Ekspres do Kawy

vvv

Well-known member
Bez reklam
Zakłada nowy wątek ale nie jestem pewien czy już nie był taki temat ?
Jeśli tak to proszę Mod o skasowanie ;)
Moje zagadnienie jest takie :
Mam już drugi ekspres DE LONGHI
Niestety zepsuł się drugi raz i naprawa ma zaboleć :x
Teraz pytanie ?
Muszę kupić nowy czy dalej iść i tą firmę czy pomyśleć o innej ?
Kawy raczej czarne z możliwością mlecznych
Macie jakieś typy ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek wie więcej w temacie.Podobno delektuje się muzyką po marihunaen :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba było do watku AGD wrzucić, więcej osób ma tam wgląd. U mnie była Jura Z5 jak pamiętam i wszyscy mówili, że bardzo ok. Natomiast sam się nie znam, nie pije : )
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Myślałem o JURA E6 ale liczę na to że znajdzie się ktoś co napisze coś Miłego :)
Ponoć Jura ma Naj ekspresy :)
Jestem świeżo po rozmowie z info linią Philips Saeko wydawało się że mają fajny sprzęt !
Niestety potraktowała mnie Infolinia jak DZIDZIUSIA to jakiś Skandal :x
Masz wydać sporą kwotę a tu jakiś ZONK
Od razu napisałem co o tym myślę !
Do tego to już drugi raz jak mnie ze sprzętem AGD tak potraktowali :-(
No ale trzeba jakość Żyć :)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Piramid
Dla mnie jak wstaję na wyjazd o 4-5 to pyszna kawka z mleczkiem do pełnego śniadania to jest TO :)
Do tego w Weekendy jak jestem w domu to Mojej Pani zawsze KAWKA na Tacy do Łóżka :):):)
A i kawałek ciasta jak jest :)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Myślałem o JURA E6 ale liczę na to że znajdzie się ktoś co napisze coś Miłego :)
Ponoć Jura ma Naj ekspresy :)
Jestem świeżo po rozmowie z info linią Philips Saeko wydawało się że mają fajny sprzęt !
Niestety potraktowała mnie Infolinia jak DZIDZIUSIA to jakiś Skandal :x
Masz wydać sporą kwotę a tu jakiś ZONK
Od razu napisałem co o tym myślę !
Do tego to już drugi raz jak mnie ze sprzętem AGD tak potraktowali :-(
No ale trzeba jakość Żyć :)

Idz w Philipsy lub w Saeco - to jest to samo gdyż Philips/Saeco działają wspólnie , Jure sobie odpuść - mój znajomy ma serwis z Expresami i nie poleca Jury ,
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nooo biorę tylko kawkę :) i na tym już skończyłem !
Niemniej polecam Kimbo złotą dla mnie jest OK :):):)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Idz w Philipsy lub w Saeco - to jest to samo gdyż Philips/Saeco działają wspólnie , Jure sobie odpuść - mój znajomy ma serwis z Expresami i nie poleca Jury ,
Tak myślałem ale...
Jutr idę do Media i jeszcze do Jura w jakoś na spokojnie pomyślę ;)
Niemniej Karol1976 podpytaj czemu Jura NIE ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe, też znam człowieka który serwisuje na bieżąco topowe ekspresy i polecą Jurę.
Generalnie Jura potrafi działać w gastronomi całymi dniami, owszem serwisuje się, ale kawę ma świetną (opinie tych którzy się znają na smaku).Taka Z5 w swoim czasie nie miała konkurencji. Oczywiście, że sa ekspresy za dziesiątki tys. ale jeżeli mowa o tych mniejszych, to byla zawsze lepsza od tych popularnych marek po kilka tyś. Jura Z5 kosztowała mnie ponad 5k i to był ogólnie wyższy poziom z tych małych. Być może, że coś się zmieniło.
 

DrWredman

Active member
Wg mnie, niezawodnych ekspresów nie ma. W domu miałem kiedyś delonghi, ale prosty model, posłużył chyba z 5 lat. Żona w pracy wypasiony delonghi tylko do serwisu ciągle woziła. Kiedyś ceniłem tę markę, ale chyba się za bardzo zchińszczyła. Od co najmniej 7 lat mam w domu Saeco Minuto ze spieniaczem. Sam go już kilka razy naprawiałem. Poszła uszczelka od kolby, zawór elektromagnetyczny do spieniacza mleka i raz do roku trzeba go rozebrać i wyczyścić bo odkamienianie nie wystarcza. Poza tym śmiga, ale młynek jest głośny. Z racji, że to prosta konstrukcja, łatwo go rozebrać i naprawić. Części są dość tanie. Spienione mleko wylatuje z innej dziury i trzeba pamiętać, aby przestawić kubek. Czasami jest to upierdliwe ;) szczególnie gdy się z kimś gada i robi kawę. :)

W pracy od 2 lat mamy Jurę, nie pamiętam modelu ale cena około 8 tys. Jest bardzo cichy i ma dużo możliwości personalizacji ilości kawy, mleka, wody itp. Teraz widzę, że już się trochę zanieczyścił bo coraz wolniej kawa ciurka. Raz się zepsuł i serwis naprawił bo jest w leasingu. Kawa z mlekiem leci razem z jednej dziury i nie trzeba nic przestawiać.

Kiedyś myślałem, że jak Saeco padnie to kupię Jurę, ale to wydatek kilku tysięcy, nawet jeśli wybiorę niższy model. Saeco około 1500 zł więc dużo można zaoszczędzić względem Jury.

I tyle ode mnie. :)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No jak widzę to Jura przewija się jako niezły ekspres 😀
Wiem ze jego cena jest bardzo wysoka No i ze ma kawkę bodaj NAJ !
Jak pisałem miałem już 2 Delongi i o ile pierwszy jakoś nie został mi w pamięci bo było to jak patrzę już
Pare ładnych lat to drugi ma zrobione przez ponad 6 lat 18300 kaw co jak czytam jest /niezłym /
Wynikiem tyle ze teraz cały termo blok jest do wymiany i za wielki to jest koszt naprawy
No i teraz zacząłem czytać co kupić ?
Jura Saco Delongi
Jak zawsze jest dylemat !
Jutro mam umówione spotkanie w Jura i zobaczymy z moja Panią jak to wyjdzie
Na Saco to jak pisałem po kontakcie z infolinia raczej …. A DE Longin to zobaczę bo to byłby
Dosyć logiczny wybór jak dla mnie 😀
Niemniej Dzięki Panowie za opinie 👍
 
Do góry