Dolby Atmos dla słuchawek, hit czy kit?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie lubię półśrodków, albo grubo, albo wcale ; )
Gdyby te MX2 kosztowały 500zł, to tak.
Zresztą ja też ich nie potrzebuje aż tak bardzo.
Gdybym był 100% na kupnie, to już dawno bym je miał.
Te moje które kupiłem na przeczekanie, używam raz na kilka dni, dałem jakieś 150zł, grają ok, wiadomo, że to nie są Sony czy Bose, ale kosztują grosze.
Bardziej myślę o dżwiękach z zewnątrz jak chce się wyciszyć, gdyby nie to, to w ogóle nie interesowałbym się słuchawkami tego typu i został przy czymś za parę stówek.
 
Ostatnia edycja:

jamja

New member
Ciekawe to co piszecie, ja mam uszy z kategorii tych większych, w podstawówce musiałem zlać jednego czy drugiego żęby mieć do końca spokój :D

Noszę codziennie w dordze do pracy i w biurze, właśnie ubrałem i.. nie czuje zebym dotykał czegokolwiek w środku.

Tak myślę, że może MDR-1000x miały lepsze wymiary niż wh-1000xM2 i M3?
A może fizjologa ucha inna, odstają to i wywiane na mrozach, więc może bardziej siermiężne i mniej czują :D

Mam też MDR-1A i oprócz przewagi w mega lekkości (i trochę dźwięku) nie widzę przewagi tych piewszych w komforcie.

Odbiorę M3 to porównam :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tu jeszcze nowość od Audio-Technica ANC900BT.
Słuchałem kiedyś popularnych "siódemek" i byłem bardzo mile zaskoczony jakością dźwięku. Jesli o mnie chodzi na pewno są to słuchawki godne zainteresowania. Na filmiku niesmiałe porównanie najnowszych ANC900BT do Sony X3
[youtube]8m9xk6db-Bc[/youtube]
 

jamja

New member
(...)Odbiorę M3 to porównam :)

Odebrałem WH-1000xm3 więc i napiszę skoro napisałem, że napiszę, może się przyda np. komuś kto chce z MDR-1000x przejść (ta jak ja to zrobiłem).


IMAHO - trzeba się baaardzo zastanowić dlatego, że:

Plusy
+ odczuwalnie lżejsze
+ bateria dłuższa
+ nowsze, a wiadomo jak jest, choćby stare było dobre, to chcemy nowsze
+ poczułem wyraźnie że earcupy są większe, już w starych nie narzekałem, ale po ubraniu tych, jest jakby przestrzenniej/przewiewnie

Minusy
- totalnie spier***ny mechanizm trybu Ambient podczas dzwonienia, piszę o tym niżej
- totalnie sper***ny mechanizm przełączania się między NC, Ambient ALL, Ambient Voice, piszę o tym niżej

- dołączony kabel to jakaś kpina, jest ze 4 razy chudszy od kabla z pierwszego modelu, w samolocie strach jest się wiercić na tyłku żeby nie urwać, jest tak cienki w porównaniu do MDR-1000x albo MDR-1A że bym nie uwierzył jakbym sam nie kupił
- powierzchnia dotykowa działa wyraźnie gorzej, w MDR-1000X działał bezbłędnie przy moich paluchach, tutaj mam wrażenie, że połowy gestów nie łapie
- powierzchnia plastikowa mniej cool niż skóra, skórę fajnie się miziało przy gestach tutaj to jak smyranie po pilocie do telewizora

ani + ani -

Grają tak samo.
NC, nie wiem, wydaje mi się podobnie, w internetach pieją, że z każdym modelem lepiej, ale ja jakiejś super zmiany nie zauważam
Automatyczne przełączanie trybów NC/Ambient - gdyby nie skopane przełączanie przyciskami byłoby to zbędne, a tak może być przydatne dla kogoś, ja nie używam


Więc, dwie totalnie skopane sprawy które mi się w głowie nie mieszczą, że można tak zepsuć vs stary model:

