LCD 37 cali czy plazma do 4000 zł

Mario 52

New member
Witam. To mój pierwszy post i jestem zielony w tym temacie, więc przepraszam za być może głupie pytania.
Chcę kupić telewizor 37 cali. Bardziej jestem nastawiony na LCD.
Odległość od telewizora ok 4,5 do 5 m. Pokój od południowo-wschodniej strony, ale są rolety.
Będę go używał na razie na sygnale ze zwykłej anteny, ale w niedługim czasie kupię jakąś tv cyfrową. Ma też służyć oczywiście do oglądania dvd. Wstępnie przymierzam się do samsunga LE37R81B, ewentualnie LG 37LB1R. Telewizor zamierzam kupić w sklepie internetowym, bo oczywiście jest dużo taniej (tylko czy bezpieczniej?). Jutro zamierzam zrobić rundkę po sklepach i pooglądać je na żywo.
Proszę o poradę. Z góry dziękuję.
 

arosek22

New member
Mało informacji podałeś
Dlaczego idziesz ku LCD - jakies konkretne powody?
Ta odleglość od ekranu sprzyja wiekszym rozmiarom tv - mysle ze 42 to takie minimum ;)
Czy 4000 to gorna granica, czy tak jak wiekszość napalenców budżet mozna nagiac?

na razie to tyle - a co do bezpieczenstwa zakupow w sieci - sa one bezpieczne pod warunkiem, ze wybierasz sprawdzone sklepy :D

Pozdrawiam
 

Undziak

Member
Ja 3 tygodnie temu kupiłem plazmę 42" SAMSUNG 42C91H w sklepie za 3650PLN. Jestem zadowolony. Poprosiłem pana serwisanta z sieci kablowej o podkrecenie sygnału i obraz jest akceptowalny. Poczekam do przyszlego roku, może polepszy sie oferta w "n". DVD mam 5 letnie, Panasonic S75, podłaczony do plazmy przez component, obraz bardzo dobry. TV jak troszke popracuje to sie wygrzeje, "rozrusza", ustawisz (dopasujesz) sobie kolory do DVD i osobno do kablówki i bedzie fajnie. Oglądam z odleglości 3m. Jesli chcesz z odleglosci 5m, to obraz z kablowki bedzie jeszcze lepszy (nie zauwazysz tyle błędów).
Co do LCD, mają więcej wad w stosunku do plazm. Tak jak ktoś kiedyś fajnie powiedział, że "woli wady plazmy od wad LCD" i zgodze sie z tym. Plazma według mnie da bardziej krystaliczny obraz, z lepsza czernią, i płynniejszym obrazem, no i 42" jest lepsze od 37".
Nota bene, jak 5 m odleglości to ja bym myslal o 52". Uwierz, że szybko sie przyzwyczaisz do duzego rozmiaru. Wielu o tym pisalo, sam nie wierzylem, kupilem 42" a za pare lat juz kupie 50 full HD.
Uwazam, ze plazmy i LCD nie sa jeszcze tak do konca dopracowane. Jesli chodzi o oddanie kolorow, szybkosc telewizora, czerń... czy po prostu korekcje gamma, to nadal tradycyjne telewizory CRT sa lepsze. Poza tym, obecne plazmy i LCD technologią są w przodzie w porównaniu z dostępem do technologi źródeł. Telewizja nadaje nadal w standarcie, w platformach cyfrowych oferta jest słaba. A odtwarzacze - oczywiscie jest blue ray i HD DVD ale formaty walcza i nie wiadomo co wybrac, oferta filmow jest slaba.
Troszke sie rozpisalem, ale mysle, ze uwzgledniaja te rozne czynniki, wybralbym nadal plazme i to 42" przy Twoim budżecie.
pozdrawiam
Andrzej
 
Ostatnia edycja:

jak30

Member
Mamobecnie lcd sharpa32 ale myślę jużo42calach.Proszę
o radę: czy kupi lcd czy plazmę.Będęoglądał głównie kino i kablówkę.
Jeżeli chodzi o plazmy myślałem o panasonicu.Jaka jest różnica między PV7 a PV 70.
 

