HDMI 2.1 a 2.0b kwestia VRR

Kierba

New member
Cześć,

to mój pierwszy post na forum, wiec proszę nie „zjedźcie” mnie jeśli walnę jakąś gafę :D na „Dzień dobry”!
Na forum przywiał mnie, jak zapewne większość nowych użytkowników, mały mętlik w głowie spowodowany nadmiarem przetwarzanych informacji z waszej dziedziny, nie jestem entuzjastą sprzętowym, nie ma co ukrywać. Zapewne wiecie o co chodzi, zakup tv to jednak nie mały wydatek a przy takiej mnogości terminów, modeli i wszelkich niuansów technologicznych z których istnienia zapewne nie zdaje sobie sprawy chciałbym się was po prostu doradzić tak aby nie wtopić pieniędzy.Trochę się rozgadałem, wybaczcie, no ale w końcu to forum.
Wracając do sedna, nurtuje mnie kwestia wsparcia VRR, z tego co czytałem jest ono zaimplementowane przy HDMI 2.1, nie wiem jak wygląda sprawa przy 2.0b. Przy recenzji modelu Samsunga Q70 wyczytałem że wsparcie tej technologi również występuje w ich telewizorze a przecież ten telewizor nie posiada HDMi 2.1, proszę rozjaśniliście mi trochę sytuacje.
 

Kierba

New member
Hmm, tak sobie czytam dalej i z tego co wyczytałem to VRR nie jest ograniczone do HDMI 2.1 a samo VRR faktycznie dostępne jest w wymienionym przez mnie modelu. VRR jak i ALLM można wprowadzić do bieżących rozwiązań poprzez aktualizacje oprogramowania jeżeli budowa czipu na to pozwala, czyli tak na dobrą sprawę przy 2.1 bardziej rozchodzi się o przepustowość i odświeżanie przy tych 120Hz i rozdzielczości UHD? Zapewne również o HDR dynamiczny a raczej kombinacje tych technologii, do takiego 4K60FPS z wykorzystaniem VRR i HDR przepustowość 2.0b powinna być wystarczająca jak mniemam, jeśli myśle błędnie, proszę poprawcie mnie. Teraz się bardziej zaczynam zastanawiać jaki wpływ na ogólną przepustowość w HDMI 2.0 ma VRR.
 
Ostatnia edycja:
Do góry