LCD czy Plazma

Status
Zamknięty.

kar26

New member
Witam - mam mały problem z wyborem telewizoru a mianowicie LCD cz Plazma , no i cale tak od 37-42 i cena do 3500 , dlatego pytam bo czytam wszystkie wypowiedzi i sam nie wiem jaka technologia jest lepsza :confused: ,jesli chodzi o to do czego ma służyć ten telewizor to mam polsat i dvd a dzwięk z kina domowego(tylko interesuje mnie obraz) i jeśli chodzi o kolor obudowy to żeby była czarna .

proszę o wypowiedzi .
 

Patrycjusz

New member
nie gniewaj się, aly wystarczy troszkę poszperać na forum. To pytanie przewija się tu setki razy, więc wysil się lekko i wejdź w działy lcd, plazma, tam masz prawie wszystko

pozdrawiam i miłej lektury
 

kar26

New member
Witam -nie gniewam sie , ale naprawdę czytam tak około miesiąca i sam nie wiem co wybrać a zwłaszcza że sie ceny zmieniaja i ludzie szuakją według ceny(ja też) i marka im w szczególności nie przeszkadza , podobają mi sie samsungi czytałem o LG , Panasonic , chodzi mi o to aby siędokładnie na jaką marke nastawići czy to ma być LCD czy Plazma.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
kar26 napisał:
Witam -nie gniewam sie , ale naprawdę czytam tak około miesiąca i sam nie wiem co wybrać a zwłaszcza że sie ceny zmieniaja i ludzie szuakją według ceny(ja też) i marka im w szczególności nie przeszkadza , podobają mi sie samsungi czytałem o LG , Panasonic , chodzi mi o to aby siędokładnie na jaką marke nastawići czy to ma być LCD czy Plazma.

Jesłi czytanie forum nie pomogło to :
Najprostrzy podział :

A.do kablówki - tylko plazma

B.do satki - lcd lub plazma

Jednak jest to jak zaznaczylem najogólniejszy z możliwych podział i pewnie spotka się z licznymi uwagami.Nikt Ci więcej dobrze nie doradzi bo każdy ma inne preferencje.Podobnie będzie z markami tv.Może to zatrważająca opinia ale tak jest Ilu nas na forum tyle opinii A nic i tak nie będzie lepsze niz sprawdzenie poszczególnych technologii na zywo.No i dochodzi do tego odwieczny problem a mianowicie stan kasy.
Do tego masz sklepy, markety i oczywiście prezentacje od KIKIEGO
Na końcu mozę sie nawet okazac że ani plazma ani lcd tylko tylnaprojekcja będzie dla Ciebie najlepsza

POZDRO i miłego wybierania !
 

-AS-

New member
AWGUST ma rację, nic nie zastąpi Twoich własnych oczu, w końcu to Ty będziesz oglądał ten TV. Najlepiej pochodź po sklepach popatrz sobie na różne TV i rózne technologie, a potem jak już będziesz miał jakieś preferancje wróć na forum i poszperaj w necie, poszukaj testów i opinii użytkowników.
Każdy TV ma swoje wady i zalety - nie ma TV doskonałego, sztuka polega na znalezieniu takiego, w którym wady nie będą Cie denerwowały w codzinnym użytkowaniu, a z zalet będziesz się cieszył jak najdłużej. Wiem, że nie jest to łatwe, bo sam stałem przed podobnym wyborem parę tygodni temu.

Rada ode mnie - jeżeli masz kupić jakiś tani TV, a potem się zastanawiać - "dlaczego nie poczekałem, nie odłożyłem więcej kasy i nie kupiłem czegoś lepszego", to lepiej pomyśl o tym teraz, póki nie jest za późno ;) Naprawdę można wydać dużo pieniędzy i kupić szmelc. Kieruj się oczami i rozumem, a nie portfelem (oczywiście w granicach), ale to tylko moja drobna rada. Nie obrażę sie jak z niej nie skożystasz :mrgreen:

Pozdrawiam i życzę owocnego "polowania"
 

kar26

New member
DZiekuję za zainteresowanie sie moim postem , ale z tym wyborem w sklepie to jak sie napatrze na te telewizory to spać nie mogę :) a wybór który jest lepszy to tak jak z bajką o osiołku który stał nad wyborem co ma zjeśc ,owies czy żyto . Więc prosił bym o jakieś sugestie co do marki i odraz podoba mi sie w plazmie ale naczytałem sie pełno mitów(czy to sa tylko mity) o ilości pobieranego prądu i o matrycy , zostaje jeszcze jedna sprawa chodzi o szkodliwosc dla oczu mam synka i czesto oglada tv. ogladamy telewizor w odległości nie dalej niż 3m.(ale za rok ma sie zmienić mieszkanie) i dąże do tego że jak miałem monitor kineskopowy to mi oczy nie łzawiły(no może na poczatku ) ale jak sie przesiadłem na lcd sony to na poczatku mi łzawiły to jest objawem jakiegoś promieniowania z matrycy ?
 

-AS-

New member
LCD są z reguły jaśniejsze, spowodowane jest to tym, że kryształy (znajdujące się w ekranie) muszą być podświetlane, aby dawały obraz - to tak w ogromnym skrócie. Może dlatego łzawiły Ci oczy.

Ja osobiście poleciłbym plazmę, gdyż wg mnie mają one dużo lepszy obraz. Piszesz, że będziesz oglądał z odległości 3 m, polecałbym więc coś w przedziale 42-50".

Jeżeli zapytasz mnie o konkretną markę i model, to będę "zmuszony" napisać o pioneer'ze 8G (4280,428,5080 lub 508 ).

Natomiast w przedziale cenowym do 3500zl to wydaję mi się, że nie masz dużego wyboru oprócz LCD.
 

tades

New member
Moim zdaniem w relacji cena-jakość-wielkość to tylko plazma.
W cenie do 3500 jest kilka plazm 42 cale. Ja polecam np. Panasonic 42PV7P.
Są też. LG kilka modeli I pewnie jakiś Samsung.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak naprawdę to nigdy nie będziesz wiedział do kończa czy to najwłasciwszy wybór.
Jedynie prezentacja w domu wyjaśnia wszystko i to w Twojej obecności.
Podaj na priv - wszystkie warunki - bo za mało informacji
pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki napisał:
Tak naprawdę to nigdy nie będziesz wiedział do kończa czy to najwłasciwszy wybór.
Jedynie prezentacja w domu wyjaśnia wszystko i to w Twojej obecności.
Podaj na priv - wszystkie warunki - bo za mało informacji
pozdrawiam
\


..i jak mówił śp. prof.Jan Tadeusz Stanisławski " i to by było na tyle"

POZDRO!
 

kar26

New member
Witam -i dziekuję za zainteresowanie sie moim problemem , z tego co widze to przewagę ma plazma , ale została jeszcze kwestja mitów związanych z matrycą , czy to są tylko mity(wypala sie logo operatora , siada matryca szybciej niż w lcd) , ni i czy ta plazma ma jakieś wady ?


Prosze o wypowiedzi.
 

SCOTI

New member
Witm. Od kilku miesięcy zastanawiałem się tak jak Ty, plazma czy lcd. Fakty są takie że lcd sprzedają się dużo lepiej niż plazmy. Ja jednak zdecydowałem już że kupię plazmę, bo moim zdaniem ma lepszy obraz i bardziej naturalne kolory. Choć muszę przyznać że tak jak Ty mam obawy co do wysokiej usterkowości telewizorów plazmowych. Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę dokładnie przejrzeć posty znajdujące się na forum.

Ponieważ temat jest poruszony po raz XXXX... i po raz XXXX zaczynają się niepotrzebne dywagacje na temat wyższości Świąt takich nad innymi...
 
Status
Zamknięty.
Do góry