Stendy pod Monitory....Pomoc w doborze wymiarów

lestek

New member
Witam, chciałbym poprosić Was o radę i pomoc w doborze wymiarów do mojego projektu podstawek do nowych kolumn .Standy będę wykonane na zamówienie. Wymiary mojego monitora to :40/19/28/8 (wysokość/szerokość/głębokość/waga)
Standy metalowe o wysokości 55 cm, fi 7 cm, waga około 10 sztuka, górny blat 17/22 (szerokość/głębokość) cm Zastanawiam się nad wymiarami dolanej podstawy 26/32 (szerokość/głębokość) cm
Nie mam doświadczenia w takich rzeczach, zastawiam się czy moje wymiary nie są za duże i czy można byłoby zmniejszyć te wymiary np. o 2 cm, a może są za małe. Proszę o opinie, sugestie, porady Dziękuje
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrób tak, aby było stabilnie i ładnie.
Jak masz dzieciaki które latają, to naturalnie trzeba zrobić szerszą podstawę.
Nikt Ci tu na oko nie powie, czy 2cm w lewo/prawo cokolwiek zmieni.
Standy, to generalnie nie jest problem, podejrzyj w gotowcach.
Do moich fabrycznych dodatkowo była możliwość obciążenia, czyli wsypania "piasku", nie wiem co Ty planujesz. Takie proste, można bardzo prosto zrobić w Castoramie w ciągu godziny. Krzychu tutaj robił też porządne, szpachlował, malował.
 

Noisy

Member
Hej
Robiłem sobie standy do moich monitorów, mam je przy komputerze. Ja zrobiłem tak że siadłem sobie na fotelu, zmierzyłem na jakiej wysokości mam uszy od podłogi i wyliczyłem w ten sposób wysokość standów. Oczywiście uwzględniłem wysokosc środka tweetera do podstawy i dodałem resztę tak żeby wyszło na wysokości uszu. Podstawę mam 25 x 25 cm i jest stabilnie, koty czasami wskakują na monitory i nic się nie wywraca ;) ale jak będzie szerzej to będzie lepiej, w mojej opini
 
Do góry