Adapter bluetooth do amplitunera

Witam. Chciałbym rozbudować mój amplituner onkyo 905 o możliwość przesyłania do niego dźwięku poprzez bluetooth. Jaki adapter proponujecie? Jakich wy używacie do swoich amplitunerów lub do innych sprzętów muzycznych?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To który w końcu adapter BT na 2023r?
Potrzebuje podłączyć głośniki stereo Harmana do adaptera po mini jacku, a następnie wysyłać na nie bezprzewodowo audio z urządzeń BT - konkretnie z TV

Logitech faktycznie już zabytkowy - zresztą są dwie wersje.

Widzę jeszcze TP Linka:

Ugreen:

Tego Mozosa nie widzę już w oferach.

Zależy mi na jakości, co oczywiste, ale też na stałym parowaniu i bezproblemowej obsłudze. Czyli raz podłączyć i zapomnieć.
Nie chciałbym parować za każdym razem i się bawić. Dobrze by też było, żeby nie wydawał dżwięków, co przy którymś powyżej ma ponoć miejsce i za każdym razem jak się załącza, wyrzuca na głośniki głośne pikanie - a głośność w kolumnach jest na full, więc nie trzeba tłumaczyć.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zobacz to:

Wiem, że są tańsze na Alle i Ali. (BTW kupowałem za 300 zł. Teraz widzę, że cena masakra). Te, które podałeś w linku mają większe opóźnienia. Kiedyś szukałem odwrotnie; nowe słuchawki BT do starego TV bez bt. Naczytałem się i zdecydowałem się na ten minikombajnik. To ustrojstwo działa jako transmiter lub odbiornik. Podłączysz do niego wszystko. Najważniejsze, że nie słychać żadnych opóźnień. Zabawka co prawda wydaje dźwięki informacyjne, typu "Turn on, Blutooth pairing," ale nie przesyła ich do urządzeń, tylko wyrzuca je przez malutki wbudowany głośniczek. Nie obudzisz tym całej chaty w nocy przy Rocco.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drogo.
Te dźwięki parowania/uruchamiania wydaje za każdym razem jak włączasz sprzęt?
Dodatkowo, rozumiem, że ma pamięć sparowanego urządzenia i działa zawsze na zasadzie - sparujemy raz i zapominamy. Nie musimy za każdym razem potwierdzać chęci połączenia jakimś przyciskiem?

Dochodzi jeszcze kwestia usypania, bo i takie są na rynku.
Nie wiem jak tutaj to działa w praktyce. Nie chciałbym wykonywać żadnych czynności, gdzieś wstawać, coś klikać itp. Włączam tv i ma działać z automatu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dochodzi jeszcze jedna kwestia, wyczytałem gdzieś, że niektóre nadajniki/odbiorniki BT przy podłączeniu np. kolumn na jack, potrafia przy odbieraniu sygnału BT ściąć niskie/wysokie i nie jest to ta sama jakość, jak po kablu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
BT jest generalnie stratną transmisją. Podstawowe kodeki (np SBC) zauważalnie pogarszają jakość dźwięku. Warto korzystać z tych lepszych jak np. APTX, APTX HD czy najlepszy od SONY LDAC. Oczywiście zarówno urządzenie nadawcze jak i odbiorcze muszą mieć ten sam kodek, by dało się go używać.
Poczytaj choćby tu: https://rms.pl/baza-wiedzy/3116-kodeki-bluetooth-co-to-jest
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam artykuły, szukam czegoś bezproblemowego. Wziąłem z APTX HD jutro przyjdzie (dużo pozytywnych opini), ale nie w tym rzecz, mi zależy na plug&play, nie szukam do sprzętu stricte pod audio (filskiego), a pod głośniki Harmana GLA55, które owszem, grają świetnie (jak na biurkowe pod PC), ale to bardziej muza pod biurko. Najwyżej zwrócę.

Kupiłem dziś na giełdzie jakiś badziew za 35zł, w ramach testu oczywiście i o dziwo od razu bezproblemowo połączyło.
Szkoda tylko, że przy próbie wymiany jacka na mojego (porządnego), adapter się rozleciał calkowicie razem z wyrwaniem płytki z lutami ; )
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dotarł adapter BT i tak:

Jakość jest gorsza od połączenia po kablu, znacząco gorsza.
Wycięło całą górę, to słychać.
Volume również musiało pójść w górę, gra o wiele ciszej.
Wyłącza się przy zgaszonym ekranie. Trzeba też łączyć po dłuższej przerwie.
Idzie do zwrotu.

Pomyślałem, że może coś warto z obsługą Wifi.
Mam tak niezależnie sparowanego soundbara i zero problemów.

Tak czy inaczej kupiłem Ekstraktor audio, który wyciągnie z kabla HDMI audio. Tutaj już wpada mini jack i temat (teoretycznie zamknięty).
Istotne jest, aby miałe ARC, tak aby dżwięk byl stereowany z pilota. Zobaczymy co to warte.

