Telewizor do 4000zł

chudziel

New member
Witam! Otóż - jestem na kupnie telewizora. Na ten cel mogę przeznaczyć 4000zł. W tej kwestii jestem zupełnie zielony, dlatego zwracam się w prośbą o porądę do Was. :) Pochodziłem troche po sklepach i zrobiłem wstępne rozeznanie. Oczywiście - jak to zawsze bywa - pojawia się dylemat - LCD czy Plazma. Telewizor ma służyć głównie do oglądania kanałów z kablówki UPC, ale też oczywiście filmy DVD, ew. podłączenie do niego jakieś kamery itp. Jak widać - krótko mówiąc - typowo domowe zastosowania. Niestety - ze względu na rozmieszczenie mebli nie może on mieć więcej niż ok. 1m szerokości ( i tak większego mi nie potrzeba :) ). Będzie on ustawiony mniej więcej w odległości 2-3m do widza. Pokój w którym bedzie sie znajdował jest dość mały ( wymiary około 6 na 3 m). Gdy byłem dzisiaj w sklepie, miły pan z obsługi :)P) dał mi możliwość porównania jakości sygnału z kablówki. Włączył na LCD i plaźmie ten sam kanał no i oczywiście - jakość na plaźmie nieporównywalnie lepsza. Ja jednak dalej mam ten podstawowy dylemat - LCD czy Plasma? Reszta domowników jest przeciwna plaźmie, głównie z powodu wypalania. Słyszałem i czytałem jednak, że w dzisiejszych modelach tego problemu już nie ma. Mam paru znajomych którzy pare lat temu zainwestowali w plazme i niestety mają taki problem. Proszę o pomoc i poradę, za którą z góry dziękuje. :) Pozdrawiam
 

dr Marian

New member
Lcd

Hej,

zdecydowanie bardziej mogę polecić Ci LCD, z prostego powodu jest poprostu wyraźniejszy niż plazma w dodatku plazma w tej cenie :) ???
Krótko mówiąc musisz rzucic okiem po stronach internetowych i poszukać
jak najbardziej wszechstronnego TV z dobrą rozdzielczością szybkim czasem reakcji oraz fajną duża matrycą no i oczywiście z HDMI.

Najlepiej jakbyś zakupił 37" moge Ci polecić jeden model

LG -> 37LB2R

pozdrawiam,
 

arosek22

New member
Jak radzić to przynajmniej z głową - ten LG:
- nie jest 100 Hz
- nie kosztuje 4000

Jeżeli nie chcesz Plazmy (ze względu na pozostałych domowników) to proponuje rozejrzeć się za Panasoniciem TX-32LX700, Sharp LC-32RD2E, a najlepiej skontaktowac się z KIKIm i zamówic prezentację ;)
 

darcun

New member
Bez reklam
arosek22 napisał:
Jak radzić to przynajmniej z głową - ten LG:
- nie jest 100 Hz
- nie kosztuje 4000

Jeżeli nie chcesz Plazmy (ze względu na pozostałych domowników) to proponuje rozejrzeć się za Panasoniciem TX-32LX700, Sharp LC-32RD2E, a najlepiej skontaktowac się z KIKIm i zamówic prezentację ;)
Witam! Zgadzam się z Tobą w 100%. Jak radzić to tylko dobrze,a jak się nie ma pewności czy będzie to dobra rada, to lepiej nie mieszać w głowach potrzebujących porady.Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

chudziel

New member
Hmm, a co myślicie na temat Samsungów? Szczerze mówiąc telewizory tej firmy najbardziej mi sie podobają pod każdym względem.
 

arosek22

New member
chudziel napisał:
Hmm, a co myślicie na temat Samsungów? Szczerze mówiąc telewizory tej firmy najbardziej mi sie podobają pod każdym względem.

