Chodzi o to, żeby plusy nie przesłoiniły minusów...

canero

New member
Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na forum, więc serdeczne pozdrowienia dla wszystkich, za dostarczanie mnóstwa przydatnych informacji.
Ponieważ jestem na etapie wyboru technologii, więc pytanie jakie mnie ostatnio dręczy, to:
Abstrahując od jakości i ceny co jest lepsze (lub gorsze): wypalające się plazmy, hot-piksele w LCD czy krótkotrwała żywotność lampy i duże rozmiary w tylnej projekcji.
Nie chodzi mi tutaj o przytaczanie zalet wszystkich technologii, ale odwrotnie: o minimalizację wad. Czy powidoki zawsze da się usunąć? Jaki jest procent zepsutych paneli LCD w egzemplarzach produkcyjnych? Czy jest to problem?

Pozdrawiam,
canero
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie możesz tak stawiać pytania

- są plazmy pozbawione efektu wypalania
- 99% LCD jest wolne od bad pixeli
- etc etc

jak stać Cie na częstą wymianę lampy w tylnej projekcji a dużo oglądasz
to "wielkość" ekranu jest ogromnym plusem - mówię np o 55A2000 a nie o starszych modelach

pozd
 

canero

New member
No tak, to tak jak z kobietami. Też podobno istnieją idealne...

Nie chciałem jednak narzekać. Z pewnością wybiorę plazmę lub LCD, bo nijak nie da się zrobić upscalingu pokoju, aby wstawić i oglądać chociażby KDS 55A2000... :(
Niepokoją mnie jednak niektóre wątki o powidokach na Hitachi, na który się prawie zdecydowałem, czy coraz częstsze informacje o hot-pixelach.
Ale co tam, trzeba inwestować w technologię. Mam nadzieję, że to, co kupię trochę pożyje, bo mój ostatni CRT (nota bene Philips MatchLine, czyli górna półka) przeżył 3 lata.
 

canero

New member
Myślę, że w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch. Jak na razie ciągle się waham, ale mam już pewne typy. Wśród nich są Htachi 42PD9700 i Pioneer z serii 427. Boję sie o jakość na LCD (Kablówka Multimedia), chociaż nie wykluczam Sharpa 42XD1 lub JVC 42A80. Z LCD nie mam jednak najlepszych doświadczeń chociażby ze względu na wspomniane hot-y

Pzdr,
canero
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj że masz jeszcze hybrydę JVC 56 HD Ila - bez struktury piksela.
To najlepsza relacja ceny do jakości.
ALe jak zakup za miesiąc lub dwa - to jeszcze się może wiele zmienić , więc o cenach nie rozmawiajmy. Prezentacja powinna rozwiać wszystkie wątpliwości.
 
Do góry