Prośba o pomoc w wybraniu Smart tv 49-50 "

pablo78

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Najczęściej na wprost, ale laty są ważne.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Świeci, po południu, ale mam rolety

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Tania plazma Samsung 43" z 2012 r, modelu nie pamiętam

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ze względu na dzieci powinien mieć ciężką i stabilną podstawę. Wisieć nie może, mam w meblach wnękę akurat na tv.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, 4K, rzadko SD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner SAT, DVBT, konsola

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? HD z tunera

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Netflix, youtube itp

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadko, raz na tydzień

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? min 49" max 50

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie ma nic takiego.

19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Sony, Panasonic, Philips

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do około 4 tys

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK jeśli cena nie przekroczy ~300 zł

Witam.

Tak jak napisałem, ważna jesteś dla mnie stabilność podstawy, gdyż tv ma stać na meblu, a mam małe dzieci. Córka do jakości obrazu to jestem laikiem, mogę napisać jedynie ze dobrze byłoby gdyby appki działały płynnie, ważna w obrazie jest dla mnie czerń. Oglądam też dość dużo piłki nożnej. Ekran nie może być większy niż 50" ze względu na wnęke w meblu.

Z góry dzięki za pomoc

Gesendet von meinem G3221 mit Tapatalk
 
Do góry