Jak podpiąć stare kino domowe do nowego telewizora

Xkalax

New member
Witam, mam taki problem, ze kupiłam nowy telewizor samsung uhd UE55NU7172 i chcialabym podpiąć stare kini domowe LG. Modelu nie znam :( Ale w starym tv te kino było podpięte do dekodera, a teraz nie mam dekodera, tylko chciałam od razu do tv, a w tv nie ma takiego wejscia. Nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa, ale z obydwoch stron jest takie wejście prostokątne :D Co musze kupic, żeby działało w nowym tc bez dekodera? I youtube i zwykla naziemna tv przez kino? Wybaczcie za tak mało wyjaśnień, ale sie po prostu nie znam :( Jakaś przejsciowka wystarczy?
 

Czapa

New member
Jezeli dobrze to "prostokatne" wejscie rozszyfrowalem, to pewnie jest wejscie/wyjscie OPTYCZNE. A z opisu TV wynika, ze takie wyjscie posiada - to, jezeli chodzi o dzwiek...

Chyba, ze to "prostokatne" to bylo wyjscie typu SCART (tzw. eurozlacze)... to wtedy w sklepach nie dla idiotow i tym podobnych trzeba kupic przejsciowke ze scart na hdmi - koszt jakies 80 zl.... pewnie na alle... bedzie taniej
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Xkalax

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Byłam w sklepie i juz wiem, że to "prostokątne" to eurozłącze i wiem, ze potrzebuję właśnie eurozłącze, przechodzące na hdmi, pojezdziłam po sklepach, w tym również do media, i nigdzie tego nie ma, bo nie działa tak jak powinno, i nie schodzi im to. Powiedzieli, ze mam próbować jakoś z aux in L, R jeśli takie jest. Albo z optical, ale niestety tego juz te kino nie ma. Niestety ja sie tak znam, ze nawet nie wirdzialam jak sie ten prostokacik nazywa :D
Najchetniej dodałabym zdjęcie tyłu tego kina, ale nir wiem jak wstawić. Moge podac model, to może mi pomożecie.. choc uwazam, ze chyba sama sobie z tym nie poradzę, a szkoda mi kupować nowe glosniki, bo głównie wlasnie mi o głośniki chodzi.
Przed chwila podpiełam antene do dekodera, i te kino też do dekodera, ale wtedy działa tylko telewizja, a nie np youtube :(
Model kina LG HT362ST-DO
 

slawko_23

New member
Bez reklam
To najlepiej przejściówka z optycznego na rca, czyli konwerter z światła na prąd. Z Oelbaha za ok 250 można znaleźć.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Koleżanko @Xkalax, z tego co widzę na Twoim kinie, to jedynym sensownym rozwiązaniem jest zastosowanie tego
https://allegro.pl/oferta/konwerter..._unit_id=494684ee-599b-446f-ad69-8060d6248f6d
Podłączasz Twoje kino pod te okrągłe gniazdka (video) - pod te trzy, w kolorze czerwonym Pr, zielonym Y i niebieskim Pb. Analogicznie znajdziesz je na swoim kinie LG. I musisz je ze sobą połaczyć. Natomiast drugą stronę tej "skrzynki" - wyjście HDMI, podłączasz do telewizora w któreś z wejść HDMI. Powinno zadziałać. Powinno, bo z takimi wynalazkami, nigdy nic nie wiadomo. Powodzenia. :)
 

Czapa

New member
Dobre pytanie postawil kolega FIRESTORM7...
czy chodzi o puszczenie dzwieku z TV do Kina domowego, czy tez - obrazu z kina do TV...

1. Jezeli o obraz, to jak czytam w instrukcji tv - ma on wejscie KOMPOZYTOWE i KOMPONENTOWE - wiec albo czincze albo euro/kompozyt, ew. konwerter scart -> HDMI

2. Dlatego mysle, ze tu bardziej chodzi o dzwiek hmm to tylko konwenter jak wyzej


Reasumujac:
1. Do obrazu i dzwieku z kina do TV - coś takiego, co powinno zapewnic obraz i dzwiek z KINA DOMOWEGO W TELEWIZORZE (pamietaj, aby zastosowac kabel tzw PELNY SCART):


https://allegro.pl/oferta/konwerter-obrazu-i-dzwieku-z-scart-euro-na-hdmi-8246612502


2. Do dżwięku z TV do kina, to, co zaproponował kolega wyżej:


https://allegro.pl/oferta/konwerter-dac-optyczny-spdif-na-2x-cinch-rca-6836845926


Ergo, za ok. 120 zł (licząc kabelki) wszystko powinno działać :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie, chyba raczej chodzi o dźwięk...i zauważcie, że ten TV nie ma złącza scart.
Może niech się pytająca wypowie...
 

Xkalax

New member
Dokładnie chodzi mi o sam dźwięk z kina. To kupić ten konwenter co wyslaliscie i jakie kable do tego do połączenia tego?
 
Do góry