Nagrywarka Sony HX650 lub HX750

patefkrak

New member
Mam pytanko, czy miał ktoś już możliwość sprawdzenia i ma jakieś swoje opinie na tematy tych nowych modeli nagrywarek Sony HX750 lub HX650?
 

Rafi_1_2_3

New member
Witam
Właśnie wczoraj kupiłem te nagrywareczke HX750. Narazie ją poznaje. Wydaje się bardzo ok. Więcej mogę powiedzieć za kilka dni.
Pozdrawiam
 

musti

Banned
Mam starszy model ale bardzo mnie zainteresowała 750-tka - HDMI, PLmenu, Jukebox i Foto Album.
Model 650 jest beznadziejny, trochętańszy a pozbawiony wielu funkcji :???:

Bardzo zainteresowała mnie funkcja foto albumu i stąd moje pytanie: Czy zdjęcia wyświetlane z dysku przez HDMI są w jakości HD?
Chyba nie za trudne jak na pierwsze zadanie? ;)
No i czekam na opinie jak się sprawuje interpolacja do 1080:p
 

pisk

New member
I jak jest naprawdę z napisami do divx. Z instrukcji dość niejasno wynika, że powinna obsługiwać.
Mógłbyś potwierdzić?

Znalazłem również na stronie horwackiej:
http://www.sancta-domenica.hr/dvdsnimaci.htm
opis "[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]DivX Playback / DivX ext. subtitle" co sugeruje, że jednak tak.
[/FONT]
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Rafi_1_2_3

New member
musti napisał:
Mam starszy model ale bardzo mnie zainteresowała 750-tka - HDMI, PLmenu, Jukebox i Foto Album.
Model 650 jest beznadziejny, trochętańszy a pozbawiony wielu funkcji :???:

Bardzo zainteresowała mnie funkcja foto albumu i stąd moje pytanie: Czy zdjęcia wyświetlane z dysku przez HDMI są w jakości HD?
Chyba nie za trudne jak na pierwsze zadanie? ;)
No i czekam na opinie jak się sprawuje interpolacja do 1080:p
Własnie jestem po pierwszych próbach. Oglądałem dwa filmy jeden przez euro drugi przez HDMI. Jakość Filmu przez HDMI powaliła mnie. Super obraz jakiego nigdy dotąd nie oglądałem. Co do zdjęć jutro sie pobawie będę miał więcej czasu.
Mam problem - nie mogę w nagrywarce pobrać programów z TV. Wyskakuje komunikat że brak komunikacji z TV. Co źle robie? Prosze o radę. jestem totalna zielonka ( TV SONY 32D3000 mam od tygodnia, a RDR HX 750 od dwóch dni ).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

musti

Banned
Aby nagrywarka pobrała programy musisz być podpięty kablem Euro - z tego co piszesz to tak jest więc spróbuj może w drugim gnieździe w LCD. Nie pamiętam czy na obu działa smartlink.
 

Rafi_1_2_3

New member
musti napisał:
Aby nagrywarka pobrała programy musisz być podpięty kablem Euro - z tego co piszesz to tak jest więc spróbuj może w drugim gnieździe w LCD. Nie pamiętam czy na obu działa smartlink.
a nie wystaczy HDMI?
 

Rafi_1_2_3

New member
musti napisał:
Aby nagrywarka pobrała programy musisz być podpięty kablem Euro - z tego co piszesz to tak jest więc spróbuj może w drugim gnieździe w LCD. Nie pamiętam czy na obu działa smartlink.
Wielkie dzięki! To jest tak jak człowiek nie ma pojecia o podstawowych sprawach. Wystarczyła mała sugestia i wszystko gada jak należy. Podłączyłem się euro do gniazda (smartlink) wystarczyło przeczytać opis gniazda :)). Ściągnął programy wraz z nazwami - i to jest to o co mi chodziło. Jeszcze raz wielkie dzieki. Masz u mnie wirtualnego browarka :grin:
Pozdrawiam
 

Olamill

New member
Nagrywarka DVD Sony RDR-HX750B

Witam,

Jestem nową osobą na tym forum.

Ostatnio szukam we wszystkich sklepach internetowych nagrywarki:
Nagrywarka DVD Sony RDR-HX750B.

Szukam też opini/komentarzy, czy ta nagrywarka jest dobra i polecana przez użytkowników. Bądź co bądź trochę kosztuje.

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam,
Ola.
 

pisk

New member
Olamill napisał:
Witam,

Jestem nową osobą na tym forum.

