Zmiana kontenera m2ts na mkv bez strat jakości uhd bluray hdr.

SeBaLy

New member
Witam, interesuje mnie zmiana kontenera m2ts na mkv bez strat jakości uhd bluray hdr. Chodzi o to że posiadam tv oled lg b7 i nie chce czytać pliku wyciągniętego z folderu stream z bluray uhd hdr 10 o pojemności 70gb, pokazuje że format nie prawidłowy. Jakim programem lub dwoma by to ogarnął, żeby demuxować i później zmienić kontener na mkv oczywiście bez żadnych strat jak to możliwe. Nie wiem czy dobrze robię ale demuxowałem plik m2ts o pojemności 77gb w programie tsmuxergui ale dziwne że robi mi plik 52gb po czym wkładam do kontenera mkv i znów strata gb, plik ma 44gb więc jak to jest przecież zapewne będzie straszna strata w jakości, da to radę jakoś ogarnąć bez strat??
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jeżeli to film pobrany z neta to lepiej szukaj Remuxów, nie będziesz się musiał z nimi bawić.
 

SeBaLy

New member
@Pakolo znaczy się remuxy mają mniejszy bitrate, chodzi o to że mam możliwość sciągania z neta też wersje bluray 1:1 m2ts i chciałbym to do kontenera włożyć na mkv bez strat. Remuxy też posiadam ale tam strata jakości około 30-10Mb/s w bitrate a to dużo :). Wiesz oled b7 kupiłem to chciałbym już jakąś dobrą wersje z dysku usb 3.0 oglądać :). Swoją drogą nie wiem czemu ten tv nie czyta m2ts o dużej pojemności 70gb, chyba że jakiegoś kodeka nie odtwarza bo nie czaję.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Spróbuj Kolego np. dość rozbudowanego programu DVDFab 10. https://www.dvdfab.cn/ https://www.dvdfab.cn/tips/how-to-convert-uhd-blu-rays-to-4k-mkv.htm

Pobierz 30 dniowego triala i pobaw się, potestuj. Jest tam sporo różnych możliwości. W twoim przypadku, wybierz opcję MKV Passthrought.
Plik wynikowy będzie równy wielkością plikowi wejściowemu. Jeśli Ci na tym zależy. Ale przygotuj się na dość czasochłonny proces konwersji w przypadku 4K/UHD.

 

SeBaLy

New member
@firestorm7 Znaczy wiesz głównie mi chodzi aby straty w jakości bitrate video nie było, ale czy da się tak? Nie musi mieć tyle samo Gb ale żeby było bez strat w jakości. Czyli nie ma możliwości żeby proces trwał w miarę krótko powiedzmy 1-2h a było bez straw w jakości bitrate video ? :p . Powiedz mi jeszcze co to jest ta opcja Passthrought MKV? Bo jak wyciągne z kontenera m2ts i wsadzę do mkv to będą straty czy nie bo chodzi mi też czy jest jakiś program co zrobi te 2 rzeczy lub jakieś dobre 2 programy pobrać co to zrobią a strat nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
@Pakolo no ale szukam wiesz darmowej alternatywy :p. Czyli może zmiany na mp4 lub wsadzenie do kontenera mkv :). P.S. a co sądzicie o xiaomi mi box 4K bo podobno wiele osób go poleca a cena niska.
 

SeBaLy

New member
firestorm7 już posiadam dvdfab. Dzięki serdeczne. Z tym że nie wiem czy faktycznie nie będę musiał się zaopatrzyć w odtwarzać multimedialny gdyż zmieniłem rozszerzenie po prostu z m2ts na kmv i mp4 i dalej ta sama sprawa plik wczytuje się strasznie długo po czym wywala błąd że nie rozpoznaje pliku. Zastanawiam się czy to po prostu nie jest za dużu plik i tv ma problem bo remuxy o dziwo 60 gb chodzą bez problemu natomiast ten plik ponad 70 gb bluray 1:1 nawet w mkv nie chce odtworzyć :/ .To w czym problem będzie, nie w tym czasem że z usb 3.0 po prostu nie obsłuży takiego dużego bitrate jak 90Mb/s?
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
Panowie poradźcie coś bo już nie wiem o co kaman że remuxy mi czyta z dysku usb 3.0 a tego pliku ze screenów nie. W czym problem jest, może że za duży bitrate video i tv nie wydala po usb 3.0 czy jak ?
 

Attachments

  • mkv.jpg
    mkv.jpg
    147,7 KB · Wyś: 58
  • mkv2.jpg
    mkv2.jpg
    163,5 KB · Wyś: 47

SeBaLy

New member
@firestorm7 Jednak zmiana rozszerzenia nie pomaga także powiedz mi jak w tym dvdfab to ogarnąć bo ja tylko posiadam ten plik m2ts wyciągnięty ze ścieżką filmu z folderu stream a tu pisze że przy opcji passthrough że da się tylko wgrać plik obrazu bluray :/
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Teraz jestem w pracy, więc nie mam swojego kompa, a nie wszystko pamiętam bo tak naprawdę, nie bawię się w 4K/UHD. A w domu będę po 20tej. W tym przypadku może być tak, jak piszesz – wymagany pełny obraz, lub folder filmu.
Może to w czymś pomorze. https://www.youtube.com/watch?v=HckP4wpLSCU Poszukaj też innych toturiali na YT. A zmiana „z palca” rozszerzenia pliku - to byłoby zbyt proste. ;-)
 

