problem z podloczeniem ampitunera onkyo 505 z plazma

marki

New member
witam.kupilem amplituner onkyo 505 se i chce go podlaczyc do plazmy przez hdmi ale bez dvd i ampli go nie widzi nie wiem czy musze cos utswaic w ustawieniach czy kabelek jest po prostu do kitu bo nie ukrywam ze kosztowal 15 zeta
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po pierwsze: kropki. Po drugie podłączasz amplituner i piszesz, że "bez dvd i ampli go nie widzi", więc nie bardzio rozumiem, o co Ci chodzi. Podłącz sam DVD do telewizora i zobacz, czy zadziała.

ArtS :)
 

marki

New member
no nie widzi znaczy sie ze nic nie slysze w kolumnach ze gra tv. dvd nie ma hdmi wiec nie mam jak sprawdzic czy wogole wejscie jest w porzadku
 

akofreda

New member
Dźwięk z tv wyprowadź dwoma cinchami (L i P). HDMi w TV sa tylko jako doprowadzające a nie wyprowadzające sygnał.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dlatego też nie brałem pod uwagę możliwości przesłania dźwięku z TV do amplitunera przez HDMI.

ArtS :)
 

marki

New member
dzieki dobrzy ludzie za pomoc i info :D .ale mam jeszcze 1 dylemat do tego ampli onkyo 505 mam kolumny m-audio hts 700 mk2 i w tych kolumnach sa 2 wyjscia na kable przeczytalem ze lepszy efekt bedzie jak podlacze je podwojnie czy to racja i czy w tym ampli jest taka mozliwosc
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ta możliwość nazywa się bi-wiring. Onkyo 505 prawdopodobnie nie ma takiej możliwości. Można jednak podłączyć pod te same gniazda w amplitunerze po dwa przewody na kanał, a następnie podłączyć wszystkie cztery do czterech zacisków w kolumnach. Jednak moim zdaniem przy tych kolumnach nie usłuszysz żadnej różnicy, więc szkoda kabli. Przy okazji, czy przy tych zaciskach kolumnowych masz jakieś zworki? I przypominam o kropkach. ;)

ArtS :)
 
Do góry