Dolby Atmos dla słuchawek, hit czy kit?

wolfikx

New member
To znaczy, że np: słuchasz muzyki na laptopie ale jak przychodzi połączenie na telefon to możesz bez żadnych udziwnień przekierować dźwięk z telefonu na słuchawki.
Obecnie należy wyłączyć sparowane urządzenie i podłączyć się do innego.

Widziałem gdzieś na necie błędną opinię, że można sparować tylko z 1 urządzeniem ale raczej jest to błędna interpretacja.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli sprecyzujmy, bo nie mam możliwości tego zweryfikować i faktycznie można to różnie interpretować.
Jeżeli początkowo sparuje słuchawki z TV, telefonem i tabletem, dodam do zaufanych urządzeń itp. i odsłuchując dla przykładu w danym momencie żródło z tv na słuchawkach, będę chciał się przełączyć na słuchanie muzyki np. z telefonu, to wystarczy odpalić tel. i się z automatu przełączy i nie ma problemu?
Bez ponownego parowania, szukania urządzeń BT itp.
Tak mam obecnie, nie chciałbym się bawić w jakieś parowanie za każdy razem.

Zgadza się? Bo jeżeli tak, to nie ma tematu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Czytałem, że Sennheisery 4.40 grają lepiej os tych jbli e55. Chyba jutro kupie senki, mam nadzieję, że będą się dobrze parować z tv i z galaxy s9.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba samemu przetestować, ja już nie wierze w żadne testy słuchawek.
Fakt, że jak nałożymy Sony na głowę, to niemal cisza absolutna, aż się robi głupio w sklepie, już dla samego efektu bym je wziął. Nie poczułem tego efektu na żadnych innych.
Muszę pomyśleć nad tymi XM3, a te srebrne, czy raczej beżowe mnie kuszą.

Daj znać jak te Sensy, muza muzą, ale bardziej mnie interesuje jak w kinie.
No i istotne jest to, czy chowają się całe uszy, czyli dokołauszne, a nie nauszne - te mnie drażnią.
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Ja osobiście mierzyłem chyba wszystkie do pułapu około 1200 zł.
JBL odpadły, według mnie słaby ANC, Senki miały małe nauszniki. Można powiedzieć, że moje uszy raczej normalne i było mi bardzo wygodnie.
Bardzo dobry dźwięk, może nawet lepszy, miały Bose QC35.
Jakkolwiek dla mnie najistotniejsze było ANC i tutaj Sony bije konkurencję a ponoć w XM3 jest jeszcze lepiej.
Używam je na co dzień w pracy, muzyka może lecieć naprawdę cicho a otoczenia nie ma. Kilka razy bardzo długie loty, super wrażenie jak ściągasz słuchawki gdzie masz względną ciszę a po ściągnięciu dudnią silniki samolotu :)

Testowane z różnymi urządzeniami i różnym typem źródła, gry, filmy, muzyka. Nie żałuję żadnej złotówki.
PS: Mam czarne, praktyczniejsze :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mma XM2 od dawna. Są świetne i dużo tańsze niz XM3, które są podobno lepsze, ale trzeba by się samemu przekonać czy warto dopłacać prawie 2x tyle. Swoje kupiłem dłuższy czas temu na Amazon w świetnej cenie.
Edit:
Według Rtings przepaści nie ma, może warto sprawdzić też XM2, chyba, że cena nie gra roli.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena gra role, bo nie uśmiecha mi się wydawać na słuchawki 1300-1500zł które będą użyte od świeta. Nie zależy mi aż tak na tym i może faktycznie XM2 będą słuszniejszym wyborem.
To jest ta sama budowa/konstrukcja/wymiary nauszników co w XM3?

Jak to w filmach się sprawdza zatem?

