Pomoc w wyborze odpowiedniego tv

macieklub

New member
Koledzy pomocy, bo im więcej czytam tym mam większy dylemat.
Chcemy kupić tv. Po przeczytaniu opinii, testów i wszelkich materiałów jakie znalazłem mam 4 typy:
1. Samsung UE55MU7002T
2. SONY BRAVIA KD-55XE9005
3. Philips 55PUS8303
4. Philips 55PUS7502
Pierwsza różnica to matryca. Dwa pierwsze mają matrycę va, philips natomiast ips. Wiem że przy wyborze odpowiedniej należy uwzględnić oglądanie pod kątem. U nas raczej będzie to na wprost, czyli niby va (kat pod jakim może ewentualnie będzie się oglądać wynosi ok 20 stopni). Dalej gdybyście mieli powiedzieć czy lepiej 55 cali czy 49 ? Odległość od telewizora do kanapy to ponad 2m ( dokładnie 2,27). Gdybyście mieli powiedzieć tak zero jedynkowo który z nich wybrać? Czy może nic się nie nadaje i powinienem szukać dalej.
 

darek86

New member
A czego najwięcej oglądasz?
Najbardziej uniwersalny to Samsung. Z tej odległości im więcej tym lepiej, sprawdzi się też 65 cali.
 

darek86

New member
To lepsza będzie konstrukcja na VA albo oled. Zależy jeszcze ile chcesz wydać.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

macieklub

New member
Tym bardziej brałbym Philipsa 55PUS8303 na matrycy natywnej 100Hz za 4299 zł z pakietem.
Lub Philipsa 55PUS8602 za 4999 zł z kropkami kwantowymi, soundbarem i Hue Gratis ( kosztuje 800 zł)

A jakie jest Twoje zdanie na temat Samsunga. Model o którym piszę wyżej tez ma matrycę 100 hz? Nie będę ukrywał że na początku byłem napalony na Philips-a ale czytałam komentarze i oceny i są takie sobie.
 

darek86

New member
Pus8303 jest na IPS, ale ma ambilight więc czerń pewnie trochę lepsza. Jeżeli nie chcesz przekroczyć 4k to brałbym Samsunga mu7002/mu8002.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

macieklub

New member
Koledzy mam do Was jeszcze jedno pytanie. Czym różni się model Samsung eu55mu7002 od modeli 7042, 7052 i 7072. Czy są to jakieś znaczące różnice. Czy to może jakieś cechy fizyczne wylacznie. Szukam odpowiedzi na to i nie mogę znaleźć.
 
Do góry