Ekspres do Kawy

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Temat był wątku AGD ;)
Do zabudowy czy wolnostojący?
Mam od 10 lat Siemens do zabudowy, full automat. Nawet po rozwodzie nie oddam :D
Traktujemy go jak członka rodziny. Kilka razy pacjent chorował, ale wymieniono mu kilka zużywalnych wnętrzności w systemie door to door (polecam serwis). W końcu 10 lat, a kaw pijemy sporo. Ja minimum 3 czarne, żona minimum 3 mleczne. Czasem jescze junior coś wypije, wpadną sąsiedzi, goście, więc trochę tego jest. były to drobne naprawy, rzędu kilkudziesięciu złotych (jakieś zaworki, uszczelki, rozdzielacze, itp. Najdroższa naprawa chyba ok. 150 zł.

Tu jeszcze istotna sprawa, nie jestem związany z marką Siemens. Wiem, że ponoć Jura to Top, a o Siemensach raczej się nie mówi, ale pasował do wystroju i miałem na niego super cenę. Rozglądalismy sie wtedy za wszystkomającym wolnostojącym, ale nie bardzo było miejsce, by postawić takie urządzenie na stałe na blacie, a że trafilła się superokazji na taki do zabudowy, to nie byo się nad czym zastanawiać. Nie żałuję ani trochę, żałoba to jest, gdy mu coś dolega ;)

W pracy mielismy kiedys Delonghi, teraz w robocie jest Philips. Wszystkie robią pyszną kawę.

Dziś nowsze modele mają kolorowe, dotykowe wyświetlacze i appki, ale dla mnie najważniejsze, że robi to so musi, czyli małą czarną :) Jedyne, czego mi brakuje (ale chyba nie wymyślono jeszcze takiego ekspresu) to taki, który obudzi mnie zrobioną kawą. Jednak musiałby być wtedy jakieś taśmy przesuwne, by poczatkowe płukanie nie poszło w podstawioną filiżankę ;)
Sa takie ustrojstwa połączone z budzikiem, ale to takie przelewowe, a mnie interesuje wyłącznie świeżo zmielona.

Wpadnij na kawę, w koncu tylko 600 km, ostatnio jechałem w 5 godzin ;)
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Też słyszałem pozytywne opinie o Siemens.
Jak chcesz pożądny sprzęt z metalowymi wnętrznościami, nie z plastikiem, to automat firmy Quick Mill. Drogie są raczej.

A jak ma być trwałe i niedrogie, to polecam ekspres manualny z młynkiem.
Gaggia Classic albo Rancilio Silvia.

Rancilio Silvia + Rocky, piękny zestawik.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polecam Jura E8/80 - mam od ok. 2 lat - świetny; wcześniej bardzo długo mi służył Gaggia Titanium; z kolbowych mam Rancilio Silvia - bardzo fajny i prosty oraz Quick Mill Andreja - wyższa szkoła jazdy :).
 

g_felek

Member
Jura jest fajna choć się psuje, w miarę tani na Dolnym Śląsku jest sklep gdzie sprzedają jury sprowadzone z zachodu i po pełnym przeglądzie, bardzo dobra jest Nivona też szwajcar, saeco Philip delongi i coś tam jeszcze to to samo, to jak przy okazji tv musisz specyzowac co chcesz mieć, bo teraz są ekspresy z fifi i z telofonu kawę można już zapodać , jeśli chcesz prosty, bardzo przyjemny express i tani to w tchibo kupisz od 899 w pełni automatyczny z 1 kg kawy parzy świetna kawę, i można by tak jeszcz długo i długo
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Polecam Jura E8/80 - mam od ok. 2 lat - świetny; wcześniej bardzo długo mi służył Gaggia Titanium; z kolbowych mam Rancilio Silvia - bardzo fajny i prosty oraz Quick Mill Andreja - wyższa szkoła jazdy :).
Wbrew pozorom, to właśnie Andrea jest prostsza w obsłudze, niż Silvia [emoji1].