Mario 52

New member
arosek22 napisał:
Mało informacji podałeś
Dlaczego idziesz ku LCD - jakies konkretne powody?
Ta odleglość od ekranu sprzyja wiekszym rozmiarom tv - mysle ze 42 to takie minimum ;)
Czy 4000 to gorna granica, czy tak jak wiekszość napalenców budżet mozna nagiac?

na razie to tyle - a co do bezpieczenstwa zakupow w sieci - sa one bezpieczne pod warunkiem, ze wybierasz sprawdzone sklepy :D

Pozdrawiam
Tak jak pisałem nie znam się na tym zbyt dobrze, ale czytałem, że plazma się dużo szybciej wypala (około 2x), zużywa więcej energii elektrycznej, jest delikatniejsza (podobno nie powinno jej się kłaść płasko nawet do przewożenia). Ale z drugiej strony jest tańsza. Bo za Samsunga PS-42C91H można zapłacić w sklepie max 24 3538 zł, a za "mojego" LCD Samsung LE 37R81B już 3809 zł. A przecież jest dużo mniejszy.
Proszę o radę:

1. Czy ta plazma
PS-42C91H ma dobre parametry i jest godna polecenia, a może inna w cenie do 4000 zł, (w grę wchodzi jeszcze Panasonic, LG)?
2. Gdzie będzie lepszy obraz przy sygnale analogowym, a gdzie przy cyfrowym (np z "n")
3. jak to naprawdę jest z tą plazmą, może ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia
4. Tak jak pisałem na razie mam raczej kiepski sygnał z anteny naziemnej, ale w ciągu kilku miesięcy zakupię tv cyfrową (może właśnie n).

Jestem w kropce, im więcej czytam, tym trudniej mi się zdecydować. POMOCY!
 
Ostatnia edycja:

Mario 52

New member
podrzuciliście mi ten temat z plazmą i zaczynam się zastanawiać, a moja połóweczka jeszcze bardziej jak usłyszała, że można kupić 42 cale za 3278zł to mnie naciska.
właśnie za 3278 zł jest plazma Panasonic TH-42PV7P w Max24.
Czy to dobry wybór?
 

timbot

New member
Bez reklam
Mario 52 napisał:
Tak jak pisałem nie znam się na tym zbyt dobrze, ale czytałem, że plazma się dużo szybciej wypala (około 2x), zużywa więcej energii elektrycznej......... ..................
ad wypalania - kiedys w plazmach wypalało sie logo stacji telewizyjnej, ale po pierwsze wszystkie teraz maja zabezpieczenia przed wypalaniem, a po drugie zmienily sie loga (w duzej mierze dla plazm) na półprzeźroczyste jesli myslales o zywotności plazmy - tak jest znacznie mniejsza niz lcd, ale gdzies na forum znajdziesz wyliczenie dla LCD ze w teorii po 8 godzin dziennie to zywotnosc LCD to 20 lat (nawet plazma miala by - a nie ma - 3 razy mniej to i tak przeciez wystarczy) fakt - plazma zuzywa wiecej pradu, ale to zalezy jaki obraz wyswietla (wiecej bialego - wiecej pradu). tylko tak szczerze - kto by sie przejmowal ze plazma moze ciagnac i ponad 300watow = trzy stare zarówki, jesli lcd 42 cale ciagnie 200Watow - tylko zagorzały ekolog.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli kiepski sygnał - tym bardziej - albo wyłącznie powinieneś interesować się plazmą. Samsung gra bardzo dobrze w swojej klasie cenowej.
 

Mario 52

New member
wreszcie kupiłem

Witam. Dziś DHL dostrczył mi do domu plazmę Samsung PS-42C91H. Już podłączyłem. Jest bardzo fajna. Obraz przyzwoity, nawet przy moim kiepskim sygnale. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze (na początku miał być lcd ;)).
Dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry