Przegranie kaset VHS do formy cyfrowej - jaka karta (grabber) telewizyjna?

rafmik

Member
Hej
W trakcie porządków w domu znalazły się stare kasety VHS (takie małe z kamery + kasetka matka). Jest tam sporo pamiątek rodzinnych.
Chciałbym je przegrać sobie do formatu cyfrowego. Zorganizowałem już odtwarzacz VHS, ale nie mam karty telewizyjnej do komputera - muszę coś kupić.

Co wybrać? Zależy mi, żeby była to karta podłączona do PC po USB.
Znalazłem kilka takich kart w cenie od 30 do 100 zł - czy te karty są czegoś warte. Są to modele noname typu EasyCap, Gambrid, Medion, Media-tech, Cabletech itp? Chodzi mi o zgranie kilkunastu kaset VHS (do formatu np avi czy mkv) i tyle.

Jakiego grabbera wybrać?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Właśnie od kilku dni „walczę” w tym temacie.
Ja akurat chcę ocalić od zapomnienia kilkanaście filmów zrealizowanych na podstawie powieści mistrza horroru, jak o nim piszą, Stephena Kinga. Miałem obawy czy taśmy, które leżały 30 lat, jeszcze się do czegoś nadają. Okazało się, że wcale się nie posklejały, ani nierozmagnesowały. Działają, jak za dawnych lat.
Ja zakupiłem to urządzenie https://allegro.pl/oferta/easycap-video-grabber-cd-zgrywanie-z-vhs-5854029808 Żadnych problemów. Należy jedynie zwrócić uwagę, aby była to wersja z oprogramowaniem na płycie CD, bo są i bez niej. Ewentualnie można pokusić się o tą jego wersję https://allegro.pl/oferta/reflecta-video-grabber-cd-zgrywanie-z-vhs-dvd-7873409803 jeśli byłaby taka potrzeba.
Co do magnetowidu to najlepiej, w miarę możliwości, aby był on jak najwyższej klasy. Może okazać się koniecznością zakup dodatkowych przewodów, jak np. euro-cinch, jak w moim przypadku, co jest uzależnione od modelu (wyprowadzeń) magnetowidu.
Na YT jest sporo poradników w tym temacie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kup używaną stacjonarną nagrywarkę dvd Philipsa. Na allegro za grosze a komfort obsługi nieziemski.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W uzupełnieniu. Dołączone oprogramowanie do EasyCap umożliwia zgrywanie do formatu: VCD, SVCD, DVD i Long DVD. Lecz jeśli ma to być xvid, czy mkv, to niestety, trzeba poszukać sobie innego oprogramowania. Ja zgrywam do DVD. Lecz jest tutaj ograniczenie. Film, w zależności od długości, może zostać podzielony na części - po 3,99 GB, czyli płyta jednowarstwowa DVD. Przeważnie wychodzą dwa takie pliki. Są programy, którymi łączy się je w całość.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Lepiej poszukaj te filmy na dvd /bd na Amazonie itp.Takie starocie archiwizować z vhs-ów ????
 
Do góry