TV do 3000 Netfliks

Fuser.exe

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasami 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? I tak oglądam wieczorami.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 37" LCD LE37B551
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, dobry stosunek jakości do ceny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Głównie HBO/Netflix, sporadycznie DVD. TVP Kultura z cyfrowej telewizji naziemnej (wskazany 'polepszacz')
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Głośniki, Xbox 360 (jako DVD)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dramaty (brak kina akcji)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Tylko wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 55, może być 65 w promocji
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Że wszystko wygląda jak teatr telewizji
19. Preferencje co do marki ? BRAK
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3d.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 000 złotych, najchętniej zakup na raty.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dobre modele :
- Philips 55PUS7303 za 2799 zł
- TCL 55C70 za 2499 zł
- Hitachi 55HZt66 za 2399 zł
- Toshiba 55U78 za 2399 zł
- TCL 55DC760 za 2999 zł
- LG 55Sk8000 za 3099 zł
Jak będziesz niebieski masz do każdego kalibrację gratis.

Z modeli 60-65" najbliżej masz:
Sharp 60UI93 za 2999 zł
TCL 65P60 za 3399 zł
 

Fuser.exe

New member
W tak niskich telewizorach kalibracja się opłaca? Mój przyjaciel ma OLED za 6000 i nie kalibrował :D

A któryś z tych modeli da mi realne HDR w filmach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja w każdym telewizorze znacznie poprawia jakość.
Jak ktoś nie chce - nic na siłę.

Co masz na myśli realny hdr ?
 

yancyk

New member
Ja bym proponował 49 lub 55". W tych pieniądzach kupisz porządne 49 albo średnie 55. Poniżej LG sk75 czy Samsung nu74 bym chyba nie schodził, jak chcesz większy to dobrze byłoby mieć szybszą matrycę czyli sk81 albo nu80. Tylko w LG i Samsungu będziesz miał Hbogo dobrze działające, na pozostałych będziesz musiał się męczyć z tego co wiem. Jeżeli Netflix to każdy smart sobie poradzi, jeden lepiej, drugi gorzej ale na każdym pójdzie (w końcu). Hbo jest też na konsolach:) Ubolewam że nie ma HBO na Panasoniku bo wtedy bym dodał jeszcze FX70 do polecenia. Sony czy Philips może dorwiesz z Androidem ale nie polecam tego typu rozwiązania na dłuższą metę, smarty robione stricte pod telewizory są sprawniejsze i dłużej zachowują płynność bez czkawki choć bez tylu możliwości. Tyle ode mnie.
 

Fuser.exe

New member
Ku temu Samsungowi coraz wyraźniej zmierzam, kolejny plus to obsługa HBO GO (teraz korzystam z Chromecasta i jestem zadowolony). A czy ten Samsung odtworzy filmy z pendriva?
 

ebola1972

Member
przeczytaj najpierw testy modeli tv, które wybrałeś. potem dyskusje w tematach dotyczących tych tv. znajdziesz tam odpowiedzi i rozwiejesz swoje wątpliwości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HBO GO masz też z poziomu Androida.

Za 3199 zł najbliżej masz LG 55SK8000 z matrycą 100 HZ.
 

yancyk

New member
Hbo go nie działa na telewizorach z androidem, aplikację można pobrać ale nie działa, co innego Andoid TV na zewnętrznych urządzeniach, na MiBox działa ale trzeba się trochę nakombinować.
Co do Samsunga to jeżeli chodzi o pliki filmowe to łyka prawie wszystko jak manta:)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
kiki załatw do oferty model Samsunga 58nu7102 w swojej cenie jest bezkonkurencyjny i jest to wart zakupu telewizor
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Odległość 2-2,5 m to w granicach 50 cali, maksymalnie 55 cali. Ale aby z takiej odległości mieć dobry obraz musisz zainwestować nieco więcej. Z dobrym efektem HDR masz Samsunga 55NU8072 lub 8042 za 3400. Ma 100 Hz matryce VA i szerszą paletę barw. Z nieco gorszym efektem HDR i taniej masz PHILIPS 55PUS7503
 
Do góry