TV do 10k - OLED? LCD? 65'' 75''?

YouAreNext

New member
Witajcie,

poszukuje TV do salonu. Byłem już w sumie zdecydowany na LG OLED 65'' C8, ale zacząłem się zastanawiać czy ten Oled będzie dla mnie odpowiedni i czy ewentualnie nie warto kupic większego telewizora LCD. Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? między 1-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy bokiem i na wprost - tak kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna od zachodu - będą świecić w TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plasma Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, HDR, niski input lag, szybki i sprawny smart TV, możliwość puszczania filmów z serwera sieciowego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Vectra, Netflix, PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, Naim Uniti Atom, Dekoder Vectra
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3 w tygodniu i 5-6 w weekendy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową - nie lubie jak odbija się coś w ekranie zasłaniając obraz
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, dokumenty, bajki dla dzieci
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, netflix, youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4 - 2-3x w tygodniu po 1-2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? min 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? płacisz dużo kasy, a włączysz zwykłą TV czy Netflix i obraz szału nie robi. Nie lubie jak system zamula
19. Preferencje co do marki? mam dobrą opinię o Samsungach i dużo dobrego czytałem o LG - jestem otwarty na wszelkie propozycje o ile warto kupic dany TV
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10k - im taniej tym lepiej oczywiście

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? pewnie tak
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Sony KD-75XF8596 - 6900zł
Samsung UE75NU8002 - 6990zł
Philips 75PUS8303/12 - 7300zł
Samsung UE82NU8002 - 8500zł
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli nie oglądasz dużo kanałów informacyjnych ze statycznym logo czy ramkami to OLED-a możesz brać śmiało, np Panasonic 65FZ800 za 7-8 tyś
Sam musisz zdecydować co lepsze dla Ciebie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie , masz specjalne oferty i na
Philipsa 75PUS8303 i na Oled LG 65Bc8.
Ale kasy wystarczy nawet na Philipsa 65Oled 903.
 

lll

New member
A, był weekend bez VAT, w Euro i MM, fakt. Nie wiedziałem, że wyglądało to aż tak korzystnie. Inna sprawa z dostępnością niektórych modeli, np. 75- i 82-calowych Samsungów w Euro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 82NU8002 - już skończony.
Jest już od ręki nowy model Qled 82Q60 za 15.500 zł

Ale III - jakie masz warunki i potrzeby to są jeszcze inne modele w specjalnych cenach dla niebieskich .
 

FPPfan

New member
Eee wcale nie... Model NU8002 można bez problemu dostać zarówno online jak i lokalnie (u siebie w mieście widziałem w dwoch sklepach). Mam wersję 65" i jest super :) Ale czekam aż stanieje wersja 75" (jak na razie staniała do 6399zł) :p

Serie "Q" są stanowczo za drogie i poza zasięgiem większości statystycznych Polaków (w tym mnie)...
 

FPPfan

New member
Nawet jeśli nie jest produkowany to jest jeszcze łatwo dostępny i ma bardzo przystępną cenę jak na jakość którą oferuje :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy ktoś napisał , że jest zły ?
Tyle, że wkrótce się skończy.
Konkurencja w klasie też gra bardzo dobrze, a często ma też znacznie lepsze wyposażenie.
 
Do góry