Pod każdym względem czyli mam nadzieje, ze nie mówisz tylko o wyglądzie :)
Bo jeżeli wszystko Ci się w tych telewizorach podoba i spełnia twoje oczekiwania to nie powinienes sie dłużej zastanawiać tylko wybrać samsunga.
Możemy Cie przekonywac do Sharpów, Panasoniców, Sony czy JVC - sa to w tej chwili firmy, które w technologii 100Hz walcza o pierwszeństwo (wszytskie są na zbliżonym poziomie ).
Tobie natomiast przypadnie do gustu Samsung i już ;)
Ja osobiscie na samsunga bym sie nie zdecydował i wybrałbym coś z wyzej wymienionych - decyzja nalezy do Ciebie.
 

dr Marian

New member
arosek22 napisał:
Jak radzić to przynajmniej z głową - ten LG:
- nie jest 100 Hz
- nie kosztuje 4000

Jeżeli nie chcesz Plazmy (ze względu na pozostałych domowników) to proponuje rozejrzeć się za Panasoniciem TX-32LX700, Sharp LC-32RD2E, a najlepiej skontaktowac się z KIKIm i zamówic prezentację ;)

no fakt 100Hz nie jest jest 120Hz :)
 

ortax360

New member
Witam

100HZ jest z systemem Pal - Natomiast 120HZ to NTSC .
NP: w USA I Japon. wszystkie lcd sa 120hz. (ntsc )
W Europie jest 100hz . Pal .

LG - jest 100hz popełnili bład 120hz bedzia miał przy sygnale NTSC..

Pozdrawiam
 

dr Marian

New member
...

ortax360 napisał:
Witam

100HZ jest z systemem Pal - Natomiast 120HZ to NTSC .
NP: w USA I Japon. wszystkie lcd sa 120hz. (ntsc )
W Europie jest 100hz . Pal .

LG - jest 100hz popełnili bład 120hz bedzia miał przy sygnale NTSC..

Pozdrawiam

Tv odbiera PAL/SECAM/NTSC

więc potrafi odświezać 120Hz, w sygnale HD również będzie 120Hz.
 

ortax360

New member
Nie Sygnał hd bedzie 100hz . 120hz z lg zadziała tylko z tunera przy sygnle ntsc lub na mareriale ntsc .

Powtarzam Europa 100hz - azja itd 120 hz .

Przykład - Sony d3000 jest 100hz ale jego odpowiednik J3000 jest 120hZ NTSC i tak dalej .

Uwazam ze LG wprowadza w bład klientów.

Do 4 tys. mamy - Jvc ,Sharpa, panasonica 32lx70 , dokładamy 300zł i jest D3000 A WSZYSTKIE TE LCD odbieraja o niebo lepiej niz kazdy LCD LG :) .


Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

dr Marian

New member
ortax360 napisał:
Nie Sygnał hd bedzie 100hz . 120hz z lg zadziała tylko z tunera przy sygnle ntsc lub na mareriale ntsc .

Powtarzam Europa 100hz - azja itd 120 hz .

Przykład - Sony d3000 jest 100hz ale jego odpowiednik J3000 jest 120hZ NTSC i tak dalej .

Uwazam ze LG wprowadza w bład klientów.

Do 4 tys. mamy - Jvc ,Sharpa, panasonica 32lx70 , dokładamy 300zł i jest D3000 A WSZYSTKIE TE LCD odbieraja o niebo lepiej niz kazdy LCD LG :) .


Pozdrawiam .


A Ty myślisz, że w tym przedziale cenowym jest jakakolwiek różnica między SONY LG albo JVC, chyba ostro ślepy jesteś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

arosek22

New member
dr Marian napisał:
A Ty myślisz, że w tym przedziale cenowym jest jakakolwiek różnica między SONY LG albo JVC, chyba ostro ślepy jesteś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wyluzuj kolego - troche nerwowy jesteś :???:
Ortax akurat jest przykładem człowieka, który z LCD ma bardzo wiele do czynienia (zmienia je jak rekawiczki), i na dodatek ma z tego co dobrze pamietam 3 wymienione modele w domu wiec ma porównanie.

A tak na marginesie, to czy kolega, który załozył temat zdecydował sie juz na coś?
Masz swojego faworyta?

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
ODP: dr Marian

(A Ty myślisz, że w tym przedziale cenowym jest jakakolwiek różnica między SONY LG albo JVC, chyba ostro ślepy jesteś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Jezeli uwazasz ze nie ma roznicy miedzy wymienionymi lcd To OK - niech tak bedzie :)

Pozdrawiam .
 
Do góry