jaki TV wybrać

Kedzior86

New member
Witam, chciałbym zmienić tv ale niewiem do końca jaki telewizor bym potrzebował.
Oglądałem pare tv w sklepach i OLEDy maja rewelacyjny obraz ale cena jest raczej poza zasiegiem.
dlatego chciałbym żebyście mi doradzili czy kupować teraz tv Led czy sie wstrzymać i poczekać na nizsze ceny oled? i czy ewentualnie jest szansa zeby kupic oleda w cenie do 4000?

napisze do czego tv będzie używany i co chciałbym żeby miał:
rozmiar 55 lub 50
rozdzielczosc 4k
matryca 120Hz
wyjscie optyczne (ale to chyba standard)
tv bedzie uzywany do dekodera UPC (sport, przyrodnicze), ogladania YT czasami do grania PC i moze kiedys netfixa

cena 3000zł +-500zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 4 tyś oleda nie kupisz.

Masz dobre modele :
- Philips 55PUS8303 za 3699 zł
- LG 55Sk8100 za 3199 zł

Oled 55LG B8 za 5599 zł

Wszystkie z Pakietem gratis.
 
Ostatnia edycja:

Kedzior86

New member
Witam są jakieś zmiany w cenie? Chodzi mi o tego lg 8100 lub tcl x2, a może jest jakiś tani oled
 
Ostatnia edycja:

tomek_cz

New member
Wczoraj oglądałem i testowałem tego Philipsa 8303 - i porażka jak dla mnie.... smużenie, piksele zauważalne ... do tego w trakcie odtwarzania materiału z pendrive zacinki i pilot działał z lekkim opóźnieniem. Jakość wykonania też nic specjalnego - przyznając się byłem bardzo zdecydowany akurat na ten model i nic innego nie chciałem oglądać i tu moje - uf - jestem zadowolony, że nie kupiłem w ciemno mimo masy pochlebnych opinii, bo bym go odsyłał czy też odwoził spowrotem do sklepu ...
 

bielikk

New member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem i testowałem tego Philipsa 8303 - i porażka jak dla mnie.... smużenie, piksele zauważalne ... do tego w trakcie odtwarzania materiału z pendrive zacinki i pilot działał z lekkim opóźnieniem. Jakość wykonania też nic specjalnego - przyznając się byłem bardzo zdecydowany akurat na ten model i nic innego nie chciałem oglądać i tu moje - uf - jestem zadowolony, że nie kupiłem w ciemno mimo masy pochlebnych opinii, bo bym go odsyłał czy też odwoził spowrotem do sklepu ...


Ja się pytam - co to znaczy testowałem 8303 .... Człowieczku przy odpowiednim ustawieniu żadnego smużenia, o jakich pikselach ty piszesz - obraz czysty i "gładki jak tafla szkła" kolory, balans bieli ustawiasz takie jakie ci odpowiadają, co ty masz na tym pendrivie, że piszesz o przycinkach.
Ten model bez żadnego problemu z netu przez WiFi, w czasie rzeczywistym odtwarza materiały 4K.
Czerń bardzo dobra, oglądanie pod kątem - super obraz. TYLKO TRZEBA SOBIE TO WSZYSTKO USTAWIĆ W TYM TV i wcale nie jest to trudne, ALE TRZEBA WIEDZIEĆ CZEGO SIĘ CHCE I ŚWIADOMIE ZMIENIAĆ POSZCZEGÓLNE PARAMETRY W DOŚĆ ROZBUDOWANYM MENU.


POZDRAWIAM TAKICH MALKONTENTÓW JAK TY - proponuję ci najtańszy TV jaki jest na rynku bo gdybyś kupił najdroższy (najlepszy tv) to i tak nie wykorzystałbyś jego możliwości, sądzę, że nie wiesz nawet tego, co to jest balans bieli ...
 

bielikk

New member
Bez reklam
moj obecny tv
SAMSUNG UE40D6000


KENDZIOR - kupuj model Philips 8303 - jaka wielkość to już twoja sprawa, twój wybór.
Jest to TV świetnie wykonany- obraz b. dobry ( z czernią włącznie, a wpisy niektórych osób, że czerń szara to wpisy hejterów, którzy nie widzieli tego TV na oczy)


Pozdrawiam - będziesz bardzo zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma podwajanie linii więc nie ma żadnych kłopotów z płynnością obrazu:

