Prośba w wyborze rozmiaru TV...

basket4rap

Member
Bez reklam
Bardzo dobry wybór ;)
Miałem podobną sytuację do Twojej. Mianowicie miałem 65 cali z odległości 230 cm i zamieniłem kilka dni temu na 75 i cytując siebie z innego wątku: "75pus8303 zawisł a wczoraj bym pierwszy seans. Aquaman (wersja 83 gb) zbił mnie jakością i dźwiękiem w łóżko, niemalże do jądra planety. Nad wyraz piękny obraz, wcześniej mi nieznany, zapierający dech w piersiach (szczere, siłą rzeczy subiektywne wrażenia). Taki panel przy 230 cm do ekranu, to już namiastka kina i coś niesamowitego, zwłaszcza przy takiej jakości telewizora. Kolory bajka i czerń jak na IPS niespodziewanie świetna. Kupiony oczywěście tutaj bo ceny super, sprawdzony, najlepsze wsparcie i znakomite gratisy. Nie wiem czego mógłbym chcieć swięcej, ludzie piszą, że HDR ubogi bo jasność na poziomie 430, ale ciężko mi sobie wyobrazić aby obraz mógł być lepszy pod tym względem (przy scenach gdzie wrażenia z HDR coś najbardziej widoczne) jednocześnie zachowując przy tym naturalność, bo nawet teraz jak dla mnie, to jest już "zbyt ładny". Zresztą inne tv z rzekomo większym HDRem większą jakość wytrzymują przecież tylko kilka sekund."

08253b6ff99f306b.jpg


013b97af2cabcc4b.jpg
 

Alf2

New member
Ja mam odległość 2,50m od 55 calowego tv i niestety jakość meczów i filmów z dekodera nc+ 4k oraz filmów na Netflixie (max jakosc) mnie nie zachwyca.
Fakt, kupując tv kilka miesięcy temu przymierzałem się do 65 cali, ale nie wszedł mi na szerokość (głośniki po bokach).
Na 65 lub 70 calach to byłaby dla mnie tragedia, ale ja jestem wybredny, jak chodzi o jakość obrazu[emoji3].

P.s Z jakiego źródła bierzecie filmy o rewelacyjnej jakości?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ja mam odległość 2,50m od 55 calowego tv i niestety jakość meczów i filmów z dekodera nc+ 4k oraz filmów na Netflixie (max jakosc) mnie nie zachwyca.
Fakt, kupując tv kilka miesięcy temu przymierzałem się do 65 cali, ale nie wszedł mi na szerokość (głośniki po bokach).
Na 65 lub 70 calach to byłaby dla mnie tragedia, ale ja jestem wybredny, jak chodzi o jakość obrazu[emoji3].

P.s Z jakiego źródła bierzecie filmy o rewelacyjnej jakości?


Ja telewizji praktycznie nie oglądam, jedynie czasem do grania w 4k (podłączony pc), a głównie to filmy (dobre 1080p lub 4k hdr).
 

FPPfan

New member
Ja też bardzo sporadycznie oglądam telewizję :) TV jest podpięty do kompa poprzez HDMI i to z niego puszczam wszystkie materiały (głównie 1080p a teraz także 4k) :) No i oczywiście także gry :D Ale tu wchodzi w grę jedynie FullHD bo na 4k moja karta graficzna jest za słaba...
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ja też bardzo sporadycznie oglądam telewizję :) TV jest podpięty do kompa poprzez HDMI i to z niego puszczam wszystkie materiały (głównie 1080p a teraz także 4k) :) No i oczywiście także gry :D Ale tu wchodzi w grę jedynie FullHD bo na 4k moja karta graficzna jest za słaba...


A jak puszczasz z pc filmy 4K HDR to w jakim playerze, aby w ogóle był obraz z HDR?
Czy po prostu tak jak ja prosto z USB i nie trzeba się bawić z obsługą playerów na pc, które wykryją HDR?
Swoją drogą to zauważyłem (na różnych tv), że nawet filmy FullHD lepiej wyglądają jak się je puści bezpośrednio z tv na usb niż przez kompa.
 

FPPfan

New member
W sumie nie myślałem nad tym ;) Filmy puszczam prosto z kompa poprzez Media Player Classic z pakietem kodeków K-Lite Mega Codec Pack ;)
 

Alf2

New member
Chciałbym uniknąć ściągania plików na kompa, dlatego dawniej używałem Kodi na nvidia shield, ale ostatnio coraz gorzej to działa, wiec wszedłem w Netflixa...
Spodziewałem się tam lepszej jakości, ale niestety...
 

basket4rap

Member
Bez reklam
W sumie nie myślałem nad tym ;) Filmy puszczam prosto z kompa poprzez Media Player Classic z pakietem kodeków K-Lite Mega Codec Pack ;)


To przy takim puszczaniu a puszczaniu bezpośrednia z tv przez usb (gdzie wykrywa HDR do tego) to różnica jest tak kolosalna, że to niemalże dwa różne filmy ;)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Chciałbym uniknąć ściągania plików na kompa, dlatego dawniej używałem Kodi na nvidia shield, ale ostatnio coraz gorzej to działa, wiec wszedłem w Netflixa...
Spodziewałem się tam lepszej jakości, ale niestety...


No to albo wóz albo przewóz, na Netflixie przepustowość jest maksymalnie 15.24 mb/s, natomiast na Aquamanie, którego ostatnio oglądałem to 81.98 mb/s.
 
Do góry