Ps. Swoją drogą, próbował ktoś rozebrać tv/monitor który ma głośniki i dorobił gniazdo mini jack?
Gdybym miał gniazdo, to nie byłoby w ogóle tematu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podsumowując połączenia bezprzewodowe, bo już ręcę opadają.

Pomyśleć, że cały problem tylko i wyłącznie dlatego, że producenci nowych przybytków w postaci np. TV, nie instalują już gniazd mini jack, a jakieś absurdalne bezprzewodowe łączności. To jest dramat w jakich czasach żyjemy, zeby nie można było połączyć głośników audio do tv do mini jacka, phono po analogu?
Zamiast wpiąć mini jacka i zapomnieć, to muszę kupować za setki zł jakieś wynalazki BT i testować....
Ile takie gniazdo w hurcie u producentów TV kosztuje, 1zł, 50groszy?

Teraz nawet nowy OLED LG nie posiada takiego gniazda, a rok temu miał.

Zakupiony Ekstraktor audio, który robi za przelotkę z hdmi i wyciąga audio na mini jacka również zwrócony (200zł)
Badziewie działa jak chce.

Dokupiłem również inne adaptery BT
1. Logitech (200zł)
2. TP-Link (200zł)

Jakość jednego jak i drugiego o niebo lepsza od wynalazku BT z allegro z pseudo APTX HD i lagami audio. Dramat.
Zabytkowy Logitech tego nie ma, a gra bez porównania lepiej!
Podobnie TP-Link i to bez słyszalnych opóżnień, sprawdzane na audio/video sync test.

Zostawiłbym jednego z nich, ale nie mogę wyciszyć do zera sygnału audio. Wina TV. Na telefonie można.
Kompletnie tego nie rozumiem.

Czy ktoś jest w stanie w ogóle polecić jakiś transmiter audio, ale na WIFI? Nie na BT, a właśnie na łączność WIFI?
Czyli wpinam mini jacka do takiego adaptera, a ten łączy się po wifi z tv.
To jest jedyne połączenie audio (po wifi), które działa u mnie bez jakichkolwiek problemów (sprawdzone na soundbarze).
 

sentyzibi

Well-known member
Podsumowując połączenia bezprzewodowe, bo już ręcę opadają.

Pomyśleć, że cały problem tylko i wyłącznie dlatego, że producenci nowych przybytków w postaci np. TV, nie instalują już gniazd mini jack, a jakieś absurdalne bezprzewodowe łączności. To jest dramat w jakich czasach żyjemy, zeby nie można było połączyć głośników audio do tv do mini jacka, phono po analogu?
Zamiast wpiąć mini jacka i zapomnieć, to muszę kupować za setki zł jakieś wynalazki BT i testować....
Ile takie gniazdo w hurcie u producentów TV kosztuje, 1zł, 50groszy?

Teraz nawet nowy OLED LG nie posiada takiego gniazda, a rok temu miał.

Zakupiony Ekstraktor audio, który robi za przelotkę z hdmi i wyciąga audio na mini jacka również zwrócony (200zł)
Badziewie działa jak chce.

Dokupiłem również inne adaptery BT
1. Logitech (200zł)
2. TP-Link (200zł)

Jakość jednego jak i drugiego o niebo lepsza od wynalazku BT z allegro z pseudo APTX HD i lagami audio. Dramat.
Zabytkowy Logitech tego nie ma, a gra bez porównania lepiej!
Podobnie TP-Link i to bez słyszalnych opóżnień, sprawdzane na audio/video sync test.

Zostawiłbym jednego z nich, ale nie mogę wyciszyć do zera sygnału audio. Wina TV. Na telefonie można.
Kompletnie tego nie rozumiem.

Czy ktoś jest w stanie w ogóle polecić jakiś transmiter audio, ale na WIFI? Nie na BT, a właśnie na łączność WIFI?
Czyli wpinam mini jacka do takiego adaptera, a ten łączy się po wifi z tv.
To jest jedyne połączenie audio (po wifi), które działa u mnie bez jakichkolwiek problemów (sprawdzone na soundbarze).
Armanig, osobiście nie używałem ani nie testowałem, ale kiedyś widziałem w domu u jednego klienta, u którego robiliśmy.
Używał do streamu muzy po wifi z tableta na mini wieżę.
Nie pamiętam, który to dokładnie model, ale na pewno to był Tibo Bond.
 

Attachments

  • Screenshot_20230214_102237.jpg
    Screenshot_20230214_102237.jpg
    400 KB · Wyś: 41
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli założymy, że gość znał się na rzeczy, to można przyjąć, że wybrał dobrej klasy urządzenie.
Chętnie bym przetestował, ale znowu w ciemno...
Ciekawe, czy taka Alexa która przecież łączy się przez Wifi i ma gniazdo jack, jest w stanie połączyć się po wifi i puścić sygnał zTV (?)
 
Do góry