TCL X2 65" czyli miłość (nie)od pierwszego wejrzenia. Pora na to żebym w końcu się wypowiedział. Tv kupiony od kikiego i po miesiącu w pudle /przedłużający się remont/ zawisł na ścianie na początku listopada i ... powiem szczerze że byłem załamany, smużenie, cieniowanie, clouding? jakaś masakra. mówie amen 14dni na zwrot minął trzeba będzie bujać się z gwarancją. Wysłałłem wiadomośc do kikiego on dał namiar na Marka i zaczeły się rozmowy /po raz kolejny muszę stwierdzić że obsługa posprzedażna i podejście do klienta na poziomie level ekspert! wieczorami przy piątku w czasie wolnym Marek spokojnie i cierpliwie rozmawiał tłumaczył analizował/ Zaczeliśmy od softu 500 i sporo się poprawiło, obraz zaczął wyglądać dużo lepiej. Sam system na V495 na którym dostałem tv pracował stabilnie i ok nie miałem jakiś zastrzeżeń ale po zmianie na v500 tv dostał znanej wszystkim bolączki samostartu... wywaliłem wifi /mam po kablu neta/ szybki start i pomogło. potem przyszła wersja 509 i... w końcu mam tv który chciałem kupić. Obraz po zabawie z ustawieniami /dostałem kalibrację ale po 1 pod wersję 495 a po 2 jakoś nie pode mnie te ustawienia/ wygląda mega, nie ma cieni, smużeń czy innych udziwnień. czerń jest czarna a biel biała Narcos w hdr na netflix mnie rozwalił. wszyscy znajomi nie mogą się nadziwić jak pięknie wygląda i tv i kolory i obraz. 4k z netflix tych którzy nie mieli z tym kontaktu sadza ze zdziwienia. system po całodniowym oglądaniu netflixa działa normalnie bez zawiasu. Tv póki co się nie włącza sam. Oby tak dalej. Dźwięk - nie jest to soundbar z wooferem ale w porównaiu do tego co oferują głosniki w innych tv jest rewelacja. Filmy ogląda się ekstra. I wiem że nie jest to 120Hz i ktoś kto 120hz używał nie odnajdzie szczęścia w x2, nie wiem tez czy polecił bym go tym którzy tv włączają na serial i gaszą ze względu na androida który póki co idealny nie jest, ale... jesli ktoś tak jak ja szuka nietuzinkowego tv z nowoczesnym system i naprawdę świetną jakością obrazu w cenie która kładzie konkurencję na łopatki /x2 to QD i o tym trzeba pamiętać/ to polecam szczerze!
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...kropek-kwantowych-qd-lepszy-od-oleda-106.html
Widziałeś go na własne oczy ?

Philipsa testowałeś na jakich ustawieniach - jaki tryb podświetlenia.
Nigdy też od testujących w Europie, od użytkowników - nie słyszałem, że pilot działa z opóźnieniem.


Ale nic na siłę.
Jeśli masz inne potrzeby, dozbieraj do Oled TV.
Jest super oferta na nowy Oled Toshiby 55X93 z Dolby Vision.
 

Kedzior86

New member
TCL ma podwajanie linii więc nie ma żadnych kłopotów z płynnością obrazu:

TCL X2 65" czyli miłość (nie)od pierwszego wejrzenia. Pora na to żebym w końcu się wypowiedział. Tv kupiony od kikiego i po miesiącu w pudle /przedłużający się remont/ zawisł na ścianie na początku listopada i ... powiem szczerze że byłem załamany, smużenie, cieniowanie, clouding? jakaś masakra. mówie amen 14dni na zwrot minął trzeba będzie bujać się z gwarancją. Wysłałłem wiadomośc do kikiego on dał namiar na Marka i zaczeły się rozmowy /po raz kolejny muszę stwierdzić że obsługa posprzedażna i podejście do klienta na poziomie level ekspert! wieczorami przy piątku w czasie wolnym Marek spokojnie i cierpliwie rozmawiał tłumaczył analizował/ Zaczeliśmy od softu 500 i sporo się poprawiło, obraz zaczął wyglądać dużo lepiej. Sam system na V495 na którym dostałem tv pracował stabilnie i ok nie miałem jakiś zastrzeżeń ale po zmianie na v500 tv dostał znanej wszystkim bolączki samostartu... wywaliłem wifi /mam po kablu neta/ szybki start i pomogło. potem przyszła wersja 509 i... w końcu mam tv który chciałem kupić. Obraz po zabawie z ustawieniami /dostałem kalibrację ale po 1 pod wersję 495 a po 2 jakoś nie pode mnie te ustawienia/ wygląda mega, nie ma cieni, smużeń czy innych udziwnień. czerń jest czarna a biel biała Narcos w hdr na netflix mnie rozwalił. wszyscy znajomi nie mogą się nadziwić jak pięknie wygląda i tv i kolory i obraz. 4k z netflix tych którzy nie mieli z tym kontaktu sadza ze zdziwienia. system po całodniowym oglądaniu netflixa działa normalnie bez zawiasu. Tv póki co się nie włącza sam. Oby tak dalej. Dźwięk - nie jest to soundbar z wooferem ale w porównaiu do tego co oferują głosniki w innych tv jest rewelacja. Filmy ogląda się ekstra. I wiem że nie jest to 120Hz i ktoś kto 120hz używał nie odnajdzie szczęścia w x2, nie wiem tez czy polecił bym go tym którzy tv włączają na serial i gaszą ze względu na androida który póki co idealny nie jest, ale... jesli ktoś tak jak ja szuka nietuzinkowego tv z nowoczesnym system i naprawdę świetną jakością obrazu w cenie która kładzie konkurencję na łopatki /x2 to QD i o tym trzeba pamiętać/ to polecam szczerze!
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...kropek-kwantowych-qd-lepszy-od-oleda-106.html
Widziałeś go na własne oczy ?

Philipsa testowałeś na jakich ustawieniach - jaki tryb podświetlenia.
Nigdy też od testujących w Europie, od użytkowników - nie słyszałem, że pilot działa z opóźnieniem.


Ale nic na siłę.
Jeśli masz inne potrzeby, dozbieraj do Oled TV.
Jest super oferta na nowy Oled Toshiby 55X93 z Dolby Vision.
Ile za oleda toshiby?
 

Grzegorz68

New member
Kiki, czy u Ciebie dostępny jest ten LG 70 UK6500? Napaliłem się dziś na niego ale wolał bym nie kupować w rtveuro po przeczytaniu opisu przygód z tą siecią a tam go mają na super promocji teraz.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym dobry 65"
I masz extra:
- Philipsa 65PUS7502 za 4999 zł z ambilightem + Hue gratis
Wtyczki
Kodi
Terrarium
Wkrótce Android 8,0
Obsługa głosem

- Samsunga 65NU8042 za 4950 zł
- LG 65Sk8000 za 4699 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
 
Do góry