Jaki sposób wysyłki TV wybieracie?

chocolaterie

New member
Będę kupować TV o przekątnej 50" więc niby nie gigant. Prawdopodobnie padnie na oleole, ale to ma mniejsze znaczenie. Czy jeśli wybiorę sposób dostawy kurierem i kropka, to kurier każe mi wynieść sobie TV samej na 2 piętro? Np zamawiając przez allegro od znanego sklepu, nawet oleole, jest tam tylko opcja kurier, brak jakichś opcji z wniesieniem. A na ich stronie jest osobno jest opcja za +19zł z wniesieniem do mieszkania. Mam dać napiwek kurierowi żeby mi to wyniósł? Ale sam też nie będzie miał jak tego wtachać bo pudło nieporęczne, chyba że na wózku.
I druga sprawa - jak sprawdzacie TV przy odbiorze? Spodziewam się że kurier będzie kazał podpisać odbiór i będzie wyczekująco stał i czekał aż sprawdzę, ale co? Pudełko z zewnątrz? Nie dam rady sama otworzyć, wyciągnąć z opakowania i zdążyć podpiąć do prądu żeby sprawdzić matrycę...
Jestem skazana na zapłatę 49zł za: wniesieniu sprzętu do domu Klienta; rozpakowaniu urządzenia; wyniesieniu opakowania; montażu podstawy; ustawieniu we wskazanym miejscu?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
wg. prawa kurier ma obowiazek dostarczyc pod drzwi produkt o wadze do 30 kg za darmo!
popros kuriera, jak juz wniesie, aby po podpisaniu protokolu pomogl Ci wyciagnac z pudla i obejrzyj czy nie ma uszkodzen mechanicznych
 
Ostatnia edycja:

chocolaterie

New member
wg. prawa kurier ma obowiazek dostarczyc pod drzwi produkt o wadze do 30 kg za darmo!
popros kuriera, jak juz wniesie, aby po podpisaniu protokolu pomogl Ci wyciagnac z pudla i obejrzyj czy nie ma uszkodzen mechanicznych

O to świetna wiadomość :) (i niezłe naciąganie i wprowadzanie w błąd ludzi przez sklepy internetowe). Wydawało mi się to podejrzane bo worek karmy 15kg bez zająknięcia wynoszą.

A co w przypadku jeśli nie będzie uszkodzeń mechanicznych ale po wyjściu kuriera i włączeniu do prądu okaże się że są jednak uszkodzenia? Jest szansa na udowodnienie że to nie moja wina i wygraną?

chyba będę się kierować tym: hdtv.com.pl/forum/lcd/104456-tv-kurierem-sprawdzacie-tv-przy-kurierze-4.html
czyli sprawdzić przy kurierze czy nie ma widocznych wad fizycznych, a jeśli po jego wyjściu i podłączeniu do prądu "coś wyjdzie" to kontaktować się ze sklepem.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
uszkodzenia mechaniczne beda widoczne bez podlqaczana TV. Jak chcesz aby opodlaczyc i sprawdzic jakosc obrazu matrycy, kurier, jak bedzie uprzejmy, odczeka te pare min i sprawdziszz. Ew. dasz mu 20-30 zl za fatyge :) Jak nie ma uszkodzen mechanicznych, a mimo jak cos bedzie nie tak, to reklamujesz z tyt. rekojmi/gwarancji
 
Ostatnia edycja:

norbert05

New member
Cześć,

koniecznie, koniecznie sprawdź przy dostawie stan telewizora. Ja jestem po bardzo przykrym doświadczeniu z euro agd, przy ich własnej dostawie odmówiono mi sprawdzenia pomimo, że w mailach o zakupie i dostawie sami pisali, że mam sprawdzić. Tv był mechanicznie uszkodzony (pęknięta matryca OLED), zgłosiłem to jako rękojmię, ale też się wyparli odpowiedzialności. Dopiero, kiedy zgłosiłem sprawę do Rzecznika Konsumenta i tenwystosował pismo, zgodzili się na zwrot pieniędzy. 1,5 miesiąca czasu, nerwy no i zabicie zwykłej radochy....
 

