Wypalanie się matrycy Oled

cesio

New member
Wiem że temat wałkowany nom stop ale chciałbym się dowiedzieć od użytkowników którzy mają telewizor Oled jak im się sprawuje, czy nie posiadają już wypaleń , powidoków itp. Ile czasu użytkujecie taki telewizor lub używaliście ale ze względu na wypaloną matryce już nie użytkujecie.


Tylko proszę o wypowiedź osób które naprawdę mają lub miały telewizor oled.

I co uważacie o mini led samsunga Qn800a będzie już porównywalnie dobry co oled
 

gruzlewski

New member
Oczywiście najwięcej powiedzą Ci co ich nie mają albo preferują inną technologie:)

Ja ostatnio zastanawiałem się nad tą sytuacja. Oczywiście biorąc pod uwagę, że tv jest to produkt masowy to zakładam, że gdyby ta technologia była wadliwa już dawno by się z niej wycofano, a jednak rozwój nadal trwa. Produkcja matryc to mln sztuk a powidoki i wypalenia to jakiś ich %. Nikt nie pochwalił się danymi ile % stanowią matryce uszkodzone. Na pewno nie wszystkie, im nowsze TV tym mniejsze ryzyko.

Ja zmuszony zostałem do Oleda Philips-a 854 i jestem mega zadowolony, a wcześniej miałem 65PUS8102/12. Nie da się tego porównać.
 

cesio

New member
Oczywiście najwięcej powiedzą Ci co ich nie mają albo preferują inną technologie:)

Ja ostatnio zastanawiałem się nad tą sytuacja. Oczywiście biorąc pod uwagę, że tv jest to produkt masowy to zakładam, że gdyby ta technologia była wadliwa już dawno by się z niej wycofano, a jednak rozwój nadal trwa. Produkcja matryc to mln sztuk a powidoki i wypalenia to jakiś ich %. Nikt nie pochwalił się danymi ile % stanowią matryce uszkodzone. Na pewno nie wszystkie, im nowsze TV tym mniejsze ryzyko.

Ja zmuszony zostałem do Oleda Philips-a 854 i jestem mega zadowolony, a wcześniej miałem 65PUS8102/12. Nie da się tego porównać.

Dlatego chce poznać opinie osób które maja te tv a nie bo słyszeli. Mam okropny dylemat ciekawe jak ten mini led się sprawuje wobec oleda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście , że oled wygrywa z każdym mini ledem.
Nie am się co obawiać. Ma już 7 zabezpieczeń.
Można stosować dodatkowo swoje.
 

wysio

Member
Bez reklam
Moja siostra ma Panasonica EZ1000. Po półtora roku pojawiły się powidoki, których nie można usunąć. Dystrybutor odmówił gwarancji. Obecnie po ponad dwóch latach obraz wygląda bardzo słabo, gdy wyświetlany jest czerwony kolor i jego odcienie. TV nadaje się najwyżej gdzieś do firmy czy przychodni. Dla porównania wcześniej miała najwyższy model plazmy Panasonica i po niespełna 10 latach nic się nie wypaliło, choć przy tej technologii było dużo głośniej o problemach z wypalaniem. Poszperałem trochę na innych forach i problem jest. Moim zdaniem ta technologia nadaje się do oglądania filmów z Netflix czy zawartości Blu-ray itp.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
mój ponad dwuletni c8 ma wypalone pixele przy górnej krawędzi i kilka jest, i ze 3 samotne wilki z innej strony
 

SDman

Banned
Tylko z tego forum i zapewne ułamek ludzi z problemami, ot to taka technologia.
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps x2
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
@Donny
@promil_one
@dareksu
@Kulunis