Za XM3 gość obok mnie chciał 1100zł, odbiór osobisty, ale sprzedał moment.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uważaj tyllko, bo w używkach jest sporo fake'ów, Bose, Sony...
Wolfikx ma podobne spostrzeżenia do moich.
Nauszniki w X3 są poprawione vs X2. Są większe i wygodniejsze. Gdzies widziałem, ze można je wymianiać.
JEsli nastawiasz się na kino to cyba musisz sam potestować. Wiesz jak to jest w sklepach - muza i to w dodatku najcześcniej z telefonu.
Kup w MM, masz 30 dni na zwrot. Potestujesz i oddasz.
Tu napisałem sowje zdanie o kilku testowanych:


http://www.hdtv.com.pl/forum/1423340-post90.html
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Cena gra role, bo nie uśmiecha mi się wydawać na słuchawki 1300-1500zł które będą użyte od świeta. Nie zależy mi aż tak na tym i może faktycznie XM2 będą słuszniejszym wyborem.
To jest ta sama budowa/konstrukcja/wymiary nauszników co w XM3?

Jak to w filmach się sprawdza zatem?

Za XM3 gość obok mnie chciał 1100zł, odbiór osobisty, ale sprzedał moment.
Sprawdzę dzisiaj wieczorem jak wypadają w filmach.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Podjadę później do top hifi w Krk i wezmę te Sennheisery, 329zł przeżyję w razie lipy. Pytanie czy uda się je sparować z Xboxem bezpośrednio, a w najgorszym wypadku z TV Samsunga.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sparujesz z TV, u mnie zero problemów. Bardzo fajna, bezproblemowa opcja do każdego żródła, Xb, Shield, YT, Netflix, TV itd.
Nie sądzę, też, żeby to była lipa, bez przesady. No chyba, że poszli specyficznie w którąś stronę, jak np. Pioneer, który bardzo mi się podobał wizualnie.
Tu bardziej chodzi o komfort - co jest dla mnie podstawą, czyli mają być wokółuszne i nie dociskać ucha, no i oczywiście charakterystyka brzmienia pod konkretne oczekiwania.

Widz polega na tym, że poszedłem po słuchawki za 500zł, a kupiłem takie za 150zł.
Stwierdziłem, że jak mam dać 500, czy ba... 1500zł, to musi być przepaść, a jej nie ma, a wręcz na wielu nie usłyszałem tego czego szukam.
Pomijając właśnie Sony, które pięknie wygłusza, a żadne mnie nie urzekły brzmieniowo.
Testowałem na znanych mi fragmentach filmowych, jak i muzyką z Tidala.
Czyli wszystko to, co będzie w domu.

Testowałem jeszcze Sony, z tym "extra bassem", ale to porażka, w trybie załączonej opcji, to dudni i zalewa niskimi, słuchać się tego nie da, a z wyłączonym trybem znowu brakowało.
Więc jak nie urok, to sr...

Co do Sony X2 i X3, to jeżeli X2 mają inną, mniejszą konstrukcje nauszników, to odpada.
Już przy X3 czuć, że kawałek ucha niemal ociera się o wnętrze, a ja mam normalne uszy ; )
Natomiast przy Bose, jest odpowiedni odstęp i tak jak powinno być, zresztą mówi to tym właśnie gość w teście.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja nie mam jakiegoś dużego doświadczenia ze słuchawkami.
Sennheisery używałem już wcześniej i podobała mi się ich neutralność, nie pamiętam już konkretnie modeli, które miałem, ale były to jedne tańsze, bodajże HD201, a następnie coś droższego koło 600zł i te drugie grały mega przyjemnie aczkolwiek brakowało mi w nich trochę basu. Te HD 4.40bt mają bardzo pozytywne opinie, oby tylko były wygodne.

Aktualnie potrzebuję słuchawki do wieczornych seansów czy grania, nie chcę na kinie katować kobiety w ciąży:D
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Armanig jak jeszcze gdzieś znajdzieś to spróbuj Sony MDR-ZX770BN - tanie, bardzo wygodne duże pady (nie czuć ich na gołowie), NC na dobrym poziomie i grają też nie najgorzej.
 

wolfikx

New member
Moim wyznacznikiem był jak najlepszy NC, używam słuchawek kilka godzin dziennie w biurze. Dla mnie super zakup, dałem około 1k na Amazon jakiś rok temu.
Według recenzji XM2 jest gorsze pod każdym względem od XM3.
Jakkolwiek gdybym miał używać okazjonalnie to bym nie wydał tyle.
Sam w domu mam jeszcze Sensy kablowe i dr dre. Do komputera czy gier przeważnie Sensy używam.

Tutaj fajna recenzja.
https://www.spidersweb.pl/2019/01/sony-wh-1000xm3-recenzja.html
 
Do góry