Dolby Atmos dla słuchawek, hit czy kit?

Ataszek

Active member
Bez reklam
Widzę, są na OLX. Może faktycznie spróbuję.

Miałem je w domu na kilka dni ale oddałem bo okazało się że mój TV ma tylko BT jednostronny i potrzebny jest adapter więc oddałem a porównywałem z kilkoma innymi (JBL E55, Sony 950 i jeszcze jakieś - nie pamiętam) - cena/jakość bardzo dobra no i wygodne to dla mnie bardzo wazny aspekt.
Nie wiem czy ich nie kupić i zostawić sobie do fona czy ewentaulnie pod adapter do TV czy ampli awaryjnie ?
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Sennheisery odebrane z mediaexpert i mam mieszane uczucia. Niby grają fajnie, dobra średnica, fajny bas czego brakowało mi w innym senkach, ale mam pewien problem, który mnie mega irytuje - grają cicho. Czy z tidala w S9 czy z tv nie ma szału z głośnością. W telefonie i tv głośność na full, a one grają dużo ciszej niż Jays a five dokanałowe. Sterowanie głośnością jest jakby jedno wspólne guzikami na słuchawkach albo urządzeniem.
 

wolfikx

New member
Nie ma apki do telefonu? W Sony mam 2 kontrole głośności, jedna w słuchawkach lub apce druga w źródle Bluetooth np: komputer.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Poszukam później, póki co testuje. Parując z tv i oglądając filmy dźwięk jest fajny, W Blade Runner 2049 początek filmu brzmi super, basik fajnie pracuje, gdyby dało się odrobinę głośniej.

Edit
Apka bardzo uboga, nie ma tam nic dodatkowego co by zwiększyło głośność. Wolfikx Twoje Sony głośno grają?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sklepie kilka modeli które odsłuchiwałem, właśnie zadziwiająco słabą miało głośność, a znowu inne zupełnie przeciwnie. Potem któryś gość w recenzji również na to się skarżył, więc coś jest na rzeczy i wodocznie nie wszystkie mają odpowiednią skalę, moje akurat grają mocno i głośno.
Może u Ciebie kwestia apki właśnie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Z tv również nie grają mega głośno. Podobno w UE jest jakieś debilne rozporządzenie o dopuszczalnej głośności dla słuchawek... Muszę się przespać z decyzją bo nie wiem czy nie wrócą do sklepu o ile w ogóle można to w mediaexpert zwrócić, zakup był przez neta z odbiorem w sklepie.

Ogólnie to całkiem przyjemnie grają, Peter Schilling - Major Tom gitarka w refrenie brzmi nieziemsko.
 

wolfikx

New member
Poszukam później, póki co testuje. Parując z tv i oglądając filmy dźwięk jest fajny, W Blade Runner 2049 początek filmu brzmi super, basik fajnie pracuje, gdyby dało się odrobinę głośniej.

Edit
Apka bardzo uboga, nie ma tam nic dodatkowego co by zwiększyło głośność. Wolfikx Twoje Sony głośno grają?


Z ciekawości przetestowałem moc, na fulla nie da się wytrzymać dłużej niż sekunda.
Na 60% poziom hali koncertowej.
Testowałem na Honor 8 z Nickleback "Just To Get High".
 

wolfikx

New member
Testowane na tych ustawieniach.

Screenshot_2019-01-11-21-45-51.jpg
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Po podłączeniu słuchawek do Ampli Harman Kardon musiałem skalę głośności kręcić poniżej zera, decyzja zapadła, zwracam to bo szkoda nerwów. Nie mówiąc już nawet o samym typie podłączania kabla do tych słuchawek i samym kablu, którego nawet Chińczyk by się wstydził dodać do słuchawek za 10zł.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wskoczę Armanig tymczasem na Sennheiser HD 215. Wygrzebałem je z kartonu ze śmieciami audio, kompletnie o nich zapomniałem. Podłączyłem je przed chwilą pod amli i można słuchać normalnie. Nie mają tak fajnego basu jak hd 4.40, ale to w zasadzie jedyny minus. Grając na konsoli i tak siedzę +/- 1.20m od tv więc kabel mi nie przeszkadza, w razie potrzeby mam przedłużacz chociaż to ryzyko bo mam w domu od sześciu lat takiego intruza:


Na przyszłość wiem, że trzeba zrobić rundę i odsłuchać słuchawki bt.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Przecież to królik jest. Taki niby pies, bo trzeba się z tym bawić i głaskać, zaczepia cały czas, ale dodatkowo interesuje się sprzętem rtv, a szczególnie kabelkami.
Jeszcze go trochę upasiemy i pasztet.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Świnka morska, ni to śiwnka, ni to morska :D



Byłem oddać Sennheisery i odsłuchałem to co było na stanie, senki grały najciszej z jbli i sony, które słuchałem, ale grały najlepiej. Soniaki dla mnie to porażka, nawet słuchawki pod tysiaka przebasowane nie mój typ grania.
Muszę jeszcze odsłuchać Pionnerki takie ładne z brązowej skórki i chyba skupię się na kablowych słuchawkach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety. Też się na nie przypaliłem, a po odsłuchu poczytałem - mając nadzieję, że może miałem uszkodzone, ale nie.
Tak zgodnie opisują wszyscy, mało niskich, dużo za mało i zupełnie się to nie nadaje do kina, zresztą do wielu gatunków również.
Sprawdzi się w spokojnej muzyce, szkoda. Bo akurat Pionek powinien brylować, a nie aspirować na jakieś pseudo audiofilskie brzmienia.
 
Do góry