Moim zdaniem to wielka loteria nie do końca wiem od czego może zależeć (chodzi mi o proces produkcji, kj., wycinek z tafli i itp.)
Wypalenia były, są i będą.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Ot taka technologia.... Nie może być czegoś takiego, że producent mydli oczy, jaka to jest cudowna technologia, jaki świetny obraz. Ok, jeśli by kosztował 2 tyś. Ale wydając 6, 8 czy 14 tyś oczekuje się też dużej żywotności. Gdzie tu ekonomia, gdzie tu ekologia...
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Moja siostra ma Panasonica EZ1000. Po półtora roku pojawiły się powidoki, których nie można usunąć. Dystrybutor odmówił gwarancji.
Co było przyczyną odmowy uznania reklamacji ? "Użytkowanie TV niezgodne z przeznaczeniem ? "Niezastosowanie się do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi TV" ?
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Posiadam od ponad roku 55AG9 - najwyższa półka tzw MASTER . Po ok 3000 tys. godzin zauważyłem wypalenia logo TVP INFO - widoczne wyłącznie podczas skoków narciarskich i białej planszy testowej. Generalnie TV od początku posiadał wadę matrycy - pionowe pasy o szerokości ok 8-10 cm przez całą wysokość matrycy w odległości ok 20 -25 cm od krawędzi bardzo równe ale ujawniające się na ciemnym obrazie do jasności 25% wówczas jest czarne tło przy jaśniejszym obrazie jest wszystko OK - widać to na NF filmach gdzie jest tryb kalibracji NF - dość ciemno - tak więc nie jest wiadomo czy to scena w nocy czy to artefakt matrycy. Generalnie oglądam w trybie własnym i pierwsze EKO - jest dość ciemny obraz nie lubię świecenia po oczach - a mimo to logo się wypaliło pomimo że informacje to jakieś 20% wykorzystywania TV - czyli jakieś 600 godzin ( należy zauważyć że na kanałach informacyjnych są wiecznie co 20 minut reklamy i paski/loga znikają na 15 minut tak że nie da się oglądać bez przerwy tych kanałów) reszta to TV SAT C+ Canal+NET, HBOGO i NF - wszystko poustawiane tryb własny - ciemny z wyjątkiem NF - fabrycznie skalibrowany - ciemny. Żadnej konsoli.
Należy zwrócić uwagę że oprogramowanie fabryczne jest skopane bo po kilkukrotnej zmianie źródeł TV ustawienia obrazu z trybu własny zmieniają się samoczynnie na skalibrowany - odpowiadający dynamicznemu - wtedy świeci po oczach i widzę przestawienia ustawień obrazu i wracam ponownie z ustawieniami na tryb własny i tak w koło. Jak ktoś ogląda (moja żona) i nie zauważa zmian ustawień obrazu - no to TV szybciej się degraduje.
Mam 5 letnią gwarancję Sony jeszcze nie zgłaszałem problemu (aż się boję zgłosić że odmówią z jakiś nieznanych mi powodów albo ich widzimisię) - czekam na zmianę oprogramowania oraz na zmianę jakości matryc bo wymiana na identyczną mnie nie interesuję
Może ktoś (KIKI) podpowie co należałoby zrobić - czy zareklamować teraz (ok 4 tys. godzin) czy może za rok czy 2 lata jak wejdą nowe modele - może z lepszymi matrycami.
 

wysio

Member
Bez reklam
Co było przyczyną odmowy uznania reklamacji ? "Użytkowanie TV niezgodne z przeznaczeniem ? "Niezastosowanie się do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi TV" ?
Powołali się na zapis w instrukcji obsługi, dotyczący oglądania kanałów ze statycznym obrazem. Nie pamiętam dokładnie, co tam jest napisane, ale chodziło u unikanie kanałów ze statycznym obrazem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym zdecydowanie zgłosił do serwisu.
Wg mnie wymienią Ci matrycę bez problemów.
Po wymianie matrycy zastosuj przeformatowywanie obrazu to znacznie zabezpiecza przed powidokami.
 

cesio

New member
A co byście wybrali lg g1 czy Sony A90j ???

I jest co się bać przed tym wypaleniem. Trzeba coś ustawić żeby uniknąć wypalenia ???
 

gemini4all

New member
Wydaje mi się, że najważniejsze to nie katować OLEDa statycznym obrazem po kilka godzin dziennie np. ten sam kanał informacyjny. Trzeba się zastanowić co najczęściej oglądamy, jeśli kanały informacyjne po kilka godzin dziennie to zdecydowanie lepiej wybrać LCD zamiast OLEDa. Ja oglądam zwykłą telewizję, oglądam filmy, gram na PS5, przy równomiernym użytkowaniu nie powinno być problemu z wypaleniem. Mam 65" CX od września 2020 i jestem zachwycony jakością obrazu, jedyny mankament to brak passthrough dla DTS. Nowsze OLEDy mają masę zabezpieczeń, mój LG "czyści matrycę" po dłuższym użytkowaniu podczas wyłączenia TV (można też samemu uruchomić tą funkcję ręcznie), przesuwa i ściemnia logo, statyczny zatrzymany obraz szybko przygasa, zatrzymany film powoduje włączenie wygaszacza po minucie. Szkoda sobie odmawiać tej jakości obrazu. A funkcje zabezpieczenia przynajmniej LG ma nieźle rozwinięte, z Sony nie miałem wiele doświadczenia, w ubiegłym roku skreśliłem od razu przez brak HDMI 2.1
 
Ostatnia edycja:

gzyrzdow

New member
A co powiecie o takim kwiatku? <załącznik >
Brzegi matrycy mają wypalone piksele jakby je mole wygryzły.Najgorzej u góry i z lewej strony, ale dół też ma problemy. Oczywiście czerwień zdegradowana najbardziej. Biały był bardzo fajny jak na oleda 😅
 

Attachments

  • IMG_20210917_171431_edit_112736709060401.jpg
    IMG_20210917_171431_edit_112736709060401.jpg
    1002,8 KB · Wyś: 148
  • IMG_20210917_171353_edit_112677478779681.jpg
    IMG_20210917_171353_edit_112677478779681.jpg
    885,6 KB · Wyś: 165

SDman

Banned
Masz rację Oled ne daje szans LCD !.
Dla mnie jest oczywiste, że OLED jest technologią "oczko" wyżej od LCD ale to tylko może 1-2 %
https://www.youtube.com/watch?v=CokkCwGc8qE
zdecydowana większość programów filmów (dobrze zrealizowanych) nie będzie odstawać ani na trochę,
a w niekorzystnych warunkach dla OLED`a Topowy LCD zdecydowanie go pokona.
https://www.youtube.com/watch?v=CokkCwGc8qE
Powyższy przykład, a osobiście uważam, że Q90T nie jest tutj optymalnie ustawiony, może grać jeszcze lepiej.

