zabezpieczenie przed burzą !!!

Goliat

New member
Bez reklam
gatar napisał:
Witaj.
Bardziej światły to raczej nie jestem :), ale .... nawet jeśli jest prawdą, że takie odłączanie od sieci skraca żywotnośc tv ( w co jakos nie wierzę) to ciekawe o ile .... jedno wyłaczenie o 1% ? Ile razy w roku wyłączałbyś ...10 razy ...to 10% , niby sporo, ale to tylko dywagacje. Jesli zaś nie odłaczysz i piorum walnie w sieć lub nawet obok to żywotność Twego tv spadnie o 100%.:) WARTO ?
No to idąc tym tokiem rozumowania to większość "eksponatów" w sklepach RTV byłaby do wyrzucenia ;) ........ a tak na poważnie do kompa UPS-ik a do RTV dobra listwa (tu poparcie dla kikiego za Monstera jest OK i na mojej liście zakupów ;) ) no i oczywiście odpinanie anten i konwenterów.
Pozdrawiam.
 
I stało się !!! Panasonic PV70 P po burzy jak wróciłem do domu diabli wzieli, nbox recorder to samo, routher linksysa to samo, amplituner yamahy to samo, stereo yamahy to samo... wrrrrr
 

dnc

Moderator
VIP
Jaśnie Panicz napisał:
I stało się !!! Panasonic PV70 P po burzy jak wróciłem do domu diabli wzieli, nbox recorder to samo, routher linksysa to samo, amplituner yamahy to samo, stereo yamahy to samo... wrrrrr

Nie obraź się Jaśnie Paniczu, ale podam Twój przykład jako przestrogę dla wielu użytkowników sprzętu elektronicznego, którzy nie dbają o sprzęt i nie wyłączają ich gdy nie ma ich w domu. Jak widać przestroga winna być skuteczna. Cały sprzęt poszedł się paść. Co z tego, że jest na gwarancji, kiedy nie widaomo czy to zostanie uwzględnione, a nawet jeśli tak to przez conajmniej tydzień będzie się żyło jak na pustyni technologicznej.
 

autorus

New member
A ja własnie dzwoniłem do facetki z Warty i strzelam sobie ubeczeczenie. A propos, facetka jest moją znajomą i w maju też walnął u niej piorun i tv dvd spalone. Nie miała powodu aby mnie kitować bo to ja do niej zadzwoniłem ze chcę się ubezpieczyć.

Koszt 160 zł przy kwocie ubezpieczenia 30kzł.

Autorus


dnc napisał:
Nie obraź się Jaśnie Paniczu, ale podam Twój przykład jako przestrogę dla wielu użytkowników sprzętu elektronicznego, którzy nie dbają o sprzęt i nie wyłączają ich gdy nie ma ich w domu. Jak widać przestroga winna być skuteczna. Cały sprzęt poszedł się paść. Co z tego, że jest na gwarancji, kiedy nie widaomo czy to zostanie uwzględnione, a nawet jeśli tak to przez conajmniej tydzień będzie się żyło jak na pustyni technologicznej.
 
Ostatnia edycja:

airjack

New member
Od jakiegoś czasu jak wychodze z domu pstrykam bezpiecznik zasilający gniazdka w pokojach. Jestem spokojniejszy, choć w dalszym ciągu kombinuję jak w łatwy sposób odseparować kable antenowe od rekordera. Może ktoś się orientuje co można zastosować w takim przypadku nie tracąc przy tym znacząco sygnału?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiele osób korzysta z ubezpiecznia i to z sukcesem , wiem bo wymienialiśmy sprzęty i wiemy jak wygladają po "kontakcie"
z piorunem. :(
 

fla17c

New member
Podłączam się do pytania kolegi airjack jak w łatwy i szybki sposób odłączyć kable które są podłączone do tunerów satelitarnych.
Odkręcanie złączki F jest kłopotliwe i niewygodne.
 

pit24316

Member
Mozna zastosowć przejściówkę F/gniazdo lub wtyk antenowy a do tego na kabel wtyk lub gniazdo antenowe i przejście na F. Tym sposobem mamy szybkozłącze. Mam tak poprzerabianą całą instalacje antenową, polecam.
 

fla17c

New member
pit24316 dobry pomysł z tymi przejściówkami,
ciekaw jestem czy nie występują duże straty w jakości przesyłanego sygnału z konwertera do tunera przy tym połączeniu ?
styki tych przejściówek są metalowe a drut w przewodzie antenowym jest miedziany

znalazłem na allegro taki przedmiot: "PRZEJŚCIE GNIAZDO F - WTYK F (SZYBKIE)" tylko że wtyk F nie jest na wkręcanie a na wkładanie/wciskanie na gniazdo F przy tunerze i nie wiem czy po kilku takich włożeniach nie będzie się ześlizgiwał z gwintu gniazda F
 

emeryt21

New member
Zabezpieczenie???

Naczytalem sie postow i nadal nic nie wiem jak to zabezpieczyc.
Kiedys widzialem taka listwe do ktorej podlacza sie nie tylko zasilanie pradowe,ale rowniez antene.
W zwiazku z tym mam pytanie czy wystarczy wylaczyc ta listwe,zeby wszystko bylo odciete czy nadal trzeba wyciagac wtyczke antenowa.
To,ze prad bedzie odciety widac,bo swiatelko gasnie,ale czy antena tez?
 
Do góry