krytykujesz? Masz do niego jakieś KONKRETNE zastrzeżenia?

Po trzecie jeśli ktoś chce kupić tani kabel ma dwie alternatywy kupić badziewnie wykonanego "nonama" tudzież za te same pieniądze kupić solidnie wykonanego Alpharda. Oczywiście zawsze można dorzycić 100pln i kupić Profigolda, Techlinka ale skoro nie widać anie nie słychać różnicy (przynajmniej ja nie widzę) to po co przepłacać???
Nie mam i nie miałem nigdy do czynienia z tymi kablami, miałem natomiast do czynienia z innymi produktami ze znaczkiem tej firmy, przede wszystkim głośniki. Biorąc pod uwagę te doświadczenia, nigdy nie kupię żadnego produktu alphard który musi być wykonany precyzyjniej niż młotek czy kowadło. Ja nie kryję że po prostu nie trawię tej firmy i że nie jestem obiektywny, wszystko co od nich miałem było kpiną i nie trzymało żadnych parametrów.
Osobiście poszedłem do euro i kupiłem kabel vivanco za 49zl z zamiarem iż oddam jak nie pójdą mi wszystkie rozdzielczości z upscalera z dvd. Wszystko zadziałało więc go sobie zostawiłem i tyle. I na koniec, wiem że moje vivanco to prawdopodobnie identyczny badziew jak ten alfred, może i w tej samej stodole go chińczyki montowały. Tyle że jakby nie zadziałał to bym na 2 dzień poszedł go oddać i tyle a nie wydawał kasę na odsyłanie.
 

rysiul

New member
widzę, że tańsze serie kabli techlink są w porównywalnej cenie z vivanco - i co tu wybrać?
a na allegro są oferowane kable standardu hdmi 1.3b w cenie 16 zł !!!
czy jest sens w przypadku kabla cyfrowego wydawać tak duzo jak przy analogowym?
może polecicie jakieś sprawdzone kable z tych tanich?
 

don111

Banned
nie powinno być różnic w obrazie a przynajmniej ja nie widziałem między 3 kabelkami :)
ale.....:p dla zaspokojenia sumienia kupiłem najtańszy kabelek dobrej firmy Tech+Link (<100zł), cena i jakość wykonania ma znaczenie prawdopodobnie tylko przy dłuższych kablach (>5m), bo te najtańsze nie zawsze wtedy chcą działać
 

rysiul

New member
to może kupić taniutki jak ten z obsługą standardu 1.3b
http://www.allegro.pl/item294976488_jedyny_kabel_hdmi_v1_3b_5m_gold_2560x1600p_khgf5.html
lub taki z certyfikatem Rohs i dławikiami
http://www.allegro.pl/item294342130_markowy_kabel_hdmi_dvi_5m_ce_link_gold_filtr_box.html
lub firmy MRS bez oplotu - dlatego tańszy
http://www.allegro.pl/item298792633_rohs_najnowszy_kabel_hdmi_v1_3_1_5m_gold_2560x1600.html

kabel z oplotem i dławikami - ma to jakiś wpływ na przesyłany sygnał?
również sygnału adudio gdyż tu (podobno) moga być zauważalne różnice - niektóre kable mają oznaczenie Dolby HD, więc są przyszłościowe ;)
 

klemens007

New member
don111 napisał:
nie powinno być różnic w obrazie a przynajmniej ja nie widziałem między 3 kabelkami :)
ale.....:p dla zaspokojenia sumienia kupiłem najtańszy kabelek dobrej firmy Tech+Link (<100zł), cena i jakość wykonania ma znaczenie prawdopodobnie tylko przy dłuższych kablach (>5m), bo te najtańsze nie zawsze wtedy chcą działać
Kolega dobrze prawi. Poczwórne ekranowania i złote końcówki to przerost formy nad treścią. Sygnał po hdmi idzie w sposób zero-jedynkowy , ta że jeśli będzie mocno zakłócony to po prostu nic nie wyświetli. Jakość kabla ma znaczenie przy połączeniach analogowych ale i znowu to nie będzie aż tak duży skok jakości jak przy tv sd a hd. Kupując kabel HDMI należy bardziej zwracać uwagę na jakość końcówek , czy nie są lipnie osadzone i takie tam. Jako że nie kupuję towarów firmy "KU-TANG-FU" także kupiłem kabelek tech+link 1m za 69pln. który jest OK.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
rysiul napisał:
taniutki, ale za to "JEDYNY KABEL HDMI v1.3b" :blagam:...:hmm: ... :-D:-D:-D

nie mogę sie powstrzymać przed zacytowaniem:
Nowość na Polskim rynku. Nasza firma wprowadziła do sprzedaży kable niedostępne jeszcze u innych sprzedających. Na tej aukcji oferujemy kable HDMI v1.3b przeznaczone dla najbardziej wymagającego Klienta.
Pomimo, że to absolutna nowość, to firma zdążyła już sprzedać tego kilka tysięcy sztuk:
Sprzedaliśmy kilka tysięcy tego typu kabli i wszyscy Klienci sa bardzo zadowoleni z dokonanego zakupu i mogą poświadczyć wysoką jakość wykonania i ich wyśmienite parametry

IMO: manipulacja słowami kluczowymi
 

barchelsea

New member
słuchajcie, podepnę się pod wasz temat, bo mam spory problem i nie wiem co robić dalej. Dostałem kabel DVI-HDMI i mam problem. Podłączam kompa przez ten kabel (ok 1m więc nie długi) do tv Samsung 37" LEA551 Full HD i w tej rozdzielczości 1920x1080 60Hz obraz ma bardzo złą jakość w porównaniu z podłączeniem zwykłym kablem VGA i przy tej samej rozdzielczości. Zaktualizowałem oprogramowanie TV i karty graficznej i dalej to samo! Czy to może być wina badziewnego kabla? Może to dla tego, że kabel nie jest w standardzie 1.3? TV ma HDMI 1.3. Dokładnie kabel nie wiem czy w tym standarcie działa i nie wiem jak to stwierdzić. Pomóżcie bo nie wiem co robić. Może ktoś zna rowiązanie tego problemu?
 

Marl

New member
Ludzie, nie dajcie się zwariować. Kabel w wersji 1.3 ? NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO. Te oznaczenia dotyczą gniazd a nie kabli !!! A dobrze zrobiony kabel da radę z każdą wersją gniazda. Ciekawe, że zanim pojawiły się sprzęty z HDMI 1.3 nikt nie sprzedawał kabli w wersji 1.1 czy 1.2. Pojawiły się gniazda 1.3 i nagle wysyp super kabli 1.3. Marketingowy bełkot na który niektórzy się łapią.
 

PopaY

New member
Bez reklam
No częściowo masz rację, jednak trzeba pamiętać, że jak chcemy mieć dobry przesył AV to lepiej kupmy coś sprawdzonego. Ja testowałem przewód z allegro za kilkanaście PLNów i nie przesyłał mi sygnału 1080p z DVD do TV, dopiero po wymianie przewodu na ten z podpisu całe pasmo "poszło".
 
Do góry