Wytyczne jakie zrobiłem przy zakupie nowego TV po 8 letniej PDP to stan portfela przy słabszym i nie pewnym
(pandemia) następował intuicyjny strach przed wyborem OLED`a,
który po 2-3 latach może stać się częściami zamiennymi z groszowym odzyskiem (50ST60 -po 7,5 roku odsprzedałem za 1500 zł.).

Gdyby jednak portfel był i miał być zasobny jako pierwszy na "domówkę" trafiłby do mnie OLED, nastąpiłaby wtedy ocena czy idzie żyć z fatalnymi odbiciami i jak to wyglądałoby w nasłonecznionym pokoju. Oczywiście musiałby być to OLED z nie najniższej półki
bo po testach wiedziałem, że wypadają słabo ze skalowaniem 1080i, a to głownie oglądam czyli DVB-C na CI i z dekodera.

Moim zdaniem takimi założeniami trzeba się kierować przy wyborze TV klasy premium, stosując się do założeń
zdecydowałem się na Q90T w extra cenie + 5 lat gwarancji i to jeszcze z ratami 0% - 3 raty gratis -pozdrawiam MM.

Kablówka, kablówce nie musi być równa to jest oczywiste.
Od lat korzystam z jednej: RetSat -jest rewelacyjnym lokalnym dostawcą.
Telewizory FHD Philips 9664 i PDP 50ST60 od 2009 r odtwarzały z najwyższą możliwą jakością.

To jak gra z tej samej kablówki Samsung Q90T przerosło moje oczekiwania,
wiedziałem, że to jeden z najlepiej skalujących TV na rynku jednak nie przypuszczałem, że wygra w bezpośrednim porównaniu z PDP, a jest od niej 5" większy.
Oglądane dobrze wydane programy SD i HD wygadają świetnie zarówno z interfejsu CI jak i Technisat`a HD K2.
Natomiast najlepsze produkcje HD są jak 4K zapierają dech w piesiach.
Oglądam po raz drugi serial "Gra o Tron" właśnie dla jakości i to z HBO GO, idzie jak 4K, fantastycznie wydany serial.
WCG daje ogromną przewagę nad starszymi TV i to już z kablówki.

PS. portfel się polepszył (mam nadzieję na dłuugo)
czy żałuję wyboru LCD zamiast OLED - ANI TROCHĘ.
Dla wielu z NAS zakup TV nie jest na 3-4 lata tylko na znacznie dłużej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera podług własnych potrzeb, preferencji , warunków, oczekiwań i kasy . I to jest piękne.
 

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moja siostra ma Panasonica EZ1000. Po półtora roku pojawiły się powidoki, których nie można usunąć. Dystrybutor odmówił gwarancji. Obecnie po ponad dwóch latach obraz wygląda bardzo słabo, gdy wyświetlany jest czerwony kolor i jego odcienie. TV nadaje się najwyżej gdzieś do firmy czy przychodni. Dla porównania wcześniej miała najwyższy model plazmy Panasonica i po niespełna 10 latach nic się nie wypaliło, choć przy tej technologii było dużo głośniej o problemach z wypalaniem. Poszperałem trochę na innych forach i problem jest. Moim zdaniem ta technologia nadaje się do oglądania filmów z Netflix czy zawartości Blu-ray itp.


Toś mnie zmartwił. Ja mam już ponad 11 lat Panasonic TX-P50S10E i żadnego wypalenia a TV wciąż pięknie śmiga. Nie wiem ile jeszcze 'pożyje' ale zacząłem się ostatnio zastanawiać co najlepiej byłoby teraz wybrać jeśli chodzi o jakość obrazu gdyby obecny TV wyzionął ducha. Myślałem, że skoro przez 11 lat nic mi się nie wypaliło w plaźmie i przy założeniu, że nie zmienię zwyczajów co do oglądanego kontentu - przez większość czasu oglądałem kanały TV z wyświetlanym logo stacji, bardzo umiarkowanie programy informacyjne, niewiele sportu choć MŚ i ME w piłce zawsze a tam pasek z wynikiem przez cały mecz - to nie mam co się bać o wypalenia w OLED (najbardziej brałem pod uwagę LG i przy 65 calach mógłbym sobie pozwolić na wydatek rzędu 10 tys zł. więc pewnie można by to uznać za wybór OLEDa z wyższej półki).
Teraz mam trochę zagwozdkę.
Oby moja plazma żyła jak najdłużej :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry