TV UDH do 3000-3500 zł

tomek_cz

New member
Witam, potrzebuje pilnej pomocy w kierunku zakupu TV. Zastanawiam się czy poczekać tak do lutego/marca - wtedy producenci wypuszczą nowe modele na rok 2019 ? Kolejna sprawa, która mnie nurtuje - wczoraj - ze swoim pendrive i materiałami do testów - sprawdziłem trzy modele, które mnie zainteresowały:
- philips 55Pus8303
- LG55sk8100
- i jakiś 49 calowy sony za 2600-2700 ale z matrycą 50hz
i o dziwo - najgorzej wypadł w teście najdroższy czyli philips mimo matrycy 120 hz, klatkowanie, poszarpane krawędzie momentami i problem z odczytem pendrive. Do tego zamulały android i wolno reagujący pilot. Jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia - plastik... Pozytywnie zaskoczył mnie LG - lepsza jakość obrazu - choć nie do końca zwaliła mnie z nóg - do tego aluminiowe ramki i zdecydowanie mniej tandetnego plastiku, kolejna sprawa zachwycony byłem pilotem magic remote i AI Thinq. Jak dla mnie lepszy system niż android u philipsa. Mam wrażenie, że róznicę w cenie dopłaca się głównie za ambilight ...Na koniec totalna niespodzianka - byłem zaskoczony niesamowicie - i tutaj moja prośba czy może ktoś mi to wyjaśnić ? Najlepsza jakość obrazu wg mojego oka na zwykłym 50 hz SONY - w porównaniu z 120hz matrycami podanymi wyżej.
hmm ?

Kilka pytań:
- czy jest sens kupować 120hz ? skoro nie widzę żadnej róznicy i nawet śmiem twierdzić, że teoretycznie słabsza matryca ma lepszy i wyraźniejszy obraz ?
- czy do mojego pokoju 55 cali nie będzie za duże ?
- jakie inne modele możecie mi polecić w tej cenie ?
- i jedno z ważniejszych pytań - które mnie nurtuje - hmm pilot magic remote będzie działał na dekoderze cyfrowego polsatu czy nadal będe musiał przełączać kanały pilotem od dekodera ?
czy po prostu podpinam pod tv dekoder a kanały przełączam pilotem od tv jak z naziemnej tv ?

Ankieta
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3m x 4,5 m tj. 13,5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na komodzie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od lewej strony - rolety dzień/noc przeważnie opuszczone
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 32 cale - LG - LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? w szczególności - jakość obrazu, płynne działanie, przyzwoity imput lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, czasami 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? za jakiś czas PS4pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?+/- 5-8 godz.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? hmm matowa choć niekoniecznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport - piłka nożna, zwykła telewizja, czasem film/serial
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? zamierzam - głównie YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, PS4pro
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 60/40
17. Preferencje co do wielkości? 49" - 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? --
19. Preferencje co do marki ? Brak, ale raczej Sony Samsung LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-3500 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? na chwilę obecną nie - może w przyszłości
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz 55" to powinieneś brać model z extra płynnością:
- Philips 55PUS8303 za 3650 zł
- Samsung 55Nu8042 za 3499 zł
- TCL 55X2 za 3499 zł

Z modeli 49"
- Philips 49PUS8303 za 3150 zł
- Sony 49XF9005 za 4199 zł
- 49SK8100 za 2599 zł

A może dozbieraj do nowego Oleda 55"- jest w specjalnej ofercie dla niebieskich
55X93 z DV.
 

tomek_cz

New member
Jeśli chcesz 55" to powinieneś brać model z extra płynnością:
- Philips 55PUS8303 za 3650 zł
- Samsung 55Nu8042 za 3499 zł
- TCL 55X2 za 3499 zł

Z modeli 49"
- Philips 49PUS8303 za 3150 zł
- Sony 49XF9005 za 4199 zł
- 49SK8100 za 2599 zł

A może dozbieraj do nowego Oleda 55"- jest w specjalnej ofercie dla niebieskich
55X93 z DV.

OLED niestety odpada. 49" chyba nie ma sensu skoro mam miejsce na większy i w dodatku oglądam w takiej odległości jak podałem... Nic z androidem nie chce, TCL jakoś marka mnie odstrasza, a co do Philipsa 8303 już miałem brać ale zobaczyłem na żywo i się zawiodłem... Coraz mocniej zastanawiam się nad lg 55sk8100 - tylko tutaj mam wątpliwości co do tej jasności i efektu słabego hdr. Nie wiem jak wypadł by u mnie w pokoju, gdzie okno mam z lewej str tv i cały czas zasłonięte rolety dzien/noc. Co możesz jeszcze doradzić? :)
PS. Szkoda, że nie można scalić dwóch tv w jeden, tj. Wykonanie, pilot, system od LG 8100 z ekranem od Samsunga 8042 heh :) :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro chcesz ekran Samsunga, to w czym problem.
Pilot akurat od Samsunga, to jeden z lepszych wynalazków i nie ma androida.
Poczytaj forum, czy testy w sieci, większość siedzi na tym Samsungu.
 

tomek_cz

New member
Skoro chcesz ekran Samsunga, to w czym problem.
Pilot akurat od Samsunga, to jeden z lepszych wynalazków i nie ma androida.
Poczytaj forum, czy testy w sieci, większość siedzi na tym Samsungu.

Zostały dwa modele z których będę wybierał...
-Samsung ue55nu8042 va tizen
Vs.
-lg 55sk8100 ips webos

Który z tych dwóch modeli lepszy będzie do zwykłej tv i czy będzie możliwość sterowania jednym pilotem z podpiętym multiroom Polsatu? (dekoder dodatkowy)
 

tomek_cz

New member
hmmm
Jeszcze nic nie kupiłem - cały czas się waham ;(

Samsung ue55nu8072 czy LG 55sk8100 ??

Więcej oglądam wieczorami, rolety praktycznie zasłonięte, tv głównie do cyfrowego polsatu + czasem jakiś mecz piłki nożnej + sporadycznie ps4pro do tego netflix, hbogo i youtube.... odległość od tv 2,2 - 2,6 m - dwuosobowa kanapa - oglądanie na wprost lub minimalne odchylenie. Który model wybrać ? Czy ten Samsung ma alu pilot i jak z podświetleniem matrycy w stosunku do LG ? Kolejna sprawa - czytałem o smużeniu w Samsungu ? Może ktoś się do tego odnieść ?

Pozdrawiam
 

dlpx

New member
Te dwa modele, które wymieniłeś mają różne matryce. Samsung ma VA, a LG IPS. Każda ma swoje plusy i minusy. Może to zadecyduje o twoim wyborze?
 
Do góry