trwałość akumulatorków w słuchawkach bezprzewodowych

Witam.
Pytanie jak w temacie. Ile lat będziemy cieszyć się słuchawkami bezprzewodowymi zanim akumulatorki się zużyją i będą krótko trzymać? Dziwi mnie, że ten temat jest nie poruszany. Każdy pyta jakie słuchawki najlepsze w danej cenie, jakie najlepsze do danej muzyki itp. A nikogo nie interesuje ile mu te słuchawki bezprzewodowe posłużą? Sam od kliku dni wertuje internet w tamacie zakupu słuchawek bluetooth, aż nagle naszła mnie wątpliwość. Wydam powiedzmy 1000 zł na słuchawki i co po 3 latach będę mógł je używać tylko przewodowo lub zgrozo będą się nadawać tylko na śmietnik?! Z tego co wyczytałem do tej pory to raczej producenci nie przewidują wymiany zużytych akumulatorów. Jakoś słuchawek na zwykłe paluszki też specjalnie nie widzę.
Proszę mnie oświecić w temacie jeśli o czymś nie wiem.
 
No ok. A znacie modele słuchawek, w których akumulatory są wymienne? Piszą, że w słuchawkach często ładowanych (mocno eksploatowanych) szybciej padają baterie. A jak ktoś używa rzadko i będzie pilnował stan naładowania to takie akumulatory wytrzymają powiedzmy te 5 lat?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Kup na kablu za połowę tej sumy i będziesz miał dwa razy lepszą jakość i nie będziesz się martwił bateriami :D aż tak przeszkadza cienki kabelek?
Jeśli ktoś się zastanawia jeszcze przed zakupem słuchawek bezprzewodowych wytrzymałością baterii to takie słuchawki są nie dla niego.
Nie będziesz miał radochy z nich, bo ciągle będziesz się przejmował tą baterią ;) więc odpuść sobie, dobra rada.
Poczytaj sobie tutaj do koloru do wyboru https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/
 
Ostatnia edycja:
Słuchawki na kablu już mam i używam z komputerem bo wejście audio mam na wyciągnięcie ręki. Do telewizora z kanapy już jednak mam ponad 3 metry i już mi się nie chce ich podpinać (człowiek z natury jest leniwy)... to raz, a dwa że właśnie zmieniłem tv i on nie ma wyjścia na jack tylko bluetooth audio.
Tak więc przydały by się słuchawki bezprzewodowe. A jak już je kupię to nie mam zamiaru się stresować kiedy padną, tylko chce być świadomym co kupuję.

PS. Stronę audiofanatyk znam i cenię. Nawet tam wczoraj wyczytałem, że średni cykl życia akumulatorków w słuchawkach to ok. 300 ładowań.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
No ciekawe rozwiązanie. Pytanie czy jakość dźwięku będzie lepsza drogą radiową niż po bluetooth? Jako źródło nadajnika by mógł mi służyć tv lub amplituner oba z możliwością podpięcia kabla optycznego. Mój TV Samsunga ma wbudowany nadajnik bluetooth audio, ale jaka jest jego wersja i czy obsługuje np. aptx to już nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji.
 

cezary69

New member
Bez reklam
No ciekawe rozwiązanie. Pytanie czy jakość dźwięku będzie lepsza drogą radiową niż po bluetooth? Jako źródło nadajnika by mógł mi służyć tv lub amplituner oba z możliwością podpięcia kabla optycznego. Mój TV Samsunga ma wbudowany nadajnik bluetooth audio, ale jaka jest jego wersja i czy obsługuje np. aptx to już nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji.
Z tego co wiadomo w smartfonach Samsunga na exynosie czyli ich własnych procesorach nie ma wsparcia dla aptx, a jaki procesor siedzi w tv trzeba by pogrzebać dobrze w sieci.
Co do jakości dźwięku czy drogą radiową czy przez BT tv i tak nie ma tam wybitnie mocnych parametrów co do dźwięku więc nie ma się czym przejmować. Jak jest dobre źródło to dobrze zagra i odwrotnie. I najważniejsze takie słuchawki są robione typowo do współpracy z tv, a co do jakości sennheisera nie musisz mieć obaw. Co Ci po super grających słuchawkach jak po 2 godzinach nie dasz rady je trzymać na głowie, bo są niewygodne. Dobre słuchawki do tv to takie, że i po 8 godzinach zapominasz, że nosisz je na głowie :)
 
Ostatnia edycja:
Z tego co wiadomo w smartfonach Samsunga na exynosie czyli ich własnych procesorach nie ma wsparcia dla aptx, a jaki procesor siedzi w tv trzeba by pogrzebać dobrze w sieci.
Co do jakości dźwięku czy drogą radiową czy przez BT tv i tak nie ma tam wybitnie mocnych parametrów co do dźwięku więc nie ma się czym przejmować. Jak jest dobre źródło to dobrze zagra i odwrotnie. I najważniejsze takie słuchawki są robione typowo do współpracy z tv, a co do jakości sennheisera nie musisz mieć obaw. Co Ci po super grających słuchawkach jak po 2 godzinach nie dasz rady je trzymać na głowie, bo są niewygodne. Dobre słuchawki do tv to takie, że i po 8 godzinach zapominasz, że nosisz je na głowie :)

No ja ostatnio słucham muzyki z amplitunera głównie korzystając z aplikacji Tidal na telewizorze i wydaje mi się że jakość jest ok. Dlatego chciałbym w miarę bezstratnie słuchać również muzyki z Tidala na słuchawkach. Mój amplituner nie obsługuje bezpośrednio Tidala tylko Spotify dlatego ratuje się apką z tv. Słuchając muzyki z telefonu (budżetowego Xiaomi) nie słyszę już różnicy Tidal w jakości HiFi a Spotify.

Z tego co widzę to słuchawki bezprzewodowe radiowe są mało popularne. Czyżby przez ich małą uniwersalność w stosunku do bluetooth? Do słuchania muzyki z telefonu poza domem używam słuchawek przewodowych dokanałowych HiFiMAN RE-400 i jestem zadowolony.
Muszę przyjrzeć się tym Senheiserom.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Słuchawki z transmisją radiową cyfrową mają stacje bazową, którą trzeba zasilać z gniazdka co ogranicza ich używanie, ale mają więcej zalet niż wad.
Możesz spokojnie chodzić po całym mieszkaniu i nie będzie zrywać połączenia czego o słuchawkach BT nie można powiedzieć. Możesz podejść do jakiegoś salonu i posłuchać jak grają to najlepsza metoda.
 
Do góry