za malo wyjsc? jak polaczyc .....

Slots123

New member
Witam,

jestem posiadaczem juz kilkuletniego zestawu kina domowego Denon'a.
Zarowno na wyjsciu z DVD jak i na wyjsciu ze wzmaciacza mam jedynie nastepujace wyjscia obrazu:
- component video 1x
- s-video 1x
- chinch zwykly zolty 1x
- av1 - eurozlacze (tylko na dvd)

w chwili obecnej polaczenia mam nastepujace:
- dvd -> projektor Infocus => component
- dvd -> stary OTV Sony => chinch video zolty

teraz bede zastepowal starego Soniacza plazma i zastanawiam sie jak to polaczyc???
przydal by sie drugie wyjscie component ale go nie ma, a jeden zajmuje projektor.
zostaje chyba tylko s-video, no bo jesli polacze plazme przez chincha lub euro to pewnie wyjdzie kaszana ....

no ale zeby nie bylo za latwo ... zauwazylem ze niektore "nowe ale tansze" modele plazm (np Samsung C91H) nie maja wejscia s-video .... i co teraz? jak podlaczyc plazme ???

bede dzieczny za pomysly .....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kaszana przez Euro, to mit. Denon na pewno obsługuje tryb RGB na tym złączu, więc jakość powinna być nieznacznie tylko gorsza od komponentu.

ArtS :)
 

Slots123

New member
RGB na Euro

o to znaczy tryb RGB na Euro?
mam kupic specjalny kabel Euro-Euro obslugujacy ten tryb, czy jakas przejsciowke typu Euro-component ???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kabel musi być tzw. full-wired, czyli 21-żyłowy, ekranowany. Najlepiej firmowy. Być może już taki kabel posiadasz. W DVD sprawdzasz, czy w opcjach nie trzeba ustawić trybu RGB. Jeśli nie, to znaczy, że jest tam z definicji. Podłączasz DVD do wejścia Scart RGB w telewizorze i gra.

ArtS :)
 
Do góry