Kable HDMI 8k

atryda

New member
Hej,

Pod koniec roku bede remontowal mieszkanie i bede montowal projektor pod sufitem.
Mam dosc niskie mieszkanie, dlatego bede musial ukryc kabel HDMI w scianie.
Z tego powodu, jego wymiana bedzie zdecydowanie trudniejsza niz gdybym mial klasycznie podwieszony sufit.

Wlasnie dlatego pojawia sie tutaj pytanie jaki kabel wybrac.
Na dzisiaj oczywiscie nie wykorzystam kabla 8k, bo projektor bedzie mial rozdzielczosc 4k, ale patrzac w przyszlosc 5+ wydaje mi sie ze rozsadniej bylo by miec w scianie kabel pod 8k.

Kojarzycie moze jakies 10m kabel HDMI 2.1, ktore mozna by zainstalowac i spac spokojnie?

Pozdrawiam
 

atryda

New member
Hej Marek,

Dzieki za odp, wiesz moze gdzie kupic taki kabel?

Gdybys mogl to powiedz mi prosze co bys zrobil na moim miejscu?
Jest sens isc w kable 8k, czy trzymac sie 4k?

Pozdrawiam
 

M.

hdtv.com.pl
Hej Marek,

Dzieki za odp, wiesz moze gdzie kupic taki kabel?

Gdybys mogl to powiedz mi prosze co bys zrobil na moim miejscu?
Jest sens isc w kable 8k, czy trzymac sie 4k?

Pozdrawiam

Zapewne większość dealerów marki Supra będzie w stanie sprzedać taki kabelek. Myślę że możesz napisać w tej sprawie do kiki'ego.

Generalnie ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać rynek urządzeń 8K i co zmieni się w standardzie. Wydaje mi się, że jeśli kabel ma iść w ścianę i budżet pozwala, to dla spokoju położyłbym właśnie coś takiego. Przy instalacji warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie tworząc korytko lub przeciągając kabel przez odpowiedni peszel.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie uważacie ,że jest to zagrywka marketingowa .To tak jakby napisać - zrobiliśmy specjalny kabel S/PDiF pod hi-res ,czy zwykłym przewodem coax. nie uda się przesłać 24bity/192khz ?
 

atryda

New member
Z przewodami 8k nie jest latwo bo certyfikacja dopiero sie pojawila i niewiele firm z tego co widzialem ma takie kable. Poki co z tego co wiedzialem najpewniej wyglada Audioquest 48G.

Niestety nigdzie nie ma dostepnego kabla 10m... a mi za 2 tyg wchodza ludzie robic sufity... wiec troche jstem w dupie :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Nie uważacie ,że jest to zagrywka marketingowa .To tak jakby napisać - zrobiliśmy specjalny kabel S/PDiF pod hi-res ,czy zwykłym przewodem coax. nie uda się przesłać 24bity/192khz ?

Tez mam czasem taka mysl :)

Rynek audio-video to jeden wielki marketing, nie zawsze szczery...

Od Lat, co nowe gniazdo HDMI powstaje, to niby trzeba nowy kabel kupic...
 
Ostatnia edycja:

atryda

New member
Marketing marketingiem, ale fakty sa takie ze przpustowosci kabla nie oszukasz.
Masz 10 / 18 / 48Gb/s co przekalda sie na:
4K/30fps / 4K/60fps / 8K/120fps

Kabla nowego nie trzeba kupowac, wszystko zalezy co od tego co chcesz puszczac tym kablem. Bez znaczenie, czy masz w TV HDMI 2.1, 2.0 czy 1.4 kazdy kabel zadziala, ale nie wszystko Ci przepusci.
 

Jedi-Master

New member
Posiadam TV Sony XF9005, soundbar Sony HT-XF9000, blu ray Panasonic UHD UB450. Mam pytanie czy jak połączę blu ray do soundbara kablem 8K 2.1, i analogicznie takim samym kablem soundbar z TV. To mimo tego, że TV nie ma złącza 2.1 tylko 2.0 to będę miał lepszą jakość obrazu?. Szczególnie interesuje mnie lepsza jakość Dolby Vision z płyt UHD. Czytałem, że klable 2.1 obsługują dynamiczne HDR, jakim są metadane Dolby Vision.
Chodzi mi o takie kable:
https://www.mediaexpert.pl/telewizo...8k-gotze-jensen-golden-line-2-0m-hcg02g8k-a-a
Posiadam aktualnie kable tej samej firmy 2.0:
https://www.mediaexpert.pl/telewizo...ultra-hd-ver-2-0-goldenline-2-0m-gotze-jensen
 

Stratoss

Member
Bez reklam
MagicLink HDMI 4k i 8K. 4 K testował sąsiedni portal i spisały się bez zarzutu.
I żadnych innych wynalazków nie trzeba szukać...
 

atryda

New member
Sama zmiana kable o wyższej przepustowości nie powinna wpłynąć na jakoś obrazu. Poza tym pamiętaj, ze zawsze jest ograniczany do najniższego standardu jaki masz w swoim systemie.

Przykładowo blu ray jest w stanie wysłać sygnał w w standardzie 2.1 a telewizor jest w stanie przyjąć sygnał w 2.0 to kabel nic tu nie zmieni.
 
Do góry