Jak połączyć z komputerem?

woncker

New member
Kupiłem niedawno telewizor Toshiby 32w300Ps (btw bardzo polecam ten telewizorek, kupiłem za 1966 zł, a obraz na HD jest po prostu świetny, a na SD lepszy niż się spodziewałem ;) ) i mam zamiar połączyć go z komputerem. Nie wiem tylko, jakie wejście będzie do tego najlepsze i jaki kabel kupić. Wejścia jakie posiadam to:
- HDMI
- Scart (to raczej odpada)
- PC Input
- S-Video (5-pinowe)

Druga sprawa, to jak podłączyć to, od strony komputera... Moja karta graficzna jest dosyć stara (GeForce FX5200) i wejścia w niej są tylko dwa, a mianowicie:
- S-Video (5-pinowe)
- Wejście takie jak do monitora (chyba to samo co PC Input w tv)

Nie wiem czy warto zostawiać stary monitor i czy używać tv jako głównego monitora... U mnie w pokoju byłoby to trochę utrudnione, ponieważ tv wisi nad łóżkiem, i nie mam żadnego dobrego miejsca, na korzystanie z niego (chyba, że z łóżka :D). Słyszałem jednak, że najlepszą jakość otrzymuje się kiedy podłączy się tv jako monitor główny. Czy to prawda? Bo jeśli tak to może pokombinuje nad ustawieniem mebli w pokoju i zainwestuje w bezprzewodową myszkę i klawiaturę :)
 

jawer1

New member
woncker napisał:
Kupiłem niedawno telewizor Toshiby 32w300Ps (btw bardzo polecam ten telewizorek, kupiłem za 1966 zł, a obraz na HD jest po prostu świetny, a na SD lepszy niż się spodziewałem ;) ) i mam zamiar połączyć go z komputerem. Nie wiem tylko, jakie wejście będzie do tego najlepsze...

Witam
Ostatni też miałem taki problem jak kupiłem moją plazmę.
Po pierwsze . Zapomnij o S-Video
Najlepsze połączenie dla ciebie to połączenie kablem D-Sub (monitorowy)
Ja połączyłem tak:
Zakupiłem przełącznik (nie rozgałęźnik) sygnalu SVGA (ok 40 pln) oraz dwa kable D-Sub. Jeden kabel , krótki (1,8m) łączy kartę grafiki z przełącznikiem, a drugi (długość w zależności od potrzeb - u mnie aż 20m) łączy przełącznik z TV.
Jak chcę oglądać film to ustawiam obraz na monitorze, a następnie przełączam sygnał z monitora na tv i oglądam na plazmie.
 

woncker

New member
No to teraz zrodziły się 3 pytania...

1) Czy stosując rozgałęźnik sygnału byłyby mocno widoczne straty sygnału? Odległość TV od PC - 4m, odległość TV od monitora - 1m.

2) Znalazłem w internecie przełączniki, które mają służyć do podłączenia 2 komputerów pod 1 monitor. Czy to także działałoby w moim przypadku?

3) Do jawer1: Gdzie i jaki przełącznik kupiłeś? Jak on wygląda?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

EDIT: I jeszcze jedno takie pytanie... Czy jest jakiś program, za pomocą którego mógłbym ustawiać profile "rozdzielczościowe"? Chodzi mi o to, że monitor obsługuje inną rozdzielczość niż TV i chciałbym jakoś szybko, zmieniać rozdzielczości za pomocą takich właśnie profili...
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Trochę droższym i dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup nowej karty graficznej do komputera z wyjściem D-Sub i wyjściem DVI (koszt ok 300zł - np. Geforce 6600). Jedno wyjście łączymy z tv, drugie z monitorem i wszystko przełączamy softwarowo...
No i tutaj będą najmniejsze straty sygnału bo "po drodze" nie ma jakichkolwiek rozgałęźników, przełączników itp...
 
Ostatnia edycja:

woncker

New member
woncker napisał:
No to teraz zrodziły się 3 pytania...

1) Czy stosując rozgałęźnik sygnału byłyby mocno widoczne straty sygnału? Odległość TV od PC - 4m, odległość TV od monitora - 1m.

2) Znalazłem w internecie przełączniki, które mają służyć do podłączenia 2 komputerów pod 1 monitor. Czy to także działałoby w moim przypadku?

3) Do jawer1: Gdzie i jaki przełącznik kupiłeś? Jak on wygląda?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

EDIT: I jeszcze jedno takie pytanie... Czy jest jakiś program, za pomocą którego mógłbym ustawiać profile "rozdzielczościowe"? Chodzi mi o to, że monitor obsługuje inną rozdzielczość niż TV i chciałbym jakoś szybko, zmieniać rozdzielczości za pomocą takich właśnie profili...

Nie wierzę, że nikt nie potrafi odpowiedzieć na te pytania...
 

timbot

New member
Bez reklam
woncker napisał:
No to teraz zrodziły się 3 pytania...

1) Czy stosując rozgałęźnik sygnału byłyby mocno widoczne straty sygnału? Odległość TV od PC - 4m, odległość TV od monitora - 1m.

2) Znalazłem w internecie przełączniki, które mają służyć do podłączenia 2 komputerów pod 1 monitor. Czy to także działałoby w moim przypadku?

.......

EDIT: I jeszcze jedno takie pytanie... Czy jest jakiś program, za pomocą którego mógłbym ustawiać profile "rozdzielczościowe"? Chodzi mi o to, że monitor obsługuje inną rozdzielczość niż TV i chciałbym jakoś szybko, zmieniać rozdzielczości za pomocą takich właśnie profili...

AD1 - obawiam sie ze to sprawdzisz tylko empirycznie, ale jesli nie poprowadzisz kabla pomiedzy jakimis kablami zasilajacymi, lub blisko mocnej elektroniki to powinno wydac - choc najlepiej wypozyczyc kabel na tescik...
powiem tak - widzialem rozgaleznik z ktorym byly spiete dwa kable: 2 metry i 1 metr - zadnych strat nie bylo (na oko, a pod dluzszy kabel podpiety byl projetkor wysokiej rozdzielczosci, to byloby widac chyba zaklucenia gdyby byly jakies)... (wiec 2 metry a 4 to juz nie taka roznica)

AD. 2. - NIE - ty potrzebujesz sprzetu w druga strone - z kompa na dwa sygnały, a nie z dwoch kompow na jeden monitor.
(na marginesie: mam w robocie cos takiego - fajna sprawa, ma wlasny wzmacniacz sygnału i pilota zeby zmieniac zrodla....ale zupelnie ci nie pasuje)

co do profili rozdzielczosci - poszukaj "tweekerów" - programikow do podkrecania peceta, ktorys powinien miec cos takiego (np. na stronie instalki.pl)
kiedys w kartach ATI i VIA mozna bylo we wlasciwosciach karty wlaczyc kolo zegara taka ikonke z roznymi rozdzielczosciami, ale nie wiem jak to w g-forcach...
 
Do góry