Jaki TV 75" do 20k?

Rodrik_AR

New member
Witam,

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wymiany mojego Pioneera Kuro 50" na nowy TV.
Odwiedzam sklepy i przeglądam internet i tylko pomnażam dylematy.
Uwarunkowania:
Odległość od TV - 3 - 3.5 m
Pomieszczenie - ciemne 30 m2
Ilość oglądających - zazwyczaj dwie osoby
Co oglądam - NC+ różne programy, różnej jakości, filmy Netfix z mi box 3
Co mnie denerwuje w TV - zła jakość (Pioneer wysoko postawił poprzeczkę)

Natalnum wyborem byłby LG 77 C8, ale jest zbyt drogi.
Rozważam jeszcze Samsunga Q9FN, Sony ZF9 (ponoć dużo gorszy od ZD9?) lub (z bulem) zejście do 65" i wtedy np: Sony AF9 ze względu na najlepszy odbiór "zwykłej" - różnej jakości TV.
Ewentualnie Panasonic 950 lub LG C8?

Mam też oczywiści obawy co do wypaleń w TV OLED, ale też boję się rozczarowań po przejściu z Pioneera na LCD.
A może poczekać co przyniesie rok 2019?

Absolutnie odpadają marki typu TCL itp..

Proszę o Wasze sugestie. Może ktoś z Was miał podobny dylemat i go rozwiązał?
 

wucash

Active member
Bez reklam
Mimo wszystko poczekaj, najbliższe miesiące pokażą co nowego zaoferują producenci i na pewno wpłynie to na ceny obecnych modeli. Wspomniany 77C8 może stanieje do twojego budżetu, zwłaszcza że za zachodnią granicą da się go kupić w tych pieniądzach....
65 cali odpuść w przedbiegach :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy tym budżecie i założeniu, że ma to być 75", a nic więcej, poczekałbym co pokaże rok, albo brał teraz 77 Oleda. Żadnych innych za taką kasę premium. To za rok, dwa będzie warte mniej jak połowę, a nowości wyjdą lada chwila. Sam zrobiłbym dokładnie tak samo, ale na szczęście (lub nie), nic poniżej 80" mnie nie interesuje.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ja też będę przed takim dylematem ale myślę za minimum rok. Budżet raczej podobny będzie ale poniżej 85 nie schodzę :D :D :D
 

Rodrik_AR

New member
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Też w swoich przemyśleniach najbliżej mi do decyzji, że powinien to być OLED 77"
Czytałem na tym forum, że w Niemczech w MM były już promocje w granicach mojego budżetu na C8 77"
Wolałbym kupić z naszej dystrybucji, ale dla takiej różnicy warto chyba jednak rozpatrzyć zakup u sąsiadów. Może też ten rok przyniesie jakieś lepsze ceny?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja dla przykładu nie kupię juz wielu produktów w PL, wolę obsługę klienta za granicą. Bez łaski, wywodów i tłumaczenia się, jaki to klient jest zły jak dojdzie do awarii, czy problemow. To się niestety u nas często zdarza, a wszystko jest dobrze, jak się kupuje. Gorzej, jak się zaczną problemy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oleda 75 jeszcze trzeba będzie dozbierać.
Jest lepsze rozwiązanie które zastosowało już kilkadziesiąt osób myślących o zakupie właśnie Oleda 77.
Zakupić dziś 75" dobry do 10 tyś zł , przeczekać 3-4 lata i za ten czas zakupić Oleda 77" w cenie około 12 tyś zł.
I ma się dwa extra modele w cenie dzisiejszego jednego i to z zakupem świeżynki za 4 lata pewnie już z FRC.
A obecny 75" zakupić z prezentacją w domu.
 
Do góry