1. Działanie przycisków

W MDR-1000x było tak:

Jeden przycisk: do NC, pstryk jest NC, pstryk, nie ma NC
Drugi przycisk do Ambient Mode: pstryk NC się włącza, mamy Ambient (wszystkie dźwięki), pstryk, mamy Ambient Voice Only, pstryk Ambient mode całkiem OFF, NC też jest off


W WH-1000xM3 mamy tak:

Tylko jeden przycisk do NC i Ambient: pstryk, jest NC, pstryk, jest Ambient, pstryk Ambient Off (również NC off), pstryk, NC on, pstryk, Ambient, pstryk Ambient Off, pstryk, NC on.. damn it, where is Ambient Voice, pstryk, pstryk, pstryk, damn it

Otóż, przycisk umożliwia przełączanie się miedzy: NC on, Ambient On, Ambient/NC Off, nie umożliwia przełączania się między Ambient i Ambient Voice, żeby to zrobić trzeba odpalić aplikację i wyklikać tam :evil::evil::evil::evil:

Dla mnie jest to gigantyczna zmiana użytkowa, często korzystam ze słuchawek gdzie przełączam się między NC, Ambient, Ambient Voice, z tym modelem, ostatnie dwa tryby muszę zmieniać w telefonie :evil::evil::evil::evil:


2. Działanie trybu Ambient podczas romowy telefonicznej

O ile działanie przycisków można zwalić na jakiegoś gargamela który stwierdził, że zmieni na siłę, żeby nie dało się wyklikać na słuchawce, co pewnie łatwo można softwarowo zmienić jak więcej osób by płakało, tak jak ja, o tyle tu to chyba jest jakiś gigantyczny fuckup w sprzęcie (oby nie, i żeby to naprawili).

Otóż, podczas dzwonienia... działa tryb Ambient, ZAWSZE, jak wyklikamy że niby mamy włączone NC to tak naprawdę mamy włączony tryb Ambien na taki dość niski ale wyraźny poziom, słuchawki przekazują nam pogłośnione dźwięki otoczenia! Jak klikniemy przycisk to włączy się normalny tryb Ambient. Nie ma możliwości dzwonienia z tych słuchawek przy włączonym NC:evil::evil::neutral::evil: Są to słuchawki NC w których dodali mikrofon żeby lepiej zbierał głos, a rezultat jest taki, że nie ma NC, zawsze słyszymy otoczenie :(


Przycisk bym przeżył, głupia decyzja jakiegoś speca od przycisków.
Ale brak możliwości używania NC podczas rozmowy np. w serwerowni gdzie buczy i chuczy i po to ma się słuchawki z NC, żebu odciąć się od otoczenia i gadać to kpina, baa, żeby to chociaż wyłączało cały mechanizm i żeby słuchawki izolowały samymi gąbkami to byłby luz, ale one wzmacniają otoczenie i puszczają w głośnikach!

W recenzjach nikt o tym nie pisze/mów, jak się wyszuka konkretny problem, to okazuje się to normalne, mimo to, będę próbował oddać do naprawy czy wymiany, zobaczymy.

Więc, jak powiedziałem, tak napisałem/popłakałem. Może się przyda, a może nie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Arni, jesli nadal szukasz, to może coś z naszego ogródka, firma Custom Art już znana na śiwcie robi personalizowane słuchawki
https://thecustomart.com/
Ceny od 1000 zł do 4000 zł za doknałówki :D
na plus robią odlew ucha i dowolny kolor, logo, itp. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie trawie dokanałowych, jeżeli już, to tylko w drodze wyjątku, ale patent z odlewem fajny, cena już mniej ;)
Tymczasem muszę przerobić swoje, mianowicie kupić większe nauszniki, zastanawiam się czy nie kupić jakiś tanich w markecie do demontażu, następnie zdejmę dokołauszne i przejmastruje do swoich.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Dokanałowe używam zazwyczaj tylko zimą bo na czapkę nie bardzo idzie założyć nauszne, choć przyznam, że te, które mam robią swoją robotę.
HTC potrafi zadowolić klienta.
 