Chyba że chodzi o prostszą konstrukcję, to się zgadza, Silvia jest o wiele prostszą konstrukcją ale w obsłudze, to prostsza jest Andrea.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jestem po wizycie w salonie Jura
Kawy popiłem z 3 maszyn i wszystkie były przepyszne
Mnogość kaw zwykłych i mlecznych całkiem spora
Widać ze jak wszędzie pare lat robi swoje jeśli chodzi o kulturę pracy
Mnogość dodatków w tym połączenia z telefonem i możliwości indywidualnej personalizacji
Mnogość modeli ze głowa boli ale niestety wszystko tak jest wymyślone ze aby zaspokoić moje chęci
Musiałbym wydać całkiem sporo gotówki ale pewnie tak jest teraz we wszystkim
Wybiorę się jeszcze do MM i tam zobaczę inne propozycje
Ciekawe wydaje się być opcja z ręcznym ekspresem plus młynek ale moja Pani jakoś nie teges
Niemniej zobaczy się 😀
 

ralfik77

Member
Bez reklam
To ty będziesz domowym baristą i będziesz żonie serwował napoje kawowe. Sama nie musi umieć obsługiwać [emoji2].

Moja się nauczyła ale i tak twierdzi, że kawa lepiej smakuje, jak ja zrobię [emoji1]
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Zawsze tak jest jak Ci podadzą to jest pyszne 😀👍
Na razie mamy oboje mętlik i jeszcze dalej szukamy
Słabo ze w MM nie wiedza kiedy będzie degustacja ☹😉
 

DrWredman

Active member
Panowie i panie, jeszcze jedna ważna rzecz. Mycie.
Szwagierka ma Siemensa z kolorowym panelem ze średniej półki. Kawę robi dobrą i nie jest głośny, spienia mleko itd., ale pojemnik na wodę jest tak wąski że nie można włożyć do niego ręki i dobrze go umyć. W efekcie jest już na nim sporo osadu, bo nikomu nie chce się szukać jakiejś szczotki aby go dobrze wyczyścić, co wcale nie jest łatwe nawet z jej pomocą.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Na Weekend będę miał w domu E8
I ENA 8 TOUCH
Jestem Ciekaw jak to wypadnie tym bardziej że będzie sporo DEGUSTATORÓW :)
Jest jeszcze opcja Demo J6 :)
Zobaczę jak to wypadnie
Czy Jest Tu Ktoś co ma Te Maszyny ?
 

dmk84

New member
Witam
Przy okazji i ja podpytam o ekspres bo kobita juz mi powoli zyc nie daje ;)
Upatrzyla sobie KRUPSa Evidence EA8901 bo maly,zgrabny i duzo funkcji. Faktycznie specyfikacja bardzo pasuje. Bylby to pierwszy ekspres w domu i czytajac ogolnie o tego typu urzadzeniach mam mieszane odczucia. Chodzi o awaryjnosc,obsluge,konserwacje.Czy ktos uzutkuje/uzytkowal ten lub podobny model? Czy firma Krups jest godna uwagi czy lepiej celowac w cos innego tak 2-2,5kpln
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Oj działo się pewnie nie miałem szczęścia (3 firmy psuły się ) ale już od ponad miesiąca zagościłau mnie
PrimaDonna Soul
No i jestem zadowolony kawki pyszne 😀👍
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Masz racje wyglada zacnie ale to już przerabiałem i jak napisałem zostaje Soul 😀👍
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Testowałeś ten model (Saeco)?
Wyglad wyglądem, bardziej mnie ciekawi bezproblemowość obsługi.
Nie jestem fanem kawy, mimo, że miałem już różne ekspresy, ale zastanawiam się czy się nie przeprosić i nie uderzyć z grubej rury ; )
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Miałem go jakiś czas temu kupił mnie wyświetlaczem ��
Niestety nie bardzo się zadomowił
Obsługa fajna fajna działa Ok
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Testowałeś ten model (Saeco)?
Wyglad wyglądem, bardziej mnie ciekawi bezproblemowość obsługi.
Nie jestem fanem kawy, mimo, że miałem już różne ekspresy, ale zastanawiam się czy się nie przeprosić i nie uderzyć z grubej rury ; )

Jestem fanem kawy , szczególnie kaw z Ameryki Środkowej i Karaibów ze względu na ich brak kwasowosci która jest w kawach afrykańskich.Próbowałem kaw z kilku expresów automatycznych i to jednak nie jest to.
Najlepsze efekty daje jednak kolba i własny młynek.Niestety dobre młynki nie są tanie i kosztują prawie tyle samo co przyzwoita kolba.Obecnie korzystam z Gaggia a ziarnka mieli mi na gotowo palarnia z której je zamawiam.Tak uszykowana tzn.świeżo palona na zamówienie i mielona na poziomie "fine" (czyli na espresso) utrzymuje pełnie smaku i aromatu do miesiąca czasu.
Mleko spieniam metodą najprostszą jednak najskuteczniejszą- podgrzanie w mikrofali i mała trzepaczka na baterię.
 
Do góry