[1400zł] Po prostu tani 38"-43" do gier na PS4 Pro / PS5

4imb0t

New member
Cześć :)

Poszukuję telewizora 38"-43" do gier, gdyż planuję zakup PS4 Pro (a w przyszłości również PS5). Cena MAX 1300-1400zł. Może być używany. Budżet jest niewielki, dlatego nie mam wysokich wymagań. Nie mam i nie planuję mieć klasycznej telewizji, więc nawet nie ma potrzeby, by dało się ją oglądać. Nie chcę wydawać mnóstwa kasy, interesuje mnie jedynie, aby zakupiony sprzęt:
- działał
- nie miał backlight bleeding tak jak w laptopowych matrycach IPS...
- fajnie, jakby był HDR (pod warunkiem, że będę w stanie go wtedy dostrzec)
- była w porządku jakość dźwięku LUB istniała alternatywa systemu audio (ale tak, bym wraz z TV nie przekroczył wspomnianego 1300-1400zł). Dodam, że nie gram też na wysokiej głośności (okropnie cienkie ściany w mieszkaniu...), ani na słuchawkach

Lubię siedzieć blisko ekranu tak, że "nie widzę świata poza nim", co pozwala mi się wczuć w rozgrywkę i odczuwać ją tak, jakbym był w środku wydarzeń. Szacuję, że rozmiarowo 38"-43" to przedział, jaki mnie interesuje. Skłaniam się ku rozdzielczości 4K z powodu wspomnianej bliskości oraz faktu, że będąc w sklepie RTV i podchodząc pod TV 1080p widziałem piksele, co mnie trochę zniechęciło do Full HD.

Czy mamy na rynku coś, co wpisywałoby się w powyższe wymagania?
 

4imb0t

New member
Wedle mojego researchu dwa modele spełniały te warunki: Samsung UE43TU7102K oraz Chiq U43H7A.

Zdecydowałem się na tego Chiqa, bo przy podobnej cenie ma Android TV oraz kilka innych funkcji niedostępnych w Samsungu (o ile pamiętam m. in. Chromecast czy wyjście słuchawkowe).


Wczoraj do mnie trafił i na moje subiektywne wymagania spełnia je znakomicie. Jakość obrazu bardzo dobra, czerń bardzo dobra, nie ma backlight bleeding, w grach się sprawdza.
Jedyny minus to jakość dźwięku, która jest ...przeciętna.
Natomiast wedle mojej wiedzy to i tak model ten oferuje jedne z najlepszych doświadczeń audio w tej klasie produktów. Aha, zapomniałem dodać, że jestem trochę audiofilem, dlatego zakładam, że mniej wymagająco dźwiękowy użytkownik będzie zadowolony.
Plusem jest to, że mamy do dyspozycji prosty korektor dźwięku, więc można odrobinę go poprawić.


Póki co nie żałuję, a nawet jestem pozytywnie zaskoczony, że za tak niewielkie pieniądze można mieć tak dobry sprzęt.

pzdr
 
Do góry