Problem z połączeniem nagrywarki dvd z canal+

Darkness

New member
Witam,

jestem na forum po raz pierwszy i proszę i liczę na pomoc Szanownych Forumowiczów.

Mam problem z połączeniem nagrywarki dvd sony hx750(jest 1jedno wyjscie hdmi), tv sony 32v2500 (dwa hdmi), dekoder canal+ hd. (jedno hdmi) nie widze na ekranie tv - nagrywarki (menu).

Niedawno zakupiłem te trzy cuda i nie wiem jak sobie poradzic z dvd. dzwonilem do canal + ale nie uzyskalem info ktora by rozwiazala moj problem, wydaje sie ze jest to banał ale fakt faktem nie widze nagywarki dvd na tv.

antena naziemna = podłączona do tv
antena cyfra+ = podłaczona do dekodera c+
tv ----- dekoder c+ = połączony kablem hdmi (obraz żyleta)

1) i co dalej? jak to prawidlowo połączyć
nagrywarka dvd (górne gniazdo euro / line1/decoder) ---- dekoder c+ (dolne gniazdo euro) = połączone kablem euro
nie widac na tv - menu nagrywarki.przelaczanie na tv av1,av2,av3 itd nic nie dalo.
sprawdzilem same dvd jest okey (widac menu -mozna dzialac)
tv ---- nagrywarka dvd = połaczenie kablem euro

2) przemyslenia

a) moze jakies ustawienia na nagrywarce, typu grupa ustawien "video in/out"
b) moze dorzucic połączenie nagrwarki dvd z tv kablem euro
(nie mam drugiego kabla euro -zakupilem kabel composit moze tym cos zdzialac i go wykorzystac)
c) a tak na marginesie to powinno smigac ( latwe polaczenie) sony tv, sony nagrywarka, i jeszcze canal+ a tu niespodzianka i coś żle robię.

Z góry dziękuję za szybką podpowiedź.
Jak powyższe najlepiej podłączyć.

Pozdrawiam
Darkness
 

Darkness

New member
ok.

Sprawa załatwiona, metodą prób i błędów. / moze przyda sie ta ponizsza info komus/

1) dokupilem kabel euro i polaczylem dvd - tv; dvd - dekoder ( na composit nie moglem ustawic. (ważne ze dziala) , hdmi z dekodera na tv pozostalo.
2) w ustawieniach tuner - manual settings - decoder on - zadzialalo , proste ale trzeba bylo sie troche natrudzic.
3) jak ktos ma podobny sprzet podziele sie swoimi doswiadczeniami , z kazdym dniem powinno byc lepiej:)
4) sony !!! to mialo byc takie proste :)


motto - pisz o pomoc, ale licz na siebie :)

pzdr
darkness
 
Do góry