ELLIOTT

New member
Do mnie wysłał z Polski kiki kurierem/przewoźnikiem z extra dodatkowym zabezpieczeniem tv 65". Dotarł do Niemiec cały i nic mu nie jest, do tego skalibrował ekran, sprawdził zafarb i inne pierdoły. Jest jedno miejsce gdzie odskoczyła farba z tyłu razem z folią ochronną, ale mi to nie przeszkadza, ponieważ oglądam przód telewizora. Warto kupić u sprawdzonych sprzedawców i mieć głowę spokojną.
 

Kurakaodr

Member

Jak zawsze zagadnienie rozbija się o domniemaną kasę do wydania, przy zakupie odbiornika za kilkanaście tysięcy złotych, nie wyobrażam sobie pseudo oszczędności i braku skorzystania z poniższej formy usługi.

Panowie zostawiają sumaryczny protokół z wykonanych poszczególnym czynności, który sankcjonują własnoręcznym podpisem, sytuację mamy jasną, czystą i klarowną...mucha nie siada w przypadku naszych ewentualnych roszczeń z tytułu nieprawidłowości.



7f83b440b1775493.jpg
 

chocolaterie

New member
~Kurakaodr
Przy wartości TV, o której piszesz, to oczywiste że większość osób nawet by się nie zastanawiała tylko brała taką opcję.
Ja akurat kupuję TV budżetowy, poniżej 2k i nie lubię płacić za coś co mogę zrobić sama. Jasne byłaby to wygoda, ale jednak 50zł w kieszeni lub na kabelki pozostaje :)
 

norbert05

New member
Co do kolegi, który sobie nie wyobraża dokupienia usługi montażu - taki wpis świadczy tylko o niewiedzy, gdyż akurat w moim mieście i to całkiem niemałym bo ponad 100 tys. , żadna z sieci z elektroniką takiej opcji nie posiada...
 

Kurakaodr

Member
świadczy tylko o niewiedzy, gdyż akurat w moim mieście i to całkiem niemałym bo ponad 100 tys. , żadna z sieci z elektroniką takiej opcji nie posiada...

Jakiej pseudo niewiedzy?
g070.gif


Kogo interesuje twoje miasto i po co, oraz dostępne tam usługi, lub ich brak, nie szalej
a0655.gif


Mimo wszystko, nie przyjmuję do wiadomości tej ściemy o braku takiego rodzaju usługi, w żadnej sieci ogólnokrajowej segmentu rtv agd, występującej w danym regionie...
 

chocolaterie

New member
No to napiszę jak było i być może komuś innemu oszczędzę nerwów. Zamawiałam z oleole ale przez allegro (było taniej niż na ich stronie int). Opcja dostawy tylko kurier za 0zł. I dziś przy dostarczaniu kurier oburzony że jak to ma mi wnieść TV skoro nie było to opłacone. Tłumaczył się że oni nie są firmą kurierską, nie podlegają pod przepis (do 30kg dostawa pod drzwi bez wymówek). Jak zrozumiałam to ludzie zatrudnieni przez OleOle/Euro. Tak że z wielką łaską wniósł mi TV i zaraz po podpisaniu papierka zbierali się do wyjścia. Znów przewracanie oczami na moją prośbę że chce obejrzeć stan fizyczny sprzętu.
Dla porządku dodam że na allegro było to nazwane dostawa kurierem więc skąd niby miałam wiedzieć że to ich kierowca. Nie miałam innych opcji dostawy czy dopłat za wniesienie.

Napiszę do sklepu, bo rozumiem że kurier nie jest niczemu winien, ale nie mogą tak wprowadzać ludzi w błąd. Jednak nerwów mnie to trochę kosztowało bo miałam wizje że sama będę wnosić a przedtem sprawdzać tv na chodniku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej zamawiać sprawdzony sprzęt w sprawdzonych sklepach.
Uniknie się wielu nerwowych sytuacji.
 
Do góry