Treść chroniona prawem autorskim

Kijek1

Member
Witam wszystkich.
Amplituner rx-v485, do amplitunera podłączony telewizor sony 55xd8505 (hdmi arc), do amplitunera nc+ i ps5. Próbuję podłączyć słuchawki bluetooth Audictus conqueror i Huawei frebuds studio. Słuchawki się łączą, i jak puszczam muzykę z radia internetowego to jest ok. Grają. Jak przełączam na ps5 albo nc+ (lub włączam netflixa), wyskakuje komunikat "Nie można przesyłać przez Bluetooth, ponieważ treść chroniona jest prawem autorskim". Ktoś miał podobny problem?
 

Kijek1

Member
Największe forum audio-video w Polsce;-)
Taką informację dostałem z AUDIOKLANU:

"Dzień dobry
W myśl przepisów o ochronie praw autorskich opracowano metodę ochrony zawartości SCMS-T - jedną z metod ochrony zawartości przesyłanej w technologii bezprzewodowej Bluetooth. Jeśli słuchawki bluetooth nie są kompatybilne z tą metodą to nie mogą odbierać zawartości chronionej.

Tak może być w przypadku Pańskich słuchawek."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brak kompatybilności - w każdym złączu i urządzeniach nie certyfikowanych działa podobnie.
 

Kijek1

Member
Brak kompatybilności - w każdym złączu i urządzeniach nie certyfikowanych działa podobnie.

Mógłbyś rozwinąć? Słuchawki Audictus conqueror i Huawei frebuds studio działają mi z każdy sprzętem i źródłem, poza yamahą. Wczoraj kupiłem kolejne słuchawki SONY WH-CH710N, które mają na pewno SCMS-T. Po podłączeniu do yamachy (bezpośrednio i przez aplikację musiccast), nie pokazuje się komunikat o prawach autorskich, ale w słuchawkach jest cisza... Chyba pozostaje kupić coś dobrego na kablu.
 

Kijek1

Member
Brak kompatybilności - w każdym złączu i urządzeniach nie certyfikowanych działa podobnie.

Coś czuję KIKI że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i w czym jest problem:mrgreen: Kolejny dzień prób, sony 710N. Teoretycznie słuchawki mają WSZYSTKIE KODEKI I CERTYFIKACJE. I...? Dupa... Na aplikacji musiccast nie pokazuje się informacja o prawach autorskich, ale dalej brak dźwięku:niewiem: W mediamarkt już na mnie dziwnie patrzą, jak oddaję kolejne słuchawki:mrgreen:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie pokazuje bo nie musi.
Idź do sklepu wybierz słuchawki i umów się że jeśli nie będą działać do tych potrzeb to zwrócisz.
Sam sprawdzisz które spełnią oczekiwania.
Ujednolicenie systemu pozwoli na łatwiejszy dobór w przyszłości.
 

Kijek1

Member
Ze zwrotem teraz nie ma problemu, ale już mi się chyba nie chce:) Zostanę przy Audictus do muzyki przez bluetooth, a do oglądania coś lepszego na kablu. 2,5 metra od amplitunera, a i opóźnienia nie występują.
 
Do góry