Dolby Atmos dla słuchawek, hit czy kit?

wolfikx

New member
Do win 10 można w ms store dokupić dodatek dolby atmos for headphones.

Z ciekawości uruchomiłem tryb testowy i testuję, porównuje do standardowego windows sonic na słuchawki. Chciałem poznać wasze opinie.

To co zauważyłem to, że jest spora różnica ale wtedy gdy dźwięk jest dolby. Przy standardowym multichannel różnica jest niewielka.
 

wolfikx

New member
Pic na wodę jak ze słuchawkami 5.1.


Pic na wodę jeśli chodzi ogólnie o efekty przestrzenne na słuchawkach stereo czy jeśli chodzi o to, że nie ma różnicy pomiędzy dekodowaniem sonic (wbudowany w win 10) a DolbyAtmos?


Dla tych co nie testowali, sprawdźcie.
Kilka minut roboty, demo podłączone do instalacji robi mega wrażenie i mam wrażenie, że na Dolby Atmos dla słuchawek jest efekt o wiele lepszy niż standardowy sonic.


Dodatkowo zainstalowałem Forza 4 z DolbyAtmos a to już inna liga, wręcz czuć dźwięk.
Na słuchawkach efekt naprawdę fajny, dla porównania odpaliłem na zestawie surround.
Wow, mam wrażenie, że wrażenia z gdy z dobrym dźwiękiem przestrzennym przenoszą rozgrywkę n ainny poziom. Gra dostaje dodatkowego wymiaru, można to porównać jak przeskok pomiędzy 2D a 3D :) a na pewno czuć różnicę bardziej niż pomiędzy grafiką full-hd czy 4K (taka analogia). Wolałbym rozgrywkę full-hd i dolby Atmos niż 4K i stereo.


Nawet moje dzieciaki powiedziały, że jadą ze mną w samochodzie :p
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A znasz to?

Zaloz zwykle sluchawki stereo, najlepiej nauszne i odpal to z youtuba.

[youtube]8IXm6SuUigI[/youtube]
 

wolfikx

New member
Tak, znam i powiem, że na zwykłych kodekach jest OK, po włączeniu standardowego sonic otrzymujesz dodatkową głębię.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
https://www.asus.com/pl/Headphones-Headsets/STRIX_71/

Tu podobno nie ma picu. Słuchawki wyposażone w 10 przetworników, które jako jedyne chyba na rynku dają dźwięk przestrzenny a nie symulują go jak słuchawki z Virtual Surround Sound.

A tak na marginesie ich cena mocno spadła.
"smiech" ale fizyczne przetworniki mają czyli surround prawdziwy może być.

vvv parabolic? Fajne ale zobacz na razie mamy wymienione 2 szt z milionów oszukujących na 5.1.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
A o tych słuchawkach "plantronics rig600" ktoś słyszał?
Trzeba powoli zacząć myśleć o słuchawkach bo dzieciak za 4 miesiące się pojawi.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig
Zasugerujesz coś godnego uwagi?

Ciekawe są Sennheiser HD 4.40 BT, miałem z tą firmą już styczność i brzmienie mi odpowiada:)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po odsłuchaniu kilkunastu jestem zniesmaczony.
Wiem, że w przypadku słuchawek cena nie gra.
Słuchałem po 150zł, 300zł, 600zł i 1500zł i nie ma tu żadnej zależności względem ceny.
Przypaliłem się na takiego Pionka (wizualnie mi się spodobał), a niskich ma ZERO.
Dedykowany raczej do specyficznej muzy.
Istotne jest też dla mnie to, żeby można było sparować min. z 2 urządzeniami, a takie topowe Sony, ponoć mogą tylko z 1 urządzeniem. Absurd.
Wkurzyłem się i kupiłem na przeczekanie tanią Motorollę, fajne niskie, reszta jak najbardziej do typowych seansów, gier, niczym nie odstawała, a wręcz wypadły lepiej jak kilka dużo droższych.

Testowałem na wybranych fragmentach filmowych i muzie którą znam doskonale.

Tych Twoich nie znam, ale chciałbym jeszcze przetestować JBL E50.
Interesują mnie tylko i wyłącznie wrażenia filmowe, żadne audiofilskie, co nie znaczy, że nie będę słuchał, ale w mojej muzie mają zagrać co najmniej przyzwoicie.
Nie interesują mnie żadne pseudoaudiofilskie, te zupełnie się nie nadają do tego.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak znajdę chwilę to podskoczę odsłuchać Sennheisery do znanego w Krk sklepu z tymi fantami, może będą mieć też te jble.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie obecnie podstawą są słuchawki wokółuszne, pierwszy i podstawy powód, to wygoda i komfort.
Ucho w żaden sposób nie jest dociskane, a to chyba najbardziej mnie irytuje, reszta, to oczywistość, lepsza jakość z uwagi na większą budowę, lepsze przetworniki itp.
Wybór więc się mocno zawęża.

Jeżeli chodzi o Sony, to już takie XM3 mogą być tylko parowanie z 1 urządzeniem.
Absurd.
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
XM2 również, ale tu nie chodzi o to, że sparowane są tylko z 1 urządzeniem bo takiego ograniczenia nie ma, chodzi o to, że na raz nie mogą być podłączone do więcej niż jednego źródła BT np: laptop i telefon

PS: Ja się zastanawiam czemu denon/marantz nie ma opcji BT dla słuchawek??
 
Do góry