Philips PUS7334 ustawienia obrazu

masens

New member
Cześć,

z góry przepraszam jak założyłem temat w złej kategorii. Zakupiłem dwa dni temu Philipsa PUS7334, niestety na chwilę obecną wyczerpałem swój fundusz i profesjonalna kalibracja nie wchodzi teraz w grę. Posiada ktoś jakieś ustawienia dla tego modelu? Ewentualnie mógłby mi podpowiedzieć jakie efekty ulepszające wyłączyć żeby obraz był najbardziej naturalny? Na chwilę obecną oglądam na trybie naturalny, bo najbardziej mi pasuje. Tryb standardowy jest kiepski, tryb jaskrawy też kiepski, a w trybie kino/film moim zdaniem obraz jest za ciemny i mało "żywy".

Pozdrawiam
 

srx

New member
Cześć,

Jeśli to możliwe to również poprosiłbym o ustawienia obrazu dla Philips 50PUS7334 (matryca chyba VA). Niestety na forum nie znalazłem ustawień dla tego modelu, a ustawienia fabryczne nie są najlepsze.

Pozdrawiam
 

masens

New member
Starałem się sam ustawić i oglądam na tych ustawieniach do tej pory.
Styl obrazu: Film
Kolor: 50
Kontrast: 85
Ostrość: 0
Jasność: 55
Zaawansowane:
Wszystkie te dodatkowe ulepszacze mam wyłączone, typu:
Wzmocnienie kolorów, typ kontrastu, zwiekszenie rozdzielczości, kontrast dynamiczny, czujnik, redukcje, natural motion - wszystko wyłączone
Temperatura barwowa: Normalny
Kontrast obrazu: 100
Gamma: 0
Ultra resolution: włączone
Style ruchu: osobisty
 

chonzik

New member
Dzień dobry wszystkim jestem tu nowy i chciałbym się dołączyć do dyskusji na temat tv Philips 50PUS7334 obraz pomimo ustawień urzytkownika pozostawia wiele do życzenia kolory są blade. Słyszałem o kalibracji ale zabawa jest dosyć droga czy mozna wgrać taką kalibrację przez USB. Bardzo proszę o odpowiedź będę wdzięczny. Pozdrawiam.
 

Michup

New member
Cześć, ustawienia kalibracyjne wprowadza się z menu ustawień TV dla wybranych profili obrazu.
Możesz zastosować ustawienia podane wyżej, obraz będzie o niebo lepszy.
 

chonzik

New member
Witam, masz na myśli te ustawienia:

Starałem się sam ustawić i oglądam na tych ustawieniach do tej pory.
Styl obrazu: Film
Kolor: 50
Kontrast: 85
Ostrość: 0
Jasność: 55
Zaawansowane:
Wszystkie te dodatkowe ulepszacze mam wyłączone, typu:
Wzmocnienie kolorów, typ kontrastu, zwiekszenie rozdzielczości, kontrast dynamiczny, czujnik, redukcje, natural motion - wszystko wyłączone
Temperatura barwowa: Normalny
Kontrast obrazu: 100
Gamma: 0
Ultra resolution: włączone
Style ruchu: osobisty
 

Michup

New member
Tak o to chodzi.
Ważne są jeszcze :
Obraz/zaawansowane /kolor/dostosowanie punktu bieli...
oraz... /Kalibracja kolorów

Ustawienia były w wątku albo minimalnie inne u Kikiego.
Można zrobić kalibrację dedykowaną do egzemplarza TV zrobić ale trzeba zapłacić kilka stówek. Nie wiem czy ma to sens dla PUS73x4
 
Do góry