MirRom

New member
Mam ten sam problem. Czy ustawieniami Atmos i DTS faktycznie działą?

Witam
Czytałem jak działa Atmos, dźwięk jest tak przekształcony że dociera do uszy jak w realnym świecie z opóźnieniem czasowym plus jeszcze parę innych rzecz (na temat których zagłębiam jeszcze wiedzę) co daje efekt lokalizacji dziwęku.
W Windows 10 mam odblokowane wszystkie trzy możliwość
1 Windows Sonic dla słuchawek
2 Dolby Atmos dla słuchawek
3 DTS HeadphonesX
Czytałem że wystarczy para dobrych słuchawek tylko stereo i oprogramowanie DTS HeadphonesX robi wrażenie dźwięku przestrzennego 7.1 a Dolby Atmos to, jak dobrze zrozumiałem, aż do 128 głośniów nie tylko dookoła głowy, ale można odczuć wrażenie dokladniej lokalizacji.
Niestety testując sciagniety materiał pokazowy, tem sam co na Youtube pod nazwą Dolby Atmos demos 4k HDR (Good for testing TV or mobile HDR Supported devices)
Mam go w wersji oryginalnej ze ścieżkami
trueHD,48000 Hz 7.1 s24
ac3,48000 Hz 5.1 640 kb/s
ac3,48000 Hz 7.1 1664 kb/s
na słuchawkach Bluetooth Samsung Buds Live, efekty "wirtualizacji" przy ustawieniach 1 2 3 lub wyłączonych a ustawieniu stereo są identyczne, różnica jest tylko w tym że przy włączonych parametrach 123 Windows podgłaśnia materiał dziwiekowy i zmienia korektor dźwiękowy. To samo w Atmos na telefonie Note 10 +.Dźwięk jest wyczuwalne lepszej jakości ale efekty wirtualizacji jak dla mnie są takie same, lub żadne poprosty dziwiek przechodzi z jednej słuchawki do drugiej. Nie mam punktu podniesienia żeby sprawdzić czy Atmos lub DTS faktycznie działa. Wszyscy narzekają że dźwięk jest płytki i za cichy w Windows 10 tak jakby producent wymuszal kupno licencji na Atmos lub DST ale czy te ustawienia faktycznie dają jakiś efekt poza zwiększeniem głośności i zmianą w korektorze dźwięku? Sterowniki mam najnowsze, w czym jest problem?
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Takie bajki, że na słuchawkach stereo usłyszymy dźwięk przestrzenny to niech oni sobie w buty włożą. Dźwięk 3D Binaural owszem.
A co do wielokanałowego to tylko na dobrych Virtual 7.1.

Ze sprawdzonych polecam: Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset
lub HyperX Cloud II Headset.
Jedne i drugie podczas testów potwierdziły, że dźwięk 7.1 jak najbardziej jest możliwy.
Dowodem było to, że słuchając demo z kanałem LFE dźwięk był słyszalny.
W słuchawkach stereo to było niemożliwe.

Testując słuchawki zdecydowałem się na te Lenovo bo mają lepsze pasmo przenoszenia,
co za tym idzie sprawdzają się lepiej przy słuchaniu muzyki, basowo również lepiej wypadły więc wybór padł na nie.

https://lenovo24.pl/p/10147/S-uchawki-Lenovo-Y-Gaming-Surround-Sound-Headset

Niestety to nadal słuchawki z wirtualnym dźwiękiem i nie ma tych wrażeń co na realnym sprzęcie.

Wyjątkiem mogą być Asus Strix 7.1 wyposażone w dziesięć osobnych przetworników.
Nigdzie nie udało mi się ich sprawdzić bo nie były dostępne w żadnym stacjonarnym sklepie,
a kupno nie wchodziło w grę bo cena była trochę zaporowa, nadal dostępne i niemało kosztują.

https://www.asus.com/Accessories/Headsets-and-Audio/All-series/STRIX_71/
 
Do góry