SeBaLy

New member
pewnie będzie trzeba przy remuxach pozostać :/ dziekuję serdecznie za rady :) no chyba żę kupić ten odtwarzać multimedialny xiaomi 4k.
 

sworks

New member
Panowie ja tez przylacze sie do dyskusji bo widze ze jest temat dotyczacy tv LG Oled. Czy w plikach ktore odtwarzacie na tym tv macie dzwiek Dolby Atmos?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

audiofil

New member
@Pakolo znaczy się remuxy mają mniejszy bitrate, chodzi o to że mam możliwość sciągania z neta też wersje bluray 1:1 m2ts i chciałbym to do kontenera włożyć na mkv bez strat. Remuxy też posiadam ale tam strata jakości około 30-10Mb/s w bitrate a to dużo :). Wiesz oled b7 kupiłem to chciałbym już jakąś dobrą wersje z dysku usb 3.0 oglądać :). Swoją drogą nie wiem czemu ten tv nie czyta m2ts o dużej pojemności 70gb, chyba że jakiegoś kodeka nie odtwarza bo nie czaję.

Kolego dobrze zrobiony Remux nie powinien mieć strat w jakości względem oryginału. Jest po prostu pozbawiony wszystkich dodatków i menu, które są na płycie BD. Poszukaj dobrze to na pewno znajdziesz :)
 

SeBaLy

New member
@audiofil Mam wszystkie obecnie dostępne strony z dobrymi remuxami :p. Mi chodzi o to że mi nie czyta wersji 1:1 :/. Eeee nie ma bata musi być jakaś różnica w bitrate:p, sam remuxowałem i GB strasznie zjeżdża w dół, nawet jak przegrywam ze wszystkimi dodatkami, audi,video itp. :). Przecież nie miało by 30-40gb dodatków, niby co to by było???
 

audiofil

New member
@audiofil Mam wszystkie obecnie dostępne strony z dobrymi remuxami :p. Mi chodzi o to że mi nie czyta wersji 1:1 :/. Eeee nie ma bata musi być jakaś różnica w bitrate:p, sam remuxowałem i GB strasznie zjeżdża w dół, nawet jak przegrywam ze wszystkimi dodatkami, audi,video itp. :). Przecież nie miało by 30-40gb dodatków, niby co to by było???

To, że telewizor nie czyta wersji 1:1 wcale mnie nie dziwi. Mój Phillips też ma z tym duży problem dlatego przyłączam się do zdania kolegów i polecam zakup dobrego playera zewnętrznego. A co do strat to widocznie nie korzystasz z dobrych stron ;) Poniżej masz parametry oryginału jak i remuxa Pacific Rim o którym wspominałeś wcześniej:

Disc Title: PACIFIC_RIM_UPRISING
Disc Size: 90,137,098,240 bytes
Protection: AACS2
BD-Java: Yes
Playlist: 00040.MPLS
Size: 73,290,577,920 bytes
Length: 1:50:44.220
Total Bitrate: 88.25 Mbps
Video: MPEG-H HEVC Video / 69273 kbps / 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 /
Video: * MPEG-H HEVC Video / 7804 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020 /
Audio: English / Dolby Atmos/TrueHD Audio / 7.1-Atmos / 48 kHz / 4448 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1-EX / 48 kHz / 448 kbps)
Audio: Spanish / Dolby Digital Plus Audio / 7.1 / 48 kHz / 768 kbps
Audio: French / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 192 kbps / Dolby Surround
Subtitle: English / 40.674 kbps
Subtitle: Spanish / 30.526 kbps
Subtitle: French / 31.849 kbps
Subtitle: Spanish / 1.67 kbps
Subtitle: French / 2.234 kbps

A tu Remux:

General
Filename.......: Pacific.Rim.Uprising.2018.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON.mkv
FileSize.......: 57.3 GiB
Duration.......: 1 h 50 min


Video
Codec..........: HEVC Main 10@L5.1@High
Resolution.....: 3840x2160
Aspect ratio...: 16:9
Bit rate.......: 69.3 Mb/s
Frame rate.....: 23.976 fps


Audio
Language.......: English
Channels.......: Object Based / 8 CH
Format.........: TrueHD
Bit rate.......: 4 000 kb/s
(Dolby Atmos/TrueHD Audio / 7.1-Atmos / 48 kHz / 4448 kbps / 24-bit)


Audio (#2)
Language.......: English
Channels.......: 6 CH
Format.........: AC3
Bit rate.......: 448 kb/s
(Compatibility Track / Dolby Digital Audio / 5.1-EX / 48 kHz / 448 kbps)


Audio (#3)
Language.......: English
Channels.......: 2 CH
Format.........: AC3
Bit rate.......: 192 kb/s
(Commentary by director Steven S. DeKnight)


Subtitle.......: English (SDH)
Subtitle.......: French
Subtitle.......: Spanish (Latin American)

Ja tu różnicy nie widzę w jakości :)
 
Do góry