Czy HDMI High Speedy odpowiada HDMI 2.0?

mareczek87

New member
Witam
Wczoraj wymieniłem dekoder nc+ na 4K. Koleś w punkcie mówił, że tylko mogę podłączyć kablem HDMI 2.0. Szczerze nie wiem jakie mam kable - ale napisane jest na nich high speed. Podłączyłem nim dekoder i wszystko śmiga. Gdzieś czytałem, że to HDMI 2.0 to pic na wodę przy 4K że ma być kabel z napisem high speed po prostu. To jak jest?
 

mareczek87

New member
Czy ja pytałem o różnicę?
Wiem, że czytanie ze zrozumieniem jest trudne.
Pytałem czy do 4K wystarczy standard 1.4 czy koniecznie musi być 2.0?
 

Dubek

Member
Bez reklam
Przy 4k musi być kabel 1.4 albo 2.0 High Speed, tyle. Jeśli pisze u Ciebie high speed to masz kabel który odtworzy 4k, czy to 1.4 czy 2.0. Jeżeli chodzi o różnice między 1.4 a 2.0 to:

HDMI 1.4
Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p24.
Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
Maksymalna szerokość pasma sygnału: 340 MHz.

HDMI 2.0
Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p60.
Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
Maksymalna szerokość pasma sygnału: 600 MHz.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To ciezko kliknac w glupi link co podalem?

Masz ludzi za idiotow ze ci beda kazda duperele opisywac. Czlowieku potrafiles zarejestrowac sie na tym forum to chyba potrafisz kliknac glupi link lub w google wpisac HDMI

Napisales ze nie wiesz jakie masz kable to ci napisalem. Chcesz wiedziec czy hdmi 2.0 to pic na wode to wpisz w wikipedie hdmi i masz, sam osadzisz czy w twoim wypadku to pic na wode. Skad mamy wiedziec na jakiej rozdzialce ci zalezy i jaka obsluguje twoj TV?

Ile ty masz lat 10?
 

mareczek87

New member
Przy 4k musi być kabel 1.4 albo 2.0 High Speed, tyle. Jeśli pisze u Ciebie high speed to masz kabel który odtworzy 4k, czy to 1.4 czy 2.0. Jeżeli chodzi o różnice między 1.4 a 2.0 to:

HDMI 1.4
Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p24.
Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
Maksymalna szerokość pasma sygnału: 340 MHz.

HDMI 2.0
Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p60.
Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
Maksymalna szerokość pasma sygnału: 600 MHz.


Rozumiem, ale to teraz w przypadku jak mam teraz 1.4 a podłącze 2.0 to zobaczę różnicę w obrazie ?
 
Do góry