Uchwyt do TV 65"z możliwością regulacji wysokości

andrzej_

New member
bd46debc4160aff10ce57c1904ee
Witam wszystkich,

Chciałem zapytać czy ktoś kojarzy może jakiś uchwyt w standardzie VESA: 300:300 gdzie można by obniżyć pozycje telewizora. Coś, jak sądzę podobne co do zasady do: Uchwyt ścienny LCD/LED Techly 37"-60" (niestety nie mogę wkleić linka) z regulacją wysokości ale ze bardziej przystępna cenę. Szukam i szukam ale nic poza tym nie znalazłem. Może ktoś/coś? Z góry dziękuję za pomoc.

Z
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

andrzej_

New member
Model TV: SONY LED KD-65XH950
Sytuacja: TV ma wisieć na ścianie a dokłądnie na płycie gipsowej co jest dość ryzykowne. Stary TV wisi na tej ścianie, z tym że ma 55" i za płytą jest zamontowany do ściany monolit, do którego przez plytę wchodza śruby uchwytu co daje pewność mocowania ale niefortunnie już teraz jest za wysoko a jeśli w to samo miejsce powieszę TV 65" to będzie stanowczo za wysoko. Stąd pomysł aby wykorzystując istniejace już wzmocnienie za płytą gipsową zamontować uchwyt tam gdzie na to pozwala ułozenie wzmocnienia położenie TV obniżyć ile się da właśnie na uchwycie dającym możliwość regulacji wysokości. Inaczej musiałbym znowu demolować ściankę i przemieszczać niżej wzmonienie za nią :(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 65XH95 nie jest ciężki.
Jeśli uchwyt zamontujesz specjalnymi kołkami i nie będzie ruchomy.
To masz i tanio i extra.
Inaczej uchwyt będzie widoczny.
A to słaby pomysł.
Prześlesz zdjęcia .
Gdzie mieszkasz ?
 

andrzej_

New member
TV jak widać na zdjęciu jest aktualnie bardzo wysoko a jest wejdzie 65'' to będzie wręcz uciążliwe oglądanie TV.
Mój wzrok siedząc na kanapie pada na wysokości jakichś 15 cm poniżej dolnej krawędzi TV. Tak więc widać jak to fatalnie jest ułożone. Teściowa ( a o to jej dom chodzi) ma też "swojego zaufanego Pana", który jej robi jakieś tam prace monterskie, drobne remonciki etc. Ciężko skrytykować przysłowiowego Pana Kazia, który być może w najlepszej wierze, ale jednak fatalnie to ułożył no ale wkradł się w łaski teściowej. Tym razem jednak trochę się wtrąciłem pytając czy teściową nie boli przypadkiem szyja jak ogląda film np. 2h :) I o dziwo, zauważyła korelację ;)

Tutaj widzę ciekawe rozwiązanie: produkt: MantelMount MM540 ale w PL chyba nie do kupienia na szybko. "Pan Kazio" przychodzi dzisiaj więc chyba nic już nie zdążę kupić - pozostaje walka aby to zamontować jak najniżej się da. Nie musi być obrotowe - ważne, żeby było na wysokości wzroku jak się należy. Dziękuje za podpowiedzi.
 

gojar

Member
Moja propozycja adaptera daje możliwość montażu TV na praktycznie dowolnej wysokości, jedyne ograniczenie to żeby nie było widać płyty za TV.
 
Do góry