Jaki tv do ps5?

wicher83

New member
Cześć,
Co polecacie pod nowe generacje konsol? U mnie aktualnie philips 42pfl6008k i chyba pora na zmianę. A może jednak warto poczekać i zobaczyć co przyniesie nowy rok (konsola wpadnie mi w łapy dopiero w początkach 2021)?

Oprócz konsoli na tv będzie odpalona kablówka i netflix. Rozmiarowo to max 55 cali a budżetowo do 5-6k. Chwilowo napalam się na LG CX - nie wiem czy słusznie...
 

wicher83

New member
Dzięki za odpowiedź.
Zdecydowanie w CX pójdę tylko pewnie muszę się trochę podszkolić jak się z nim obchodzić, żeby nie było powidoków. Szczególnie, że dwójka dzieciaków też będzie z niego korzystać. Pewnie zresztą częściej niż ja.

A myślisz, że warto poczekać do nowego roku lub okolic świąt? Może coś z ceny jeszcze zejdzie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz z cenami , nikt nie ma pojęcia.
Więc musisz pilnować, co roku po listopadzie idą do góry, żebyś nie przegapił.
Ceny na CX obecnie są bardzo dobre.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma wiele osób.
Z tych co znać , wszyscy bez wyjątku są zadowoleni. !!!
LG ma VRR, ALLM, HDMI 2,1 , e-arc. Do PS5 się nadaje.
 

wicher83

New member
Może dlatego, że jeszcze nie mają PS5 :p
Chyba tylko o next geny się rozchodzi z tego co zrozumiałem. Ogólnie wiadomo, że tv fajny chociaż są głosy że kolory wyblakłe. Ja raczej tego nie zauważę przesiadając się ze swojeho philipsa.

W każdym razie nadal próbuję ogarnąć co te problemy z VRR oznaczały by dla mnie w kontekście współpracy z PS5:

"LG's CX and C9 OLED TVs may look exquisite, but they have a serious issue with displaying content with variable refresh rate (VRR) enabled. From washed-out dark areas to image flickering and instability, VRR is currently a no-go on some of LG's expensive OLED TV series. A firmware update may not be able to resolve the issues, either."

Chyba warto poczekać jak się sprawa rozwinie.
 

wicher83

New member
PS5 bez VRR na premierę. Także tyle ze sprawdzania ;)
Ale na Xbox ludzie po początkowych problemach zaczynają sobie radzić odpowiednimi ustawieniami.
Czy oprócz CX jest coś fajnego w OLED'ach z HDMI 2.1 czy nie ma co się zastanawiać?

Pytanko też jak ten wspommiany przez Ciebie LG nano wypada na tle CX'a?
 
Do góry