55" - sport, gry, filmy

Grundol

New member
Cześć
Proszę o pomoc w wyborze TV

1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - Około 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Na wprost oraz z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Pokój słoneczny z roletami w oknach
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Plazma Panasonic 42"
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - TV kablowa, PS4
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - Długo
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? -
Tak, zdarza się
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Mecze, Netflix, programy informacyjne
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Raczej aplikacje typu YT, coś muzycznego itp
13. Czy zamierzasz grać w gry? - Tak PS4 - dużo
14. Preferencje co do marki? - Raczej nie
15. Preferencje co do wielkości? - 55 cali
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Różnie
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - jeśli będzie wart swej ceny to ok. 8k

Prośba o pomoc w wyborze, potrzebuje obiektywnej rady z boku ;)
Myślałem początkowo tylko o oledach, jednak cały czas nie wyzbyłem się obaw co do wypalania matryc - może to jednak nie dla mnie ?
Dodatkowo Philips ma podobno duże problemy z systemem ... ?
Proszę o ciekawą propozycję telewizorów w różnych technologiach uwzględniając moje preferencje użytkowania TV

Podsumowując powyższe
TV 55" /dobre kąty/ niskie czasy ze względu na mecze i gry/ możliwość przez dłuższy czas występowania pasków z programów informacyjnych i znaczników z gier/ dobre skalowanie - sygnał z kablówki
Czyli dobry telewizor w dobrej cenie :)

Z góry dziękuję za poradę
 

Grundol

New member
A jak jest z kątami w tym sony ? da się z boku oglądać, czy raczej tylko na wprost ?
Oraz drugie nurtujące mnie pytanie - LG C8 jest faktycznie sporo lepszy od Philipsa 55POS9002 czy tylko płacimy za "nowość"? Różnica w cenie jest znaczna i nie jestem pewien, czy do końca odzwierciedla różnice między tymi telewizorami
 

Grundol

New member
A z tych LCD względem moich preferencji który byście mi polecili i dlaczego?
zalety oledow znam - pytanie, czy lg c8 wart byłby tak zancznej dopłaty względem modeli zeszłorocznych ...?
 
Do góry