słuchawki, konsola, tv - jak uzyskać najlepszy dźwięk

jaroslaw87

New member
Witam,
Aktualnie posiadam TV Sony KDL-42W655A (posiada wyjście optyczne, słuchawkowe, cinch); Playstation 4 oraz słuchawki JVC HA-RX700.
Wydaje mi się, że zarówno w przypadku podpięcia słuchawek do pada jak i w przypadku podpięcia ich do wyjścia słuchawkowego w TV dźwięk nie do końca jest taki jaki powinien być (niespecjalnie słychać różnicę pomiędzy tymi słuchawkami a jakimiś wyjątkowo budżetowymi). Zastanawiam się w jaki sposób podłączyć słuchawki, by uzyskać najlepszą jakość dźwięku w słuchawkach grając na konsoli lub w czasie oglądania telewizji. Póki co chciałbym to zrobić jak najniższym kosztem. W przyszłości chciałbym też podłączyć do TV także jakiś soundbar.
Niestety jestem zielony w tych sprawach, a im więcej czytam tematów dostępnych w internecie tym mniej rozumiem. Z góry dzięki za pomoc :)
 

jaroslaw87

New member
Poszukaj wzmacniacza słuchawkowego, dobierz o odpowiedniej impedancji i będzie grać.
Ile chcesz wydać na soundbar?

Aktualnie soundbar to melodia przyszłości :) Czekają mnie jeszcze dłuższe negocjacje z żoną ale z 750zł powinienem uciułać.
czy FX-AUDIO DAC-X3 powinno być wystarczające żeby różnica w dźwięku w słuchawkach była zauważalna?
 
Do góry