Ostatnio szukam we wszystkich sklepach internetowych nagrywarki:
Nagrywarka DVD Sony RDR-HX750B.

Szukam też opini/komentarzy, czy ta nagrywarka jest dobra i polecana przez użytkowników. Bądź co bądź trochę kosztuje.

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam,
Ola.

Skoro szukasz w sklepach internetowych - to kup tam i w ciągu 10 dni zdecyduj, czy chcesz ją zatrzymać, czy zwrócić.
Gdybyś poświęciła trochę czasu, to na tym forum znajdziesz nieco (bo 750 to nowy model) opinii o tej nagrywarce.
 

Olamill

New member
pisk napisał:
Skoro szukasz w sklepach internetowych - to kup tam i w ciągu 10 dni zdecyduj, czy chcesz ją zatrzymać, czy zwrócić.
Gdybyś poświęciła trochę czasu, to na tym forum znajdziesz nieco (bo 750 to nowy model) opinii o tej nagrywarce.

Tak czy inaczej dziękuję Tobie za odpowiedź.
Szukałam na tym forum jakiekolwiek informacje, ale znalazłam tylko tego posta.
 

Rafi_1_2_3

New member
Olamill napisał:
Witam,

Jestem nową osobą na tym forum.

Ostatnio szukam we wszystkich sklepach internetowych nagrywarki:
Nagrywarka DVD Sony RDR-HX750B.

Szukam też opini/komentarzy, czy ta nagrywarka jest dobra i polecana przez użytkowników. Bądź co bądź trochę kosztuje.

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam,
Ola.

Ja kupiłem nagrywajke 2-3 tyg temu. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Obsługa w miarę prosta (intuicyjna). Co chcesz konkretnie wiedzieć na temat tej nagrywarki?. Wszystko zalezy na co kladziesz duży nacisk.
Pozdrawiam
 

Olamill

New member
Witam,

Dziękuję Tobie za odpowiedź.

10 sierpnia zamówiłam nagrywarkę w sklepie i czekam teraz na realizację zamówienia.

Mam pytanie:
Czy jest instrukcja po polsku i czy czyta Dvix itp?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Ola.
 

pisk

New member
1. Sprzet sprzedawany w Polsce musi mieć polską instrukcję i ta nagrywarka taką posiada.
2. Instrukcja jest również na stronie internetowej sony.pl
3. Obsłguje divx ale tylko z płyty.
 

wesstman

New member
RDR-HX750 W jaki sposób załączyć potwierdzenie dźwiękowe ?

Kupiłem ostatni tę nagrywarkę . Przez chwilę, przy załączeniu nagrywania, potwierdzała funkcję dźwiękowo. Teraz tego nie ma. Proszę o pomoc, jak załączyć te "dzwonki". Z góry dzięki.
 

wesstman

New member
RDR-HX750 Po "wycięciu" fragmentu i przegraniu - widoczna jest pauza ...

Witam
Mam pytanie do użytkowników tego sprzętu. Robiłem edycję (wycinałem reklamy z filmu). Na dysku twardym, w miejscach edycji, film nie stopował, natomiast po przegraniu na płytkę , w miejscach edycji ("wycięcia") - zrobiła się chwilowa stopklatka. Używałem dubbingu (szybkie zgrywanie jednym przyciskiem). Czy jest może na to rada? , chodzi o to, żeby nie było tych zatrzymań ... Czy pozostaje tylko przegrywanie w czasie rzeczywistym ?
Z góry dzięki za odp.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powinno zniknąć przy kopiowaniu w czasie rzeczywistym. Materiał MPEG2 zawiera tzw. klatki kluczowe, które są miejscem, gdzie następuje fizyczne cięcie. Te klatki występują co 12 klatek filmu. Tak więc w przypadku cięcia pomiędzy nagrywarka wybiera sąsiadującą klatkę kluczową. Na dysku twardym nagrywarka potrafi to oszukać i odtwarzać z dokładnością do pojedynczej klatki. Jednak przy szybkim kopiowaniu na płytę to oszustwo już nie przejdzie. Stąd ta chwilowa pauza.

ArtS :)
 

wesstman

New member
Potwierdzenie dźwiękowe - Jak to załączyć ???

Nabyłem ostatnio tę nagrywarkę Sony. Nagrywarka na samym początku, przy załączeniu nagrywania, potwierdzała jego rozpoczęcie - dźwiękiem. Teraz tego nie ma (musiałem to jakoś przypadkowo wyłączyć). Może ktoś wie, jak załączyć te "dzwonki". Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry