Prośba w wyborze rozmiaru TV...

FPPfan

New member
Witam

Chciałbym prosić o poradę co do wielkości TV w salonie. Teraz mam stary LCD 55" (Samsung LE55B651) który już się mocno psuje... I chciałbym go wymienić na coś nowego w większym rozmiarze. Mój wybór padł na samsungową serię NU8000. Rozważam dwa rozmiary: 65" i 75". Zrobiłem graficzną symulację jakby prezentowały się obydwa rozmiary na ścianie w salonie. Odległość oglądania TV wynosi 2-2,5m (z kanapy) i czasem 3-4m (przy stole). Żona upiera się nad 65" a mnie się marzy 75"... Tyle że 75" ledwo się tam mieści lekko nachodząc na włączniki światła... Za 65" przemawia mniejszy pobór energii (118W vs 155W) a za 75" znacznie większa powierzchnia ekranu zapewniająca kinowe wrażenia z oglądania filmów czy grania w gry (pod TV jest podpięty gamingowy laptop). PS. Wózek z dzidziusiem na zdjęciach załapał się gdyż córka akurat zasnęła i nie chciałem jej ruszać ;)

Teraźniejszy TV 55":
cxmrma3g393u.jpg


Symulacja TV 65":
a8u5amlh39pr.jpg


Symulacja TV 75":
70icjpv88nd6.jpg
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Ile możesz maxymalnie przeznaczyć na tv?
Wizualnie to zdecydowanie 65 wygląda lepiej.
Ale jak to mówią cali nigdy za wiele :)
 

FPPfan

New member
To nie cena jest problemem bo mogę kupić zarówno 65" jak i 75" z serii NU8000 ale fakt czy ten 75" nie jest za duży i niepraktyczny i nie wygląda debilnie w niewielkim pokoju...
 

darekgra

Member
Pytałem o cene, bo może zastanawiałeś się nad Oled.
Wg mnie gdyby nie było tych włączników to tv można by lekko odsunąć od szafki i wtedy ok, a tak to wygląda trochę jak wciśnięty na siłę.
 

FPPfan

New member
No niestety 75" ma taką szerokość że z lewej strony dotyka szafki a z prawej zachodzi 15mm na wyłączniki... (co prawda będzie odstawał od ściany bo sam uchwyt do TV odstaje od ściany jakieś 7cm plus sama ramka TV też ma 5cm więc sam TV do wyłączników nie dotknie i będzie od nich odsunięty na przynajmniej 10cm)...
 

darekgra

Member
Jeśli 75 cali to zrób symetrycznie aby byłą identyczna odległość od szafki i od krawędzi ściany, włączniki zostaną całkowicie zasłonięte ale dostęp do nich będzie.
Jeśli 65 cali to idź w oled jeśli zbyt dużo nie grasz.
 

FPPfan

New member
Jeszcze zamieszczę dwa zdjęcia do lepszego zobrazowania sytuacji:

Rzeczywista minimalna odległość TV od ściany:
8pzwac82qo39.jpg


Widok na odległość kanapy od TV:
i35rl0li8s2p.jpg


Przesunięcie TV na środek ściany nie podoba mi się gdyż straci się symetria wobec komody, kolumn, półki a do tego pełne zasłonięcie włączników światła nie wchodzi w grę...
 

darekgra

Member
no to nie masz zbytnio pola manewru :)
komodę i głośniki możesz przesunąć, trochę gorzej z półką, moim zdaniem włączniki będą lepiej wyglądać zasłonięte całkowicie niż te kilka cm.
 

FPPfan

New member
Ubolewam nad tym że Samsung nie robi już modeli 70" swoich telewizorów... Taka 70-tka by pasowała idealnie... :)
 

FPPfan

New member
A które modele są dobre z 70" ? Na Allegro widziałem tylko LG, Sharp, TCL i Sony ale nie znam tych modeli bo szczerze mówiąc zawsze byłem wierny Samsungowi...
 

FPPfan

New member
No i kupiłem 65"... I powiem że niestety nie jestem do końca zadowolony... Uległem mocnym namowom żony na tą przekątną i ostrym protestom wobec 75" i teraz troszkę żałuję... Od razu po pierwszym odpaleniu TV czegoś mi jednak brakowało - pomimo że obraz jest super (jasność, kolory, czas reakcji matrycy) to mógłby być jednak większy (nie ma efektu WOW ! po przejściu z 55 na 65"). Cóż... następny może będzie 75" :p Wstawiam fotkę jak się prezentuje taki TV realnie na ścianie.

lek9v66tedom.jpg
 

darekgra

Member
Wizualnie wygląda bdb. Ach te kobiety ile przez nie kłopotów :)
Odległość oglądania masz ok do tego calażu, jest dobrze, za rok dwa będziesz miał znów pretekst aby wymienić tv.
 

kaziu106

Member
Tv zakupiony więc pewnie już po ptokach..;-) ale gdyby istniała możliwość wymiany na większy...to może przy okazji wymienić by szafkę na węższą, wtedy nie trzeba by przenosić włączników i wystarczyłoby przenieść tv delikatnie w lewo. ps. w sumie ja też walczę z żonką o rozmiar tv...55 vs 65 ( odległość ok. 4.5 m. ) Po tym poście wiem, że muszę z nią wygrać ;-) Bo pewnie tak samo jak kolega będę miał niedosyt....( wiem, że przy mojej odległości można i większy ale te 65 w przesiadce z 48 to przynajmniej nie grozi rozwodem ;-)
 
Ostatnia edycja:

FPPfan

New member
No i tak marudziłem... tak narzekałem... aż wymieniłem na 75" :p Co prawda żona niezadowolona ale myślę że szybko się przyzwyczai :D Ogólnie przesiadka z 65 na 75 robi wrażenie (^.^) Teraz jest efekt WOW ! Gry i filmy jak w kinie :) Warto było na samym początku posłuchać swojej intuicji ;)

Jedyną różnicą (poza oczywistą - rozmiarem) jaką zauważyłem względem wersji 65" jest mniejsza jasność obrazu na tych samych ustawieniach.

2wo8irxp728i.